Partner burgemeester Halsema verzet zich tegen taakstraf
HAARLEM (ANP) - Robert Oey, de man van de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema, verzet zich tegen de taakstraf die hij had gekregen voor verboden wapenbezit. Dat heeft een woordvoerster van het Openbaar Ministerie bevestigd na een bericht hierover in De Telegraaf.
De 53-jarige filmproducent kreeg in december een taakstraf van veertig uur opgelegd tijdens een besloten zitting van het Openbaar Ministerie. Oey verzet zich tegen deze beslissing van de officier van justitie.
De zaak wordt nu voorgelegd aan de politierechter in Amsterdam, aldus de woordvoerster van het OM. Het is nog niet duidelijk wanneer dat precies gebeurt.
Oey had volgens het OM een gas/alarm-revolver met versperde loop in zijn bezit. Het in bezit hebben van zo’n wapen zonder vergunning is verboden.
De kwestie kwam aan het licht nadat de 15-jarige zoon van Halsema vorig jaar zomer met het wapen was betrapt. In een interview biechtte Oey op dat het wapen van hem was. Het betrof volgens hem een onklaar gemaakte revolver die werd gebruikt op filmsets.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.
22 minuten geledenEtten-Leur (ANP) - In een appartementencomplex aan de San Francescolaan in Etten-Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft opgeschaald naar grip 1. Het gebouw wordt ontruimd.
22 minuten geledenTILBURG (ANP) - Richard de Mos van Hart voor Den Haag ontkent mensen in te huren om te flyeren. "Dat is klip-en-klare onzin", zei hij na afloop van het NOS-slotdebat in LocHal in Tilburg in reactie op een video van het linkse platform Left Laser waarin wordt gesuggereerd dat De Mos Bulgaren betaalt voor campagnewerkzaamheden. In de video is te zien dat mensen die geen Nederlands spreken, flyeren voor de partij van De Mos. In het partijprogramma van Hart voor Den Haag staat onder meer de wens om immigranten uit te sluiten van bijstand als ze weigeren Nederlands te leren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Over een uur gaan de eerste stembureaus open. Vanaf 00.00 uur kunnen kiezers hun stem voor de gemeenteraadsverkiezingen onder meer uitbrengen in Arnhem, Den Haag en Zwolle. Vanaf 07.30 uur gaan de meeste andere stemlokalen open, al wijken de openingstijden op sommige locaties af.
4 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo haalt de voorraad gebroken en hele diepvriessperziebonen van het huismerk uit de winkels, nadat dinsdag verhalen naar buiten waren gekomen dat er dode muizen tussen de bonen lagen. De super bevestigt een bericht van NU.nl dat de maatregel uit voorzorg wordt genomen en er geen gevaar is voor de gezondheid.
4 uur geledenDOKKUM (ANP) - In Dokkum en de Friese dorpen in de buurt zijn al veel festiviteiten in het weekend vóór Koningsdag, wanneer de koninklijke familie op bezoek komt. Dinsdag is een groot deel van het programma bekendgemaakt. Er zijn optredens van onder meer de Bankzitters, Kris Kross, Kraantje Pappie en Miss Montreal, en er is een speciaal geschreven koningslied.
7 uur geleden