Partners roepen in Parijs op tot respect voor politie
PARIJS (ANP/RTR) - Tientallen partners van politiemensen hebben zaterdagmiddag in het centrum van Parijs gedemonstreerd uit onvrede met de behandeling van agenten. Zij vinden dat politiemensen oneerlijk worden bejegend als het gaat om racisme.
Politiebonden beschuldigen de overheid ervan de politiemensen de schuld te geven van sociale problemen in een poging tegemoet te komen aan protesten van burgers tegen racisme en politiegeweld.
Het protest vond plaats voor het hoofdbureau van politie in de Franse hoofdstad. Onder de demonstranten veel vrouwen van agenten. Zij droegen spandoeken met het opschrift 'Respecteer onze politie', bestemd voor minister van Binnenlandse Zaken Christophe Castaner. Deze minister riep de woede van de politie over zich af door publiekelijk te verklaren dat racisme aanwezig is in het politiekorps en dat hij elke bewezen beschuldiging zou bestraffen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
5 uur geleden