Pas gepardonneerde Capitoolbestormer door politie doodgeschoten
COLUMBIA (ANP) - Een Capitoolbestormer die vorige week door de Amerikaanse president Donald Trump werd gepardonneerd, is zondag bij een verkeerscontrole doodgeschoten door de politie. De 42-jarige Matthew Huttle verzette zich bij zijn arrestatie en had een vuurwapen bij zich, meldt de politie van Jasper County aan Amerikaanse media.
De politie van de plaats in het zuiden van de staat South Carolina laat weten dat er een woordenwisseling tussen de verdachte en de agent was. De politie vuurde vervolgens het dienstwapen af, waardoor Huttle dodelijk werd verwond.
Volgens NBC News bestormde Huttle op 6 januari 2021 het Capitool. Hij deed dat samen met honderden anderen die het niet eens waren met de verkiezingswinst van Joe Biden.
Huttle, die samen met zijn oom bij het Amerikaanse parlementsgebouw was, werd in november 2023 veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarna hij nog twaalf maanden onder toezicht zou staan. Dat toezicht werd vorige week beëindigd door het presidentiële pardon van Trump, die ongeveer 1500 Capitoolbestormers gratie verleende.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen een passagiersvlucht en een brandweerwagen op de New Yorkse luchthaven LaGuardia zijn zo'n veertig inzittenden gewond geraakt. Dat meldt de transportautoriteit in New York. Van de 41 mensen die werden overgebracht naar het ziekenhuis, liggen er nog altijd negen daar, meldt directeur Kathryn Garcia van de Port Authority of New York.
22 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Franse socialistische premier Lionel Jospin is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie, schrijven Franse media. Volgens persbureau AFP zou Jospin in januari al een zware operatie hebben ondergaan. Een doodsoorzaak wordt niet genoemd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse defensieraad waarschuwt dat bij een aanval op de zuidelijke kust en eilanden van Iran er zeemijnen zullen worden gelegd om de route naar de Perzische Golf af te snijden. Daarover schrijven Iraanse staatsmedia.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De cockpitcrew van het vliegtuig dat op een brandweerwagen botste bij luchthaven LaGuardia in New York is overleden. Dat meldt NBC News. Eerder werd gemeld dat naast de piloten twee politieagenten in de brandweerwagen gewond raakten bij het voorval. Zij zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis. Het vliegverkeer is tot nader order stilgelegd op de luchthaven voor onderzoek.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bij een botsing tussen een vliegtuig van Air Canada Express en een brandweerwagen op een landingsbaan van vliegveld LaGuardia in New York zijn vier mensen gewond geraakt. Dat meldt onder meer NBC News. Onder de gewonden zijn de piloot en copiloot; zij zouden zwaargewond zijn. Een sergeant en een politieagent zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis, schrijft NBC.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Vier ambulances van een Joodse organisatie in het noorden van Londen zijn in de nacht van zondag op maandag in brand gestoken, meldt de Britse politie. Zij zegt de brandstichting te behandelen als een "antisemitisch haatmisdrijf".
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.
5 uur geleden