Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pas later besluit over lagere straf broers Menendez

Pas later besluit over lagere straf broers Menendez

LOS ANGELES (ANP) - De broers Erik en Lyle Menendez horen pas later of ze lagere straffen krijgen. De rechter in Californië heeft een geplande zitting in hun zaak verzet van 11 december naar 30 januari, bericht nieuwszender Fox News.

De broers zitten levenslang vast voor de moord op hun rijke ouders in 1989. Een aanklager in Los Angeles stelde strafvermindering voor, maar is vervolgens niet herkozen. Zijn opvolger treedt pas in december aan en dat zorgt nu voor vertraging.

Erik en Lyle kunnen mogelijk vrijkomen als wordt besloten tot strafverlaging. De broers hebben de moorden toegegeven, maar zeggen uit zelfverdediging te hebben gehandeld nadat ze jarenlang misbruikt zouden zijn door hun vader. Ze zouden hebben gevreesd dat hun eigen levens in gevaar waren.

De Menendez-broers zitten al decennia vast, maar de afgelopen jaren dook nieuw bewijs op. Zo verklaarde een voormalig lid van een boyband dat hij ook was misbruikt door de vader van de broers. Daarnaast kwam er door een serie op Netflix meer aandacht voor de zaak.

Meer uit Buitenland

Joelia Svyrydenko benoemd tot nieuwe premier Oekraïne

KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft de benoeming van Joelia Svyrydenko als nieuwe premier goedgekeurd, melden Oekraïense media. Ze is daardoor nu officieel de opvolger van Denys Sjmyhal.

54 minuten geleden
Burgemeester: Tomorrowland annuleren is laatste wat we willen

BOOM (ANP) - Het festival Tomorrowland volledig annuleren is "het laatste wat we willen doen", zei de burgemeester van Rumst, Jurgen Callaerts, tegen de VRT. Donderdagmiddag is er overleg met de lokale autoriteiten over hoe het festival verder moet, nadat het hoofdpodium woensdag volledig was afgebrand.

1 uur geleden
Katholieke kerk in Gaza-Stad getroffen door Israëlische aanval

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De enige katholieke kerk van Gaza is aangevallen. Het Italiaanse persbureau ANSA meldt dat daarbij twee doden en zes zwaargewonden zijn gevallen. Onder de gewonden zou ook Gabriel Romanelli zijn, priester van de kerk. De Italiaanse premier Giorgia Meloni spreekt van een Israëlische aanval. Zij noemt dat "onaanvaardbaar".

1 uur geleden
Libanese militant Abdallah na 40 jaar vrij uit Franse cel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Libanese pro-Palestijnse opstandeling Georges Ibrahim Abdallah moet van de Franse rechter voorwaardelijk worden vrijgelaten. Hij zit al veertig jaar vast voor de moord op Israëlische en Amerikaanse diplomaten in Parijs in 1984. Abdallah, die in 1987 werd veroordeeld, komt op 25 juli vrij. Hij moet wel Frankrijk verlaten en mag ook nooit meer terugkeren.

1 uur geleden
Nieuwe NAVO-commandant: levering Patriots moet zo snel mogelijk

BRUSSEL (ANP/RTR) - De nieuwe hoogste militair binnen de NAVO, Alexus Grynkewich, stelt dat hij de opdracht heeft gekregen om de levering van Patriot-raketsystemen aan Oekraïne "zo snel mogelijk" te regelen. De voorbereidingen daarvoor zouden in volle gang zijn.

2 uur geleden
Tomorrowland overlegt met veiligheidsdiensten na brand

BOOM (ANP/BELGA) - Het is nog onduidelijk in welke vorm het Belgische festival Tomorrowland in Boom door kan gaan, nu het hoofdpodium is afgebrand. De organisatie kijkt donderdag of alles veilig is en in welke vorm er kan worden opgestart, zei festivalwoordvoerder Debby Wilmsen in het VRT Radio 1-programma De Ochtend.

2 uur geleden
WSJ: onderzoek Air India-crash focust op gezagvoerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een cockpitopname van de Air India-vlucht die vorige maand neerstortte in Ahmedabad wijst erop dat het de gezagvoerder was die de brandstoftoevoer naar de motoren heeft stopgezet. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen rond het Amerikaanse onderzoek naar het ongeluk op 12 juni, waarbij 260 mensen omkwamen.

5 uur geleden