Pas na woorden van Federer en Djokovic volgen er tranen bij Nadal
MÁLAGA (ANP/DPA) - Rafael Nadal kreeg in Málaga niet het gewenste afscheid. De Spaanse tennislegende verloor met zijn land van Nederland in de kwartfinales van de Davis Cup Finals, een nederlaag die werd ingeleid met zijn verlies in de openingspartij tegen Botic van de Zandschulp. "Ik wil herinnerd worden als een goed mens uit een klein dorp op Mallorca", klonk het bescheiden uit de mond van de 22-voudig grandslamwinnaar.
Het duel was even na middernacht beslist nadat eerst Carlos Alcaraz beide landen weer op gelijke hoogte had gebracht. Het dubbelspel was echter voor de Nederlanders Wesley Koolhof en Van de Zandschulp, waarna het zeker was dat de tenniscarrière van Nadal voorbij was.
De organisatie van het toernooi had de afloop blijkbaar ook niet voorzien. Het duurde lang voordat de afscheidsceremonie voor de 38-jarige Nadal begon. In een lange toespraak bedankte hij zijn familie en vele mensen die hem tijdens zijn carrière bijstonden. Zijn vrouw Maria en zijn twee jaar oude zoon Rafael keken vanaf de tribune ontroerd toe. Toen er videoboodschappen werden getoond van oude rivalen als Roger Federer en Novak Djokovic en Spaanse oud-voetballers als Andrés Iniesta en Raúl volgden de tranen bij de tennisser, die tegen Van de Zandschulp zijn eerste officiële partij had gespeeld sinds zijn verlies op de Olympische Spelen afgelopen zomer tegen Djokovic.
"Veel mensen werken hard. Veel mensen doen elke dag hun best. Ik heb veel geluk gehad. Ik was een kind dat zijn droom najaagde en meer bereikte dan ik ooit had durven dromen", zei Nadal wiens carrière na 22 jaar voorbij is. Na zijn laatste grandslamzege, in 2022 op Roland Garros, hadden blessures hem al vaak aan de kant gehouden.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
3 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
10 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden