Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partijloze senator Sinema van swingstate Arizona niet herkiesbaar

Partijloze senator Sinema van swingstate Arizona niet herkiesbaar

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Kyrsten Sinema stelt zich niet kandidaat voor herverkiezing in Arizona. De zuidelijke grensstaat is een zogeheten 'swingstate', waar de Democraten en Republikeinen in de regel beide kans maken te winnen. "Omdat ik kies voor beleefdheid, begrip, luisteren en samenwerken om dingen gedaan te krijgen, zal ik eind dit jaar de Senaat verlaten", zei de 47-jarige in een video op X.

De voormalige Democraat, die in 2019 vanuit het Huis van Afgevaardigden de overstap naar de Senaat maakte, zou er waarschijnlijk niet in zijn geslaagd een tweede termijn te winnen, aangezien ze in peilingen consequent op de derde plaats eindigde achter de belangrijkste partijkandidaten. "Ik geloof in mijn aanpak, maar het is niet wat Amerika op dit moment wil", zei ze in hetzelfde X-bericht.

Sinema verliet eind 2022 de Democratische partij om als onafhankelijk lid van de Senaat haar ambtstermijn uit te dienen. Ze bouwde als senator een reputatie op als centrist en als dealmaker op het gebied van controversiële wetgeving, onder meer op het gebied van milieu. In die rol was ze vaak een doorn in het oog van het Witte Huis, dat haar stem nodig had om wetgeving door het verdeelde parlement aangenomen te krijgen.

In november zal blijken wie het meeste baat heeft bij het terugtreden van Sinema: de Democratische kandidaat Ruben Gallego of de Republikein Kari Lake, een uitgesproken Trump-aanhanger.

Meer uit Buitenland

Dodental van aardbeving in Colombia loopt verder op

PEREIRA (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbeving die Colombia maandag trof, is verder opgelopen naar 69, melden de lokale autoriteiten. Eerder werd nog gesproken van ruim een twintigtal doden. In verschillende regio's wordt veel schade gemeld en er wordt nog gezocht naar mensen die onder het puin liggen.

5 minuten geleden
Dodental na aardbeving Colombia loopt op

PEREIRA (ANP/RTR) - Het dodental na de zware aardbeving in Colombia is opgelopen tot 22. Achttien van hen kwamen om in Pereira, drie in Manizales en een in de havenstad Buenaventura.

1 uur geleden
Celstraf voor Brit die ruim honderd meisjes online misbruikte

LEEDS (ANP) - Een 20-jarige Brit is veroordeeld tot twee jaar gevangenis, omdat hij meer dan honderd jongere meisjes online dwong tot seksuele handelingen en zelfverminking. Slachtoffers moesten onder meer zijn gebruikersnaam in hun huid kerven. De Britse opsporingsdienst National Crime Agency (NCA) identificeerde wereldwijd 117 slachtoffers tussen de 13 en 17 jaar.

1 uur geleden
Duitse media: drone Leipzig raakte Oekraïens vrachtvliegtuig

LEIPZIG (ANP) - De drone met explosieven die vorige week dinsdag is gevonden op het vliegveld van Leipzig heeft even voordien een Oekraïens vrachtvliegtuig geraakt. Die bevindingen, waarover Duitse media berichten, versterken de indruk dat het vliegtuig het doelwit was.

1 uur geleden
Nieuwe Colombiaanse president reist naar aardbevingsgebied

PEREIRA (ANP) - De net aangetreden president van Colombia, Abelardo de la Espriella, zegt naar het gebied te reizen dat is getroffen door een zware aardbeving. Op X schrijft hij "direct persoonlijk de leiding te hebben genomen" over de noodsituatie.

2 uur geleden
Zeker achttien doden bij aardbeving Colombia

PEREIRA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving in het westen van Colombia zijn zeker achttien doden gevallen. Dat meldt de burgemeester van de stad Pereira. Ook in veel andere steden zijn gebouwen ingestort en wordt veel schade gemeld.

2 uur geleden
Natuurbrand bij Athene onder controle

ATHENE (ANP/AFP) - De natuurbrand die maandagochtend in de buurt van Athene uitbrak, is onder controle gebracht. Volgens de brandweer is er geen actief vuurfront meer. Wel blijven hulpdiensten uit voorzorg in het gebied vanwege de hoge temperaturen en harde wind.

3 uur geleden