Partijraad kiest Marijnissen als lijsttrekker van SP
LIJSTTREKKERSCHAPAMERSFOORT (ANP) - De partijraad van de SP kiest zaterdag Lilian Marijnissen als lijsttrekker voor de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer. Er hebben zich geen andere kandidaten gemeld.
Marijnissen is sinds eind 2017 politiek leider van de SP. Ze volgde toen Emile Roemer op, die de partij bijna acht jaar had geleid. Sinds haar aantreden heeft de partij bij verkiezingen klap op klap gekregen.
Drie maanden na haar aantreden ging de partij onderuit bij de gemeenteraadsverkiezingen. De socialisten gingen van 440 gemeenteraadsleden terug naar 285. "Werk aan de winkel", concludeerde Marijnissen toen.
Maar in maart een jaar later verloor de partij opnieuw stevig bij verkiezingen, dit maal voor de provinciale staten. Daarna halveerde de partij in de senaat. In mei volgde een nieuwe klap. Toen verdween de SP uit het Europees Parlement.
De dochter van partij-oprichter Jan Marijnissen zit met dertien partijgenoten in de Tweede Kamer, maar staat in de peilingen al lange tijd op verlies. De partijraad zal vanwege de coronamaatregelen digitaal plaatsvinden vanuit een studio in Amersfoort.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
4 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken. Het is op Tenerife een uur vroeger dan in Nederland.
2 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
3 uur geleden