Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pas één stadionverbod FC Den Bosch voor racisme

Pas één stadionverbod FC Den Bosch voor racisme

ZEIST (ANP) - FC Den Bosch heeft tot nu toe slechts één stadionverbod kunnen uitdelen aan een supporter vam wie onomstotelijk is bewezen dat hij zich schuldig maakte aan racisme in de thuiswedstrijd op 17 november tegen Excelsior. De club heeft daarnaast nog vijf mensen in beeld die zich mogelijk racistisch hebben uitgelaten. Er is echter aanvullend onderzoek vereist om genoeg bewijs bij elkaar te krijgen.

Hoewel Den Bosch over camerabeelden beschikt, blijkt het moeilijk om op basis daarvan precies te kunnen vaststellen welke fans zich schuldig maakten aan discriminatie en racisme ten opzichte van Excelsior-aanvaller Ahmad Mendes Moreira. Den Bosch benaderde heel wat professionele liplezers, maar niemand wilde zich wagen aan de zaak. De club krijgt nu hulp van het Openbaar Ministerie, dat de racismezaak ook onderzoekt en wel een expert heeft gevonden die mogelijk precies kan vaststellen wat door wie is geroepen.

"Je kan het vermoeden hebben dat iets wordt gezegd, maar het blijkt ontzettend lastig om daadwerkelijk vast te stellen dat het ook echt gezegd is", aldus Jan-Hein Schouten, voorzitter van de raad van commissarissen van FC Den Bosch. "Wij willen ze allemaal pakken, daarin zullen we niet versagen. We trekken samen op met het OM."

Den Bosch heeft vooralsnog achttien toeschouwers geïdentificeerd die zich misdroegen tegen Excelsior. In veel gevallen ging het om het gooien van plastic bekers bier of andere voorwerpen. Den Bosch heeft zelf elf kleine zaken afgehandeld. De club meldde zeven raddraaiers bij de KNVB aan voor een landelijk stadionverbod. Bij één daarvan gaat het dus om racisme.

Meer uit Voetbal

Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

22 minuten geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

4 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

6 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

16 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

18 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

19 uur geleden