Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partijvoorzitter SP: heel verdrietig dat Lilian vertrekt

Partijvoorzitter SP: heel verdrietig dat Lilian vertrekt

DEN HAAG (ANP) - SP-partijvoorzitter Jannie Visscher vindt het "heel verdrietig" dat Lilian Marijnissen uit de Kamer vertrekt. "Ze heeft onwijs veel betekend voor de fractie, de partij en onze idealen", zegt Visscher tegen het ANP. "Het is jammer dat ze dit besluit heeft genomen."

Volgens Visscher, tevens voorzitter van het SP-bestuur, heeft Marijnissen heel veel tijd en energie gestoken om het leven van mensen te verbeteren. Partijleider Marijnissen maakte zaterdagmiddag bekend op te stappen als partijleider en als fractievoorzitter.

Het nieuwe verkiezingsverlies heeft de hele partij aangezet tot nadenken, zegt Visscher. Marijnissen heeft mede op basis daarvan geconcludeerd dat de partij een nieuw gezicht nodig heeft.

Opvolger

De vraag 'hoe nu verder?', kan Visscher nog niet beantwoorden. De fractie krijgt er een nieuw SP-Kamerlid bij. Uit het midden van die nieuwe fractie wordt een nieuwe fractievoorzitter gekozen. Sarah Dobbe is de eerste SP'er op de kieslijst die voor de vrijgekomen Kamerzetel in aanmerking komt, zegt Visscher.

Wie de volgende verkiezingen als lijsttrekker voor de SP gaat opereren, is volgens Visscher van latere zorg.

Onderzoek

Het onderzoek dat de partij heeft aangekondigd naar de verkiezingsuitslag is "net begonnen", zegt Visscher. Op 10 februari worden de uitkomst ervan in de partijraad, het hoogste orgaan binnen de SP, besproken.

Bij de verkiezingen van vorige maand verloor de SP onder Marijnissen vier van de negen zetels en heeft er vijf over gehouden. Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 2021 verloor de SP met Marijnissen als lijsttrekker vijf van de veertien zetels. Ook bij de laatste verkiezingen voor Provinciale Staten en gemeenteraad leverde de SP onder Marijnissen zetels in.

Meer uit Politiek

Berendsen: mogelijk onderhandelt EU-team tussen Oekraïne-Rusland

LIMASSOL (ANP) - Concrete voorstellen voor wie namens de EU aan eventuele onderhandelingen gaat deelnemen over vrede tussen Oekraïne en Rusland zijn donderdag niet gedaan door EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Wel zijn de ministers het erover eens dat er "iemand of een team van mensen" namens de EU "aan een eventuele onderhandelingstafel" moet aanschuiven om voor de Europese belangen op te komen, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na afloop van de vergadering in Cyprus.

5 uur geleden
Kabinet gaat in hoger beroep tegen stikstofuitspraken vliegvelden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in hoger beroep tegen recente uitspraken over de vliegvelden bij Eindhoven, Rotterdam en Lelystad. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) wil daarmee "verdere juridische helderheid" over de stikstofcrisis krijgen, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. "Die helderheid helpt vervolgens om beleid op te baseren."

6 uur geleden
Jetten: deur blijft open voor gesprek met werkgevers en bonden

DEN HAAG (ANP) - Wat premier Rob Jetten betreft werkt het kabinet de komende tijd verder aan plannen over sociale zekerheid. De vakbonden gaven na een gesprek op het Catshuis aan dat zij niet meer verder willen praten. Bij het kabinet "staat de deur altijd open en ik hoop dat werkgevers en werknemers ook snel weer met ons willen doorpraten".

7 uur geleden
Minister moet van vijf dieren herbeoordelen of ze in huis mogen

DEN HAAG (ANP) - Van vijf dieren moet herbeoordeeld worden of ze in huis gehouden mogen worden. Per juli 2024 verdwenen veel dieren van de huis- en hobbydierenlijst. Of dat voor de jak, de chinchilla, de Russische dwerghamster, het witstaartstekelvarken en de dromedaris terecht is, moet van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) opnieuw onderzocht worden.

7 uur geleden
Vakbonden beëindigen gesprek met kabinet over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden beëindigen hun gesprekken met het kabinet over sociale zekerheid. Dat hebben vakbondsvoorzitters Hans Spekman van FNV en Hans Van den Heuvel van CNV gezegd na een gesprek met ministers op het Catshuis. Bezuinigingen op sociale zekerheid blijven te veel boven de markt hangen, en daar zijn de bonden op tegen.

7 uur geleden
Kabinet vraagt scholen: wees alert op risico genitale verminking

DEN HAAG (ANP) - Scholen moeten in de weken voor de zomervakantie extra alert zijn op signalen dat meisjes in de zomer mogelijk worden meegenomen naar een ander land om genitaal verminkt te worden. Het kabinet stuurt alle scholen een brief met een aantal signalen die daarop kunnen wijzen.

7 uur geleden
Verbazing in Kamer over gebrek voortgang aanpak huiselijk geweld

DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer is veel verbazing en woede over het gebrek aan voortgang bij het tegengaan van huiselijk geweld. Tijdens een debat over dat onderwerp vroegen bijna alle partijen zich af hoe het kan dat er nog steeds zoveel misgaat bij het herkennen van onder meer kinder- en vrouwenmishandeling.

10 uur geleden