
Pas gepardonneerde Capitoolbestormer door politie doodgeschoten
COLUMBIA (ANP) - Een Capitoolbestormer die vorige week door de Amerikaanse president Donald Trump werd gepardonneerd, is zondag bij een verkeerscontrole doodgeschoten door de politie. De 42-jarige Matthew Huttle verzette zich bij zijn arrestatie en had een vuurwapen bij zich, meldt de politie van Jasper County aan Amerikaanse media.
De politie van de plaats in het zuiden van de staat South Carolina laat weten dat er een woordenwisseling tussen de verdachte en de agent was. De politie vuurde vervolgens het dienstwapen af, waardoor Huttle dodelijk werd verwond.
Volgens NBC News bestormde Huttle op 6 januari 2021 het Capitool. Hij deed dat samen met honderden anderen die het niet eens waren met de verkiezingswinst van Joe Biden.
Huttle, die samen met zijn oom bij het Amerikaanse parlementsgebouw was, werd in november 2023 veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarna hij nog twaalf maanden onder toezicht zou staan. Dat toezicht werd vorige week beëindigd door het presidentiële pardon van Trump, die ongeveer 1500 Capitoolbestormers gratie verleende.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie bereidt drukmiddelen voor tegen Israël, voor het geval de nieuwe afspraken over humanitaire hulp aan de Gazastrook niet worden nagekomen. Dat melden diplomatieke bronnen in Brussel aan het Duitse persbureau DPA.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In juni kwamen 232 Oekraïense burgers om door Russische aanvallen en raakten er 1343 gewond. Dat is het hoogste maandtotaal sinds het begin van de oorlog in februari 2022, meldt de mensenrechtenwaarnemersmissie van de Verenigde Naties in Oekraïne (HRMMU).
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Mahmoud Khalil, een voormalige student aan Columbia University in New York, eist 20 miljoen dollar (17 miljoen euro) schadevergoeding van de Amerikaanse overheid. Hij stelt dat hij meer dan drie maanden ten onrechte werd vastgehouden om zijn steun aan pro-Palestijnse demonstraties op de campus.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is bereid om tijdens een tijdelijk bestand te onderhandelen over een permanent staakt-het-vuren in Gaza. Voorwaarde is wel dat Hamas wordt gedemilitariseerd, zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
12 uur geledenRAFAH (ANP/RTR) - Een team van de Verenigde Naties heeft woensdag voor het eerst in 130 dagen weer een lading brandstof kunnen leveren aan de Gazastrook. Het gaat om 75.000 liter en volgens woordvoerder Stéphane Dujarric is dat slechts een fractie van wat de Palestijnse bevolking in Gaza nodig heeft.
14 uur geledenAMMAN (ANP) - Vanuit Jordanië en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zijn tientallen trucks met hulpgoederen de Gazastrook binnengebracht. Dit gebeurde woensdag in opdracht van de Jordaanse koning Abdullah en sjeik Mohammed bin Zayed al-Nahyan, meldden staatspersbureaus Petra en WAM.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De originele Birkin-tas is door veilinghuis Sotheby's in Parijs geveild voor ruim 8,5 miljoen euro. Het gaat om een prototype van de handtas uit 1985 die werd ontworpen voor de Brits-Franse actrice en zangeres Jane Birkin.
16 uur geleden