Partijleiders VVD, PVV en BBB balen ervan dat Omtzigt er niet is
DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz baalt er "heel erg van" dat ze nog steeds niet weet waarom Pieter Omtzigt deze ronde niet verder wil onderhandelen. "Volgens mij kan Nederland dit echt niet gebruiken", zei ze voorafgaand aan het gesprek dat zij woensdagavond heeft samen met de leiders van PVV en BBB en informateur Ronald Plasterk.
"Ik wil snel opheldering: waar staan we nu en hoe kunnen we verder", zei Yeşilgöz. Zij heeft geen contact gehad met Omtzigt, net als PVV-leider Geert Wilders en BBB-leider Caroline van der Plas.
Ook Wilders en Van der Plas vinden het jammer dat Omtzigt deze avond niet aanschuift. "Het is wel ongelooflijk wat er nu gebeurt. Nederland heeft hoop, Nederland hoopt op een snel nieuw kabinet. Het land moet bestuurd worden en er zijn grote problemen, van zorg tot asiel en het ligt nu weer stil. We hadden gewoon door moeten gaan", zei Wilders. Dat vindt Van der Plas ook.
Snelle oplossing
Wilders hoopt op een snelle oplossing. "Aan mij en aan de PVV zal het niet liggen." Volgens Wilders was er al veel bekend over de financiële tegenvallers, "maar daar had je met elkaar over kunnen praten en tot oplossingen kunnen komen. Daarvoor zit je bij elkaar. Niet om weg te lopen als het moeilijk wordt."
Volgens Van der Plas heeft het "nog heel veel zin" om met Plasterk verder te praten. De BBB-voorvrouw vroeg Omtzigt woensdagochtend nadrukkelijk om op de uitnodiging van Plasterk in te gaan om over de ontstane situatie te praten. Die heeft daar geen gehoor aan gegeven.
De drie partijleiders willen graag van Omtzigt weten waarom hij heeft besloten nu te stoppen met onderhandelen. De NSC-leider heeft een brief aan Plasterk geschreven, die zijn secondant Eddy van Hijum heeft overhandigd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Iemand zonder geldige verblijfspapieren moet alleen vrezen voor vervolging als die niet meewerkt aan zijn of haar vertrek. Dat verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) bij het debat in de Eerste Kamer over twee strenge asielwetten, waarvan de strafbaarstelling van illegaliteit een onderdeel is.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.
1 dag geleden