Pasen wordt koeler met kans op buien
AMSTERDAM (ANP) - Met Pasen wordt het beduidend minder warm en is er kans op buien. Op eerste paasdag kan het zelfs onweren, meldt Weeronline. Terwijl het op paaszaterdag lokaal nog 23 graden kan worden, komt de temperatuur op tweede paasdag niet boven de 12 tot 16 graden uit.
Donderdag en vrijdag is het nog droog, vrij zonnig en warm, hoewel de temperatuursverschillen in het land ver uiteen liggen. Op de Wadden wordt het hooguit 13 graden, terwijl het kwik in zuidelijk Brabant en Limburg kan stijgen tot lokaal 24 graden.
Het paasweekend begint zaterdag droog met zon en enkele wolkenvelden. Regionaal kan het ruim 20 graden worden tot 24 graden in het zuidoosten. Door de warmte is een plaatselijke onweersbui mogelijk. In de kustgebieden wordt het door een frisse zeewind slechts 13 graden.
Vanaf eerste paasdag is het koeler, met zonnige perioden en stapelwolken die 's middags lokaal uit kunnen groeien tot onweersbuien. De temperatuur komt uit op 15 tot 20 graden. Op tweede paasdag zorgt een noordoostelijke wind ervoor dat het frisser aanvoelt dan de maxima van 12 tot 16 graden. Dit is nog steeds hoger dan gebruikelijk, want normaal is het in april 11 tot 14 graden. Het weerbeeld laat een mix van zon en wolken zien en vooral in de ochtend is er kans op regen.
Meer uit Binnenland
ZUTPHEN (ANP) - De rechtbank heeft de 26-jarige Christiaan W. uit het Gelderse Ulft veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor het doden van de 23-jarige Lisanne uit Hoog-Keppel. De rechtbank stelde vast dat de man volledig ontoerekeningsvatbaar was door een psychotische stoornis. Daarom krijgt hij geen celstraf. Het OM had naast tbs ook tien jaar celstraf geëist.
14 minuten geledenHUIZEN (ANP) - Egel- en vogelopvanglocaties hebben hun handen vol aan dieren die het door de hitte en de droogte moeilijk hebben. Zo kunnen egels minder makkelijk voedsel vinden doordat slakken en rupsen zich door de hitte dieper in de grond verstoppen en insecten minder actief zijn.
28 minuten geledenARNHEM (ANP) - De 34-jarige man die is aangehouden op verdenking van het doden van een vrouw in zijn woning aan de Kronenburgsingel in Arnhem, zou het lichaam van het slachtoffer hebben verminkt met de bedoeling het te laten verdwijnen.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tegen een 55-jarige Rotterdammer die wordt verdacht van het verkrachten en aanranden van een 7-jarig meisje eist het OM 5 jaar cel en tbs met dwangverpleging. De man zou het slachtoffer op 12 augustus 2025 in het Zuiderpark in Rotterdam hebben aangevallen.
36 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft de 33-jarige Jamal T. uit Duitsland vrijgesproken in de zaak over de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken. Zij werd aangereden in de nacht van 25 juli 2020 aan de Waterlandse Zeedijk in Zuiderwoude, nadat ze van huis was weggelopen.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is dinsdag bezig "alles in te richten" in de nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel. "Dat betekent dat de mensen hier straks kunnen beschikken over wifi, water en stroom, zodat ze tijdens het wachten in elk geval verbonden zijn met de rest van de wereld", aldus een woordvoerder van de hulporganisatie.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een achttal Nederlandse militairen en enkele honderden collega's van andere Oekraïne-bondgenoten doen mee aan de parade op de Franse nationale feestdag. Het is voor het eerst dat de zogeheten Coalitie van Bereidwilligen zo optreedt.
2 uur geleden