
Pas na woorden van Federer en Djokovic volgen er tranen bij Nadal
MÁLAGA (ANP/DPA) - Rafael Nadal kreeg in Málaga niet het gewenste afscheid. De Spaanse tennislegende verloor met zijn land van Nederland in de kwartfinales van de Davis Cup Finals, een nederlaag die werd ingeleid met zijn verlies in de openingspartij tegen Botic van de Zandschulp. "Ik wil herinnerd worden als een goed mens uit een klein dorp op Mallorca", klonk het bescheiden uit de mond van de 22-voudig grandslamwinnaar.
Het duel was even na middernacht beslist nadat eerst Carlos Alcaraz beide landen weer op gelijke hoogte had gebracht. Het dubbelspel was echter voor de Nederlanders Wesley Koolhof en Van de Zandschulp, waarna het zeker was dat de tenniscarrière van Nadal voorbij was.
De organisatie van het toernooi had de afloop blijkbaar ook niet voorzien. Het duurde lang voordat de afscheidsceremonie voor de 38-jarige Nadal begon. In een lange toespraak bedankte hij zijn familie en vele mensen die hem tijdens zijn carrière bijstonden. Zijn vrouw Maria en zijn twee jaar oude zoon Rafael keken vanaf de tribune ontroerd toe. Toen er videoboodschappen werden getoond van oude rivalen als Roger Federer en Novak Djokovic en Spaanse oud-voetballers als Andrés Iniesta en Raúl volgden de tranen bij de tennisser, die tegen Van de Zandschulp zijn eerste officiële partij had gespeeld sinds zijn verlies op de Olympische Spelen afgelopen zomer tegen Djokovic.
"Veel mensen werken hard. Veel mensen doen elke dag hun best. Ik heb veel geluk gehad. Ik was een kind dat zijn droom najaagde en meer bereikte dan ik ooit had durven dromen", zei Nadal wiens carrière na 22 jaar voorbij is. Na zijn laatste grandslamzege, in 2022 op Roland Garros, hadden blessures hem al vaak aan de kant gehouden.
Meer uit Sport
EUGENE (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in het Amerikaanse Eugene een sensationele zege geboekt op de Engelse mijl. De Nederlandse atleet achterhaalde na een lange eindsprint de twee lopers vooraan en won de race in een Nederlands record van 3.45,94. Hij haalde bijna drie seconden af van de vorige nationale toptijd, die ook op naam stond van de 20-jarige atleet uit Oosterhout.
1 uur geledenEUGENE (ANP) - Niels Laros heeft bij de Diamond League-meeting in het Amerikaanse Eugene een sensationele zege geboekt op de Engelse mijl. De Nederlandse atleet achterhaalde na een lange eindsprint de twee lopers vooraan en won de race in een Nederlands record van 3.45,94. Hij haalde bijna drie seconden af van de vorige nationale toptijd, die ook op naam stond van de 20-jarige atleet uit Oosterhout.
3 uur geledenEUGENE (ANP) - De Keniaanse atlete Beatrice Chebet heeft bij de Diamond League-ontmoeting in het Amerikaanse Eugene het wereldrecord op de 5000 meter verbeterd. De 25-jarige olympische kampioene op de afstand won de wedstrijd in 13.58,06 en dook als eerste vrouw onder de veertien minuten. Ze was ruim twee seconden sneller dan de Ethiopische Gudaf Tsegay, die twee jaar geleden in Eugene het wereldrecord op 14.00,21 had gezet.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is uitgeschakeld in de tweede ronde van het vrouwendubbelspel op Wimbledon. Met haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad verloor de 31-jarige Nederlandse dubbelspecialiste van het koppel Kimberly Birrell en Maya Joint uit Australië in drie sets: 6-4 4-6 6-7 (7).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft tegen zijn landgenoot Miomir Kecmanovic zijn honderdste zege geboekt op Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen bereikte door de overtuigende zege in drie sets de vierde ronde: 6-3 6-0 6-4.
5 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn er niet in geslaagd de finale te bereiken van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Cherif Younousse en Ahmed Tijan uit Qatar: 21-16 21-18.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.
8 uur geleden