
Pasgeboren kinderen omgekomen door ziekenhuisbrand in India
NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - Zeker zes baby's zijn in India omgekomen toen brand uitbrak in een kinderziekenhuis. De autoriteiten zeggen dat meerdere andere pasgeboren kinderen gered konden worden uit het brandende gebouw in New Delhi.
Op televisiebeelden is te zien hoe brandweerlieden proberen het vuur te blussen. Ze zouden de brand inmiddels onder controle hebben. Over de doodsoorzaak van de jonge kinderen is nog niets bekendgemaakt. De politie zegt dat de eigenaar van het ziekenhuis op de vlucht is geslagen.
De dodelijke brand leidde tot verontwaardigde reacties. "De oorzaken van dit incident worden onderzocht. Degene die verantwoordelijk is voor deze nalatigheid zal niet worden gespaard", beloofde het hoofd van de regionale regering, Arvind Kejriwal. Hij sprak over een "hartverscheurende" situatie.
In India waren dit weekend ook al 27 doden gevallen door een brand in een speelhal in de westelijke deelstaat Gujarat. Daar bevinden zich volgens de autoriteiten zeker vier jonge kinderen onder de slachtoffers. Sommige lichamen zijn zo ernstig verbrand dat identificatie lastig is.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Iran heeft een nieuwe reeks raketten gelanceerd richting Israël, zegt het staatspersbureau Tasnim. De Iraanse staatstelevisie zegt dat er militaire doelen zijn geraakt in Israël.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die ervan wordt verdacht in Minnesota de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in hun huis is de 57-jarige Vance Boelter. Dat hebben de autoriteiten zojuist bekendgemaakt in een persconferentie. Hij is nog steeds voortvluchtig.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft bij een aanval op het westen van Iran een ondergrondse raketopslag in de stad Khorramabad getroffen, zei het Israëlische leger zaterdag.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk verplaatst gevechtsvliegtuigen en andere militaire middelen naar het Midden-Oosten, maakte de Britse premier Keir Starmer zaterdag bekend. Londen nam dat besluit te midden van het escalerende conflict tussen Iran en Israël.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op meerdere plaatsen in Iran is het luchtafweersysteem geactiveerd vanwege nieuwe Israëlische aanvallen. Het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim meldt dat de luchtafweer reageerde op "vijandige doelen" boven zeven provincies in Iran.
4 uur geleden