Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partijraad kiest Marijnissen als lijsttrekker van SP

Partijraad kiest Marijnissen als lijsttrekker van SP

LIJSTTREKKERSCHAPAMERSFOORT (ANP) - De partijraad van de SP kiest zaterdag Lilian Marijnissen als lijsttrekker voor de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer. Er hebben zich geen andere kandidaten gemeld.

Marijnissen is sinds eind 2017 politiek leider van de SP. Ze volgde toen Emile Roemer op, die de partij bijna acht jaar had geleid. Sinds haar aantreden heeft de partij bij verkiezingen klap op klap gekregen.

Drie maanden na haar aantreden ging de partij onderuit bij de gemeenteraadsverkiezingen. De socialisten gingen van 440 gemeenteraadsleden terug naar 285. "Werk aan de winkel", concludeerde Marijnissen toen.

Maar in maart een jaar later verloor de partij opnieuw stevig bij verkiezingen, dit maal voor de provinciale staten. Daarna halveerde de partij in de senaat. In mei volgde een nieuwe klap. Toen verdween de SP uit het Europees Parlement.

De dochter van partij-oprichter Jan Marijnissen zit met dertien partijgenoten in de Tweede Kamer, maar staat in de peilingen al lange tijd op verlies. De partijraad zal vanwege de coronamaatregelen digitaal plaatsvinden vanuit een studio in Amersfoort.

Meer uit Binnenland

Hulpverlener Wittenberg, die bootvluchtelingen hielp, overleden

PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.

4 uur geleden
Instituut Mijnbouwschade kreeg 300 schademeldingen na beving

ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.

6 uur geleden
Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.

8 uur geleden
Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

9 uur geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

13 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.

13 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

18 uur geleden