Pas na drie maanden blauw vinkje voor nieuwe Twitter-accounts
SAN FRANCISCO (ANP) - Als Twitter het weer mogelijk maakt om abonneedienst Twitter Blue af te sluiten, geldt dat nog niet voor nieuwe accounts. Die moeten negentig dagen wachten voor de dienst, waarbij ze ook het blauwe vinkje krijgen dat voorheen voorbehouden was aan door Twitter gecontroleerde accounts. Dat valt te lezen op een aangepaste productpagina van Twitter Blue die door de Amerikaanse techsite The Verge is ontdekt.
Twitter-eigenaar Elon Musk besloot kort nadat hij het socialemediabedrijf in handen kreeg het blauwe vinkje deel te maken van het abonnement. Hij wil zo meer inkomsten krijgen uit een andere bron dan advertenties. Na de introductie werd er echter op grote schaal misbruik van gemaakt. Gebruikers veranderden de naam van hun account zodat die leek op die van een ster, politicus of bedrijf en stuurden tweets uit die naam.
Twitter besloot daarop het onmogelijk te maken om nog Twitter Blue af te sluiten. Deze week zei Musk dat de abonnementsdienst, die alleen in de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië en het Verenigd Koninkrijk beschikbaar is, eind deze maand weer terugkeert.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in november met gemiddeld 6,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In oktober ging het nog om een prijstoename van gemiddeld 6,6 procent.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.
1 uur geledenTRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
18 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
19 uur geleden