Partijtop CDU buigt zich over opvolging Laschet
BERLIJN (ANP) - De landelijke top van de Duitse CDU-partij komt bijeen om te bespreken hoe het verder moet na de historische verkiezingsnederlaag van september. De christendemocraten kregen toen bij landelijke parlementsverkiezingen minder dan een kwart van de stemmen en behaalden daarmee hun slechtste resultaat ooit.
De partij moet onder meer besluiten hoe de vervanging van partijleider Armin Laschet geregeld moet worden. Hij wilde zijn partijgenoot Angela Merkel opvolgen als bondskanselier, maar zijn conservatieve partij legde het na een rommelige verkiezingscampagne af tegen de sociaaldemocraten van minister van Financiën Olaf Scholz. Die proberen nu om een nieuwe regering te vormen zonder het CDU.
Binnen het CDU gaat na de verkiezingsnederlaag de partijtop op de schop en er gaan stemmen op om leden meer zeggenschap te geven. Bij een bijeenkomst van plaatselijke CDU-leiders afgelopen weekend is alvast een niet-bindend voorstel aangenomen om circa 400.000 leden de gelegenheid te geven zich uit te spreken over de opvolging van Laschet.
Een leider laten kiezen via zo'n ledenreferendum is binnen de Duitse politiek niets nieuws, maar voor het CDU zou het wel de eerste keer zijn. Het partijbestuur moet volgens Duitse media nog wel besluiten of ze de aanbeveling van lokale leiders overnemen en hoe zo'n ledenraadpleging dan precies georganiseerd moet worden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.
3 uur geledenPUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een privétoestel met daarin vermoedelijk de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner is aangekomen in Moskou. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de luchtvaartautoriteit. Het toestel is geland op de Vnoekovo-luchthaven.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.
13 uur geleden