Partner burgemeester Halsema verzet zich tegen taakstraf
HAARLEM (ANP) - Robert Oey, de man van de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema, verzet zich tegen de taakstraf die hij had gekregen voor verboden wapenbezit. Dat heeft een woordvoerster van het Openbaar Ministerie bevestigd na een bericht hierover in De Telegraaf.
De 53-jarige filmproducent kreeg in december een taakstraf van veertig uur opgelegd tijdens een besloten zitting van het Openbaar Ministerie. Oey verzet zich tegen deze beslissing van de officier van justitie.
De zaak wordt nu voorgelegd aan de politierechter in Amsterdam, aldus de woordvoerster van het OM. Het is nog niet duidelijk wanneer dat precies gebeurt.
Oey had volgens het OM een gas/alarm-revolver met versperde loop in zijn bezit. Het in bezit hebben van zo’n wapen zonder vergunning is verboden.
De kwestie kwam aan het licht nadat de 15-jarige zoon van Halsema vorig jaar zomer met het wapen was betrapt. In een interview biechtte Oey op dat het wapen van hem was. Het betrof volgens hem een onklaar gemaakte revolver die werd gebruikt op filmsets.
Meer uit Binnenland
LIESHOUT (ANP) - Bavaria heeft een carnavalscampagne tijdelijk offline gehaald na een sommatie van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dat bevestigt een woordvoerder van Royal Swinkels, het familiebedrijf waar Bavaria deel van uitmaakt, na berichtgeving van Omroep Brabant. "Volgens het IOC vertoonde onder andere een beeld met vijf biertjes op een bar te veel gelijkenis met de Olympische ringen", aldus de woordvoerder.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao bevindt zich in een 'diabetesnoodsituatie', meldt het nationale ziekenhuis CMC woensdag. Volgens het instituut heeft dit steeds grotere gevolgen voor de volksgezondheid en de overheidsfinanciën. Eén op de vijf volwassenen op Curaçao leeft met diabetes.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima herdenken de woensdag overleden schrijver Cees Nooteboom "met groot respect". Dat is te lezen in een statement dat ook namens prinses Beatrix is gepubliceerd. Het koningspaar noemt Nooteboom "een van onze meest prominente auteurs".
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijver Cees Nooteboom, winnaar van talloze prijzen, is overleden op 92-jarige leeftijd. Zijn uitgever De Bezige Bij heeft dat woensdag bevestigd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ex-Volt-Kamerlid Nilüfer Gündoğan krijgt geen schadevergoeding van haar voormalige politieke partij Volt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam besloten. Ze wilde onder meer ruim 1 miljoen euro hebben als compensatie voor gemist inkomen. De rechter stelt dat Volt Nederland niet aansprakelijk is voor de beslissingen die de Tweede Kamerfractie heeft genomen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam komt in actie om het hoge ziekteverzuim binnen de gemeente terug te dringen. Dat lag vorig jaar op 9,7 procent, fors hoger dan het landelijk gemiddelde van 6,7 procent. Burgemeester Femke Halsema en wethouder Hester van Buren hebben een plan van aanpak aan de gemeenteraad gestuurd.
8 uur geledenSEVENUM (ANP) - Het Limburgse provinciebestuur wil een lening van 20 miljoen euro verstrekken aan attractiepark Toverland in Sevenum. Het pretpark in Noord-Limburg wil de komende jaren uitbreiden, onder meer met een resort en nieuwe attracties. Toverland wil in totaal circa 98 miljoen euro besteden, waarvan 78 miljoen al geregeld is. Het restant krijgt het attractiepark niet via de markt gefinancierd, stelt Limburg.
10 uur geleden