Partijraad SP blijft achter Marijnissen staan
AMERSFOORT (ANP) - De partijraad, het hoogste orgaan binnen de SP, blijft achter haar leider Lilian Marijnissen staan. De SP werd bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer bijna gehalveerd en ging van 9 naar 5 zetels.
De voorzitters van alle afdelingen en de leden van het partijbestuur kwamen zaterdag bijeen om de uitslag te bespreken. Een "overgrote meerderheid" sprak daar steun uit voor Marijnissen, aldus een woordvoerder van de partij.
Een dag na de verkiezingen van woensdag verklaarde Marijnissen al na overleg met de fractie en partijmedewerkers door te willen gaan. Marijnissen is sinds eind 2017 politiek leider. De partij telde toen nog veertien zetels in de Kamer.
Lessen trekken
De SP-top wil lessen trekken uit het nieuwe verlies. "We gaan eerst goed onderzoek doen. Onder kiezers, onder onze leden en vooral ook door met veel mensen op straat en in de buurten te spreken en daar naar te luisteren", aldus de woordvoerder na het beraad.
Volgens haar heeft de partij er sinds de verkiezingen "honderden" nieuwe leden bij gekregen.
Meer uit Politiek
PARAMARIBO (ANP) - Een verplicht kleiner Oekraïens leger betekent niet dat Oekraïnes bondgenoten een grotere beschermingsmacht moeten leveren, zegt premier Dick Schoof. Die twee onderdelen van een mogelijk toekomstig vredesakkoord staan volgens Schoof los van elkaar.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is de "ambitie" van formateur Sybrand Buma (CDA) om zijn opvolger een "richting" mee te geven welke partijen samen een coalitie kunnen vormen. De formateur zei na een nieuwe formatiedag, waarin D66 en CDA opnieuw spraken met financiële en economische experts, dat dit onder meer door de blokkade van de VVD in de richting van GroenLinks-PvdA ingewikkeld is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaat met demissionair woonminister Mona Keijzer in debat over versoepelingen in huurregels die zij wil doorvoeren. De vorige Kamer had de BBB-minister met een motie gevraagd haar plannen te schrappen, maar de minister wil er toch mee door en vroeg om een gesprek. Nu de Kamer op haar verzoek is ingegaan, lijkt toch weer een opening te ontstaan voor de kabinetsplannen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet snel duidelijkheid geeft over de mogelijke verdwijning van het dorp Moerdijk om plaats te maken voor uitbreiding van de industrie op die plek. Een verzoek voor een debat over de kwestie van FVD kreeg dinsdag ruime steun van de partijen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) gevraagd om tegen de Europese wet te stemmen die de verspreiding van kinderporno moet tegengaan. Een motie hierover van GroenLinks-PvdA kreeg dinsdag een ruime meerderheid van 95 zetels achter zich. Tegenstanders hebben zorgen over de privacy als kan worden meegelezen met privéberichten via diensten als WhatsApp en Signal. Een Deens compromisvoorstel heeft ze niet overtuigd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het geduld van de Tweede Kamer is op als het gaat om het verbod op het gebruik van stroomstootapparatuur bij vee. Demissionair minister Femke Wiersma heeft dat besluit nog altijd niet definitief gemaakt. Dit leidt tot frustratie van een groot deel van de Kamer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) in debat over de verwikkelingen rond chipmaker Nexperia, voordat de VVD'er zelf naar China reist voor overleg over deze kwestie. Een verzoek daartoe van Kamerlid Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) kreeg steun van een meerderheid.
12 uur geleden