Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pas één stadionverbod FC Den Bosch voor racisme

Pas één stadionverbod FC Den Bosch voor racisme

ZEIST (ANP) - FC Den Bosch heeft tot nu toe slechts één stadionverbod kunnen uitdelen aan een supporter vam wie onomstotelijk is bewezen dat hij zich schuldig maakte aan racisme in de thuiswedstrijd op 17 november tegen Excelsior. De club heeft daarnaast nog vijf mensen in beeld die zich mogelijk racistisch hebben uitgelaten. Er is echter aanvullend onderzoek vereist om genoeg bewijs bij elkaar te krijgen.

Hoewel Den Bosch over camerabeelden beschikt, blijkt het moeilijk om op basis daarvan precies te kunnen vaststellen welke fans zich schuldig maakten aan discriminatie en racisme ten opzichte van Excelsior-aanvaller Ahmad Mendes Moreira. Den Bosch benaderde heel wat professionele liplezers, maar niemand wilde zich wagen aan de zaak. De club krijgt nu hulp van het Openbaar Ministerie, dat de racismezaak ook onderzoekt en wel een expert heeft gevonden die mogelijk precies kan vaststellen wat door wie is geroepen.

"Je kan het vermoeden hebben dat iets wordt gezegd, maar het blijkt ontzettend lastig om daadwerkelijk vast te stellen dat het ook echt gezegd is", aldus Jan-Hein Schouten, voorzitter van de raad van commissarissen van FC Den Bosch. "Wij willen ze allemaal pakken, daarin zullen we niet versagen. We trekken samen op met het OM."

Den Bosch heeft vooralsnog achttien toeschouwers geïdentificeerd die zich misdroegen tegen Excelsior. In veel gevallen ging het om het gooien van plastic bekers bier of andere voorwerpen. Den Bosch heeft zelf elf kleine zaken afgehandeld. De club meldde zeven raddraaiers bij de KNVB aan voor een landelijk stadionverbod. Bij één daarvan gaat het dus om racisme.

Meer uit Voetbal

NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

20 minuten geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

6 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

6 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

15 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

15 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

16 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

17 uur geleden