Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partner Peter R. de Vries: aanslag had voorkomen kunnen worden

Partner Peter R. de Vries: aanslag had voorkomen kunnen worden

AMSTERDAM (ANP) - De aanslag op Peter R. de Vries had voorkomen kunnen worden. Dat zegt Tahmina Akefi, de partner en verloofde van de in 2021 gedode Peter R. de Vries, in een reactie op het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid over de beveiliging van de misdaadverslaggever. Ze spreekt van een beladen en emotionele dag.

Akefi noemt het woensdag gepubliceerde rapport "behoorlijk pijnlijk". Ze kende de harde conclusies. "De inhoud wist ik en verbaast me niet, maar het is pijnlijk omdat het nu zwart op wit staat. Peter is afgeslacht, omdat het systeem gefaald heeft. En dat is wat nu uit het rapport naar voren komt."

"Ik heb van dichtbij meegemaakt hoe de communicatie verliep over zijn beveiliging. Dat hij niet de informatie kreeg waar hij recht op had om een duidelijke inschatting te kunnen maken van zijn veiligheidssituatie. Ook zijn signalen genegeerd die de aanslag hadden kunnen voorkomen. Bijvoorbeeld de melding van de garagehouder die op 28 juni aangaf dat Peter werd achtervolgd. Ze zeggen dat ze de beelden hebben bekeken, maar dat ze de man niet hebben gezien. Dat is opvallend, want als je Peter in beeld hebt, heb je die man ook in beeld. De melding is blijven hangen en niet gedeeld met andere betrokkenen, waardoor cruciale informatie gemist is."

Pijnlijke conclusies

"Het zijn pijnlijke conclusies om te moeten lezen dat de overheidsdiensten niet goed communiceerden, maar bevestigen wat ik jarenlang heb meegemaakt. Peter was daar behoorlijk gefrustreerd door. Er was constant sprake van conflicten tussen hem en politie en justitie. Die slechte relatie stond zijn eigen bescherming in de weg."

Akefi wijst op een appje van De Vries dat in het rapport is opgenomen en dat hij in december 2020 verstuurde. Daaruit blijkt dat het maar liefst zes weken heeft geduurd voordat er opnieuw contact met hem was opgenomen over zijn veiligheidssituatie. "Zo gaat dat in de praktijk...Zit zes weken tussen", appte De Vries.

Meer uit Binnenland

Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

26 minuten geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

1 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

1 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

1 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

2 uur geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

2 uur geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden