Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pas één stadionverbod FC Den Bosch voor racisme

Pas één stadionverbod FC Den Bosch voor racisme

ZEIST (ANP) - FC Den Bosch heeft tot nu toe slechts één stadionverbod kunnen uitdelen aan een supporter vam wie onomstotelijk is bewezen dat hij zich schuldig maakte aan racisme in de thuiswedstrijd op 17 november tegen Excelsior. De club heeft daarnaast nog vijf mensen in beeld die zich mogelijk racistisch hebben uitgelaten. Er is echter aanvullend onderzoek vereist om genoeg bewijs bij elkaar te krijgen.

Hoewel Den Bosch over camerabeelden beschikt, blijkt het moeilijk om op basis daarvan precies te kunnen vaststellen welke fans zich schuldig maakten aan discriminatie en racisme ten opzichte van Excelsior-aanvaller Ahmad Mendes Moreira. Den Bosch benaderde heel wat professionele liplezers, maar niemand wilde zich wagen aan de zaak. De club krijgt nu hulp van het Openbaar Ministerie, dat de racismezaak ook onderzoekt en wel een expert heeft gevonden die mogelijk precies kan vaststellen wat door wie is geroepen.

"Je kan het vermoeden hebben dat iets wordt gezegd, maar het blijkt ontzettend lastig om daadwerkelijk vast te stellen dat het ook echt gezegd is", aldus Jan-Hein Schouten, voorzitter van de raad van commissarissen van FC Den Bosch. "Wij willen ze allemaal pakken, daarin zullen we niet versagen. We trekken samen op met het OM."

Den Bosch heeft vooralsnog achttien toeschouwers geïdentificeerd die zich misdroegen tegen Excelsior. In veel gevallen ging het om het gooien van plastic bekers bier of andere voorwerpen. Den Bosch heeft zelf elf kleine zaken afgehandeld. De club meldde zeven raddraaiers bij de KNVB aan voor een landelijk stadionverbod. Bij één daarvan gaat het dus om racisme.

Meer uit Voetbal

Slechte generale Paris Saint-Germain met nederlaag bij Paris FC

PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.

7 uur geleden
Eintracht Frankfurt neemt afscheid van coach Riera

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.

8 uur geleden
Club Brugge zet met zege op Union grote stap naar titel

BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.

10 uur geleden
West Ham na nederlaag bij Newcastle dicht bij degradatie

NEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.

10 uur geleden
Neymar bij Santos gewisseld door fout vierde official

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.

10 uur geleden
Vertrekkend AZ-directeur Huiberts ereburger gemeente Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.

11 uur geleden
Elversberg promoveert en speelt voor het eerst in de Bundesliga

SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.

11 uur geleden