Pas na half jaar vaccin voor herstelde Spaanse coronapatiënten
MADRID (ANP/RTR) - Spanjaarden die al corona hebben gehad, komen onder sommige omstandigheden pas na een half jaar in aanmerking voor een vaccin. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid, dat benadrukt dat het zelden voorkomt dat mensen na een coronabesmetting al binnen zes maanden opnieuw ziek worden.
Het gaat om een voorlopige maatregel voor Spanjaarden onder de 55 die geen ernstige gezondheidsproblemen hebben. Spanje heeft daarmee vermoedelijk een primeur. Er zijn voor zover bekend geen andere EU-landen die een vergelijkbaar beleid voeren.
Uit een recente Britse studie kwam naar voren dat 99 procent van de deelnemers drie maanden na een positieve coronatest nog steeds antilichamen hadden. Bij 88 procent waren die na een half jaar nog aanwezig.
Veel Spanjaarden die jonger zijn dan 55, komen volgens de huidige vaccinatiestrategie toch al niet in aanmerking voor een coronavaccin. Zorgverleners kunnen al wel worden gevaccineerd.
Meer uit Buitenland
ARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).
24 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
52 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is woedend over de kritiek van westerse landen op de goedkeuring van nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. De regering vindt dat er sprake is van discriminatie jegens Joden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De vraag naar vuurwerk voor oudejaarsavond in Duitsland stijgt. Ondanks de toenemende kritiek op de sector en oproepen tot strengere beperkingen zien vuurwerkfabrikanten en de branchevereniging het aanbod groeien.
3 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben 115 mensen opgepakt die worden verdacht van het beramen van aanslagen voor IS tijdens de kerst- en nieuwjaarsvieringen in het land.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Russische strategische bommenwerpers hebben een "geplande" vlucht uitgevoerd boven de Noorse Zee en de Barentszzee. Daarbij werden zij op delen van de route gevolgd door "gevechtsvliegtuigen van buitenlandse landen", meldt het Russische ministerie van Defensie donderdag.
5 uur geleden