Partijraad SP blijft achter Marijnissen staan
AMERSFOORT (ANP) - De partijraad, het hoogste orgaan binnen de SP, blijft achter haar leider Lilian Marijnissen staan. De SP werd bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer bijna gehalveerd en ging van 9 naar 5 zetels.
De voorzitters van alle afdelingen en de leden van het partijbestuur kwamen zaterdag bijeen om de uitslag te bespreken. Een "overgrote meerderheid" sprak daar steun uit voor Marijnissen, aldus een woordvoerder van de partij.
Een dag na de verkiezingen van woensdag verklaarde Marijnissen al na overleg met de fractie en partijmedewerkers door te willen gaan. Marijnissen is sinds eind 2017 politiek leider. De partij telde toen nog veertien zetels in de Kamer.
Lessen trekken
De SP-top wil lessen trekken uit het nieuwe verlies. "We gaan eerst goed onderzoek doen. Onder kiezers, onder onze leden en vooral ook door met veel mensen op straat en in de buurten te spreken en daar naar te luisteren", aldus de woordvoerder na het beraad.
Volgens haar heeft de partij er sinds de verkiezingen "honderden" nieuwe leden bij gekregen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Groningen René Paas vindt dat het kabinet "een crisissituatie zou moeten uitroepen" om de opvang van asielzoekers met spoed te kunnen regelen in de gemeenten. Volgens hem vragen de provincies dit "tot nu toe vergeefs". Paas zei woensdag tijdens een vragenuurtje in de Provinciale Staten "dat de situatie nu alle trekken vertoont van een crisis. Daar is de aarzeling bij de Staat te groot".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is teleurstellend dat niet alle asielzoekers in Ter Apel kunnen worden opgevangen, vindt asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister weet niet waar de mensen voor wie geen plek is kunnen blijven. Het kan zijn dat zij buiten in het gras voor de opvanglocatie moeten slapen, zei Van den Brink.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De controle van het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de landbouw schiet tekort, ziet de Algemene Rekenkamer. Zeven van de veertien belangrijkste regels voor het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen zijn moeilijk te controleren door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Dat noemt de controleur van de overheid zorgelijk.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor asielaanvragen zijn de afgelopen jaren steeds langer geworden en lopen mogelijk verder op als het Europese migratiepact binnenkort van kracht wordt, meldt de Rekenkamer in het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Asielzoekers die niet uit een veilig land komen en ook niet in een ander Europees land asiel hebben aangevraagd, moeten inmiddels gemiddeld 67 weken wachten. Daardoor wordt ook de screening op terrorisme veel later uitgevoerd dan afgesproken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet belooft nog altijd meer dan het kan waarmaken. Dat concludeert de Algemene Rekenkamer in zijn jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Doelen voor de korte termijn worden niet gehaald, doelen voor de lange termijn verdwijnen uit zicht. Dat komt doordat in de bedrijfsvoering "de basis niet op orde is", aldus de controleur van de rijksoverheid.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) wil dat Defensie en de Algemene Rekenkamer met elkaar in gesprek gaan over de aanbestedingen. "Ik zet ze beide in een hok, ga erbij zitten en dan gaan we het oplossen", aldus Heinen. "Ik wil dit volgend jaar niet nog een keer horen."
5 uur geleden