Pas na drie maanden blauw vinkje voor nieuwe Twitter-accounts
SAN FRANCISCO (ANP) - Als Twitter het weer mogelijk maakt om abonneedienst Twitter Blue af te sluiten, geldt dat nog niet voor nieuwe accounts. Die moeten negentig dagen wachten voor de dienst, waarbij ze ook het blauwe vinkje krijgen dat voorheen voorbehouden was aan door Twitter gecontroleerde accounts. Dat valt te lezen op een aangepaste productpagina van Twitter Blue die door de Amerikaanse techsite The Verge is ontdekt.
Twitter-eigenaar Elon Musk besloot kort nadat hij het socialemediabedrijf in handen kreeg het blauwe vinkje deel te maken van het abonnement. Hij wil zo meer inkomsten krijgen uit een andere bron dan advertenties. Na de introductie werd er echter op grote schaal misbruik van gemaakt. Gebruikers veranderden de naam van hun account zodat die leek op die van een ster, politicus of bedrijf en stuurden tweets uit die naam.
Twitter besloot daarop het onmogelijk te maken om nog Twitter Blue af te sluiten. Deze week zei Musk dat de abonnementsdienst, die alleen in de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië en het Verenigd Koninkrijk beschikbaar is, eind deze maand weer terugkeert.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Een deel van de Nederlandse Europese parlementariërs is tevreden over uitstel van stemming over het Mercosur-verdrag, een ander deel vindt het juist een gemiste kans. In een nauwe stemming van 334 voor- en 324 tegenstanders stemde het EU-parlement er woensdag voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen voor te leggen aan het EU-hof. Daarmee is de stemming in het parlement over de deal met anderhalf tot mogelijk twee jaar uitgesteld.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.
55 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie betreurt het besluit van het Europees Parlement om de vrijhandelsovereenkomst met de Mercosur-landen voor te leggen aan het Europees Hof van Justitie. Dat zei een commissiewoordvoerder woensdag.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ervoor gestemd de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen naar het Europees Hof te sturen voor beoordeling. Zij vinden dat het proces rondom de handelsdeal niet democratisch is verlopen, omdat de Europese Commissie al een voorlopig akkoord heeft gesloten zonder instemming van het parlement en nationale parlementen.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Spaanse bank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela nu de Verenigde Staten de controle hebben genomen over de Venezolaanse olie-industrie. Dat zei BBVA-voorzitter Carlos Torres van de tweede bank van Spanje op het World Economic Forum. BBVA is de enige buitenlandse bank met een grote aanwezigheid in Venezuela.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.
3 uur geleden