Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pas na woorden van Federer en Djokovic volgen er tranen bij Nadal

Pas na woorden van Federer en Djokovic volgen er tranen bij Nadal

MÁLAGA (ANP/DPA) - Rafael Nadal kreeg in Málaga niet het gewenste afscheid. De Spaanse tennislegende verloor met zijn land van Nederland in de kwartfinales van de Davis Cup Finals, een nederlaag die werd ingeleid met zijn verlies in de openingspartij tegen Botic van de Zandschulp. "Ik wil herinnerd worden als een goed mens uit een klein dorp op Mallorca", klonk het bescheiden uit de mond van de 22-voudig grandslamwinnaar.

Het duel was even na middernacht beslist nadat eerst Carlos Alcaraz beide landen weer op gelijke hoogte had gebracht. Het dubbelspel was echter voor de Nederlanders Wesley Koolhof en Van de Zandschulp, waarna het zeker was dat de tenniscarrière van Nadal voorbij was.

De organisatie van het toernooi had de afloop blijkbaar ook niet voorzien. Het duurde lang voordat de afscheidsceremonie voor de 38-jarige Nadal begon. In een lange toespraak bedankte hij zijn familie en vele mensen die hem tijdens zijn carrière bijstonden. Zijn vrouw Maria en zijn twee jaar oude zoon Rafael keken vanaf de tribune ontroerd toe. Toen er videoboodschappen werden getoond van oude rivalen als Roger Federer en Novak Djokovic en Spaanse oud-voetballers als Andrés Iniesta en Raúl volgden de tranen bij de tennisser, die tegen Van de Zandschulp zijn eerste officiële partij had gespeeld sinds zijn verlies op de Olympische Spelen afgelopen zomer tegen Djokovic.

"Veel mensen werken hard. Veel mensen doen elke dag hun best. Ik heb veel geluk gehad. Ik was een kind dat zijn droom najaagde en meer bereikte dan ik ooit had durven dromen", zei Nadal wiens carrière na 22 jaar voorbij is. Na zijn laatste grandslamzege, in 2022 op Roland Garros, hadden blessures hem al vaak aan de kant gehouden.

Meer uit Sport

Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

1 uur geleden
Teambazen: Verstappen voor vijfde keer op rij beste F1-coureur

LONDEN (ANP) - Max Verstappen is door de teambazen uit de Formule 1 voor de vijfde keer op rij verkozen tot beste F1-coureur van het seizoen. Dat bleek na de jaarlijkse stemming. Verstappen won de prijs voor wereldkampioen Lando Norris, die net als vorig jaar als tweede eindigde. Diens teamgenoot bij McLaren, Oscar Piastri, werd derde.

3 uur geleden
Komende editie marathon van Amsterdam binnen een week uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - Het is voor hardlopers niet meer mogelijk om een startnummer voor de marathon van Amsterdam te krijgen. De komende editie van 2026 was volgens de organisatie binnen een week uitverkocht. Voor de klassieke afstand over 42,195 kilometer hebben 32.000 mensen zich ingeschreven. Voor de halve marathon waren dat er nog eens 15.000. Vorig jaar waren er in totaal 45.000 deelnemers op beide afstanden.

5 uur geleden
Van Gerwen via Duitser Merk naar achtste finales WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.

16 uur geleden
Routinier Bergsma kan zich voorzichtig opmaken voor vierde Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.

18 uur geleden
Van de Bunt vindt het prima om de verrassing van het OKT te zijn

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.

18 uur geleden
Van Belle wint goud op puntenkoers op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.

18 uur geleden