
Partners roepen in Parijs op tot respect voor politie
PARIJS (ANP/RTR) - Tientallen partners van politiemensen hebben zaterdagmiddag in het centrum van Parijs gedemonstreerd uit onvrede met de behandeling van agenten. Zij vinden dat politiemensen oneerlijk worden bejegend als het gaat om racisme.
Politiebonden beschuldigen de overheid ervan de politiemensen de schuld te geven van sociale problemen in een poging tegemoet te komen aan protesten van burgers tegen racisme en politiegeweld.
Het protest vond plaats voor het hoofdbureau van politie in de Franse hoofdstad. Onder de demonstranten veel vrouwen van agenten. Zij droegen spandoeken met het opschrift 'Respecteer onze politie', bestemd voor minister van Binnenlandse Zaken Christophe Castaner. Deze minister riep de woede van de politie over zich af door publiekelijk te verklaren dat racisme aanwezig is in het politiekorps en dat hij elke bewezen beschuldiging zou bestraffen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft Californië aangeklaagd omdat trans personen in die staat mogen meedoen aan sportwedstrijden op scholen. President Donald Trump wil dat trans personen worden geweerd van sporten voor meisjes, maar Californië weigert dat beleid uit te voeren.
16 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne kan rekenen op "substantiële" extra steun van Duitsland voor zijn luchtverdediging, belooft bondskanselier Friedrich Merz. Hij zal Oekraïne donderdag bij overleg van de bondgenoten meerdere "aanbiedingen" doen.
23 minuten geledenATHENE (ANP/RTR) - Reddingswerkers hebben zeven opvarenden gered van een vrachtschip dat na een aanval zonk op de Rode Zee. Zij brachten meer dan 24 uur in het water door, zeggen bronnen bij veiligheidsbedrijven die zijn betrokken bij een reddingsoperatie. Vier mensen zouden zijn omgekomen en veertien personen worden nog vermist.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De NAVO blijft voorlopig leunen op haar 'traditionele' luchtmacht en ruilt niet al haar gevechtsvliegtuigen in voor drones, denkt de baas van de Duitse luchtmacht. Zeker sinds de oorlog in Oekraïne voorspellen sommige experts een spoedig einde voor het bemande gevechtsvliegtuig.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/AFP) - De verdachte van een aanval vorige week in een hogesnelheidstrein in Duitsland is naar een psychiatrische kliniek gebracht. De 20-jarige Syriër wordt ervan beschuldigd passagiers te hebben aangevallen met een bijl en hamer. Er vielen vier gewonden.
1 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Oekraïne heeft twee Chinese burgers opgepakt op verdenking van spionage. Ze probeerden volgens de autoriteiten informatie te bemachtigen over kruisraketten van het type Neptune.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen en Finland willen tegen mensen gerichte landmijnen gaan maken om zich tegen Rusland te beschermen. De productie kan beginnen zodra de beide NAVO-landen de opzegging van het verdrag hebben afgerond dat de mijnen verbiedt, zeggen bestuurders en andere betrokkenen.
1 uur geleden