Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pas één stadionverbod FC Den Bosch voor racisme

Pas één stadionverbod FC Den Bosch voor racisme

ZEIST (ANP) - FC Den Bosch heeft tot nu toe slechts één stadionverbod kunnen uitdelen aan een supporter vam wie onomstotelijk is bewezen dat hij zich schuldig maakte aan racisme in de thuiswedstrijd op 17 november tegen Excelsior. De club heeft daarnaast nog vijf mensen in beeld die zich mogelijk racistisch hebben uitgelaten. Er is echter aanvullend onderzoek vereist om genoeg bewijs bij elkaar te krijgen.

Hoewel Den Bosch over camerabeelden beschikt, blijkt het moeilijk om op basis daarvan precies te kunnen vaststellen welke fans zich schuldig maakten aan discriminatie en racisme ten opzichte van Excelsior-aanvaller Ahmad Mendes Moreira. Den Bosch benaderde heel wat professionele liplezers, maar niemand wilde zich wagen aan de zaak. De club krijgt nu hulp van het Openbaar Ministerie, dat de racismezaak ook onderzoekt en wel een expert heeft gevonden die mogelijk precies kan vaststellen wat door wie is geroepen.

"Je kan het vermoeden hebben dat iets wordt gezegd, maar het blijkt ontzettend lastig om daadwerkelijk vast te stellen dat het ook echt gezegd is", aldus Jan-Hein Schouten, voorzitter van de raad van commissarissen van FC Den Bosch. "Wij willen ze allemaal pakken, daarin zullen we niet versagen. We trekken samen op met het OM."

Den Bosch heeft vooralsnog achttien toeschouwers geïdentificeerd die zich misdroegen tegen Excelsior. In veel gevallen ging het om het gooien van plastic bekers bier of andere voorwerpen. Den Bosch heeft zelf elf kleine zaken afgehandeld. De club meldde zeven raddraaiers bij de KNVB aan voor een landelijk stadionverbod. Bij één daarvan gaat het dus om racisme.

Meer uit Voetbal

Ajax rekent voorlopig niet op geblesseerde Regeer

AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).

5 uur geleden
Manchester City ziet Arsenal verder uitlopen met gelijkspel

LONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.

5 uur geleden
Valverde opnieuw trefzeker voor winnend Real Madrid

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.

5 uur geleden
Ajax toont strijd en passie met nieuwe coach en verslaat Sparta

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.

5 uur geleden
Sc Heerenveen zet met zege op Telstar opmars in Eredivisie voort

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.

6 uur geleden
Arsenal verslaat Everton in slotfase, Timber valt uit

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.

7 uur geleden
NEC bezorgt aanstaand kampioen PSV derde nederlaag

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.

7 uur geleden