Pas gepardonneerde Capitoolbestormer door politie doodgeschoten
COLUMBIA (ANP) - Een Capitoolbestormer die vorige week door de Amerikaanse president Donald Trump werd gepardonneerd, is zondag bij een verkeerscontrole doodgeschoten door de politie. De 42-jarige Matthew Huttle verzette zich bij zijn arrestatie en had een vuurwapen bij zich, meldt de politie van Jasper County aan Amerikaanse media.
De politie van de plaats in het zuiden van de staat South Carolina laat weten dat er een woordenwisseling tussen de verdachte en de agent was. De politie vuurde vervolgens het dienstwapen af, waardoor Huttle dodelijk werd verwond.
Volgens NBC News bestormde Huttle op 6 januari 2021 het Capitool. Hij deed dat samen met honderden anderen die het niet eens waren met de verkiezingswinst van Joe Biden.
Huttle, die samen met zijn oom bij het Amerikaanse parlementsgebouw was, werd in november 2023 veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarna hij nog twaalf maanden onder toezicht zou staan. Dat toezicht werd vorige week beëindigd door het presidentiële pardon van Trump, die ongeveer 1500 Capitoolbestormers gratie verleende.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
42 minuten geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
4 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.
5 uur geleden