Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partijtop CDU buigt zich over opvolging Laschet

Partijtop CDU buigt zich over opvolging Laschet

BERLIJN (ANP) - De landelijke top van de Duitse CDU-partij komt bijeen om te bespreken hoe het verder moet na de historische verkiezingsnederlaag van september. De christendemocraten kregen toen bij landelijke parlementsverkiezingen minder dan een kwart van de stemmen en behaalden daarmee hun slechtste resultaat ooit.

De partij moet onder meer besluiten hoe de vervanging van partijleider Armin Laschet geregeld moet worden. Hij wilde zijn partijgenoot Angela Merkel opvolgen als bondskanselier, maar zijn conservatieve partij legde het na een rommelige verkiezingscampagne af tegen de sociaaldemocraten van minister van Financiën Olaf Scholz. Die proberen nu om een nieuwe regering te vormen zonder het CDU.

Binnen het CDU gaat na de verkiezingsnederlaag de partijtop op de schop en er gaan stemmen op om leden meer zeggenschap te geven. Bij een bijeenkomst van plaatselijke CDU-leiders afgelopen weekend is alvast een niet-bindend voorstel aangenomen om circa 400.000 leden de gelegenheid te geven zich uit te spreken over de opvolging van Laschet.

Een leider laten kiezen via zo'n ledenreferendum is binnen de Duitse politiek niets nieuws, maar voor het CDU zou het wel de eerste keer zijn. Het partijbestuur moet volgens Duitse media nog wel besluiten of ze de aanbeveling van lokale leiders overnemen en hoe zo'n ledenraadpleging dan precies georganiseerd moet worden.

Meer uit Buitenland

VS: getroffen landen moeten helpen tegen tol op Straat van Hormuz

VAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.

1 uur geleden
VN zoeken 80 miljoen dollar voor noodhulp vluchtelingen Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - Om de ergste humanitaire nood in Iran en omliggende landen te lenigen, zoekt de VN-organisatie voor vluchtelingen, UNHCR, 80 miljoen dollar (69,4 miljoen euro) voor een noodplan. Daarmee moet de meest acute noodhulp tot mei gedekt worden. De hulp is onder meer bestemd voor de circa 1,8 miljoen Afghaanse vluchtelingen in Iran.

1 uur geleden
G7 roept op burgers te ontzien in oorlog Midden-Oosten

VAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR/AFP) - De G7-landen hebben opgeroepen tot een onmiddellijk einde aan de aanvallen op burgers en civiele infrastructuur in het Midden-Oosten. De buitenlandministers van die club grote industrielanden waren donderdag en vrijdag bijeen nabij Parijs, om te spreken over belangrijke mondiale thema's.

3 uur geleden
Rusland verklaart maker Oscar-winnende film buitenlandse agent

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft Pavel Talankin, de maker van de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin, aangemerkt als buitenlandse agent. Moskou gebruikt dat label om kritische individuen en organisaties aan te pakken.

4 uur geleden
Onduidelijkheid over groot deel raketarsenaal Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft ondanks wekenlange bombardementen door de VS en Israël mogelijk nog veel raketten over. Ingewijden zeggen tegen persbureau Reuters dat de Verenigde Staten alleen met zekerheid kunnen zeggen dat ongeveer een derde van de Iraanse projectielen is vernietigd.

5 uur geleden
Hamas krijgt ontwapeningsplan van Raad voor Vrede

CAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas moet volgens een in onderhandelingen voorgelegd plan van de internationale Raad voor Vrede in acht maanden tijd volledig ontwapenen en de infrastructuur van tunnels in de Gazastrook moet in die tijd vernietigd worden. Aangenomen wordt dat Hamas wapens in tunnels heeft opgeslagen. Israël eist de ontwapening van Hamas voor het troepen uit de strook terugtrekt.

6 uur geleden
Kremlin weerspreekt verhaal dat Poetin zakenlui om geld vroeg

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft berichten weersproken dat president Vladimir Poetin puissant rijke zakenlieden om financiële steun heeft gevraagd. Poetin sprak donderdag met een reeks zakenlieden en volgens de Kremlinwoordvoerder was er een die uit eigen beweging de Russische staat een grote som aanbood. Hij vermeldde niet de naam van de donateur. Poetin heeft de bijdrage verwelkomd.

6 uur geleden