Partijleider van RN hint op aansluiting bij Orbáns nieuwe fractie
PARIJS (ANP/RTR) - Het Rassemblement National (RN), de radicaal-rechtse partij met als fractieleider Marine Le Pen, voegt zich in het Europees Parlement vermoedelijk bij de recent opgerichte fractie Patriots for Europe. Daarop hintte Jordan Bardella, partijvoorzitter van RN.
Bardella zegt dat zijn partij zich bij een grote groep zal aansluiten die "invloed heeft op het machtsevenwicht in Europa en de stroom migranten zal afwijzen". De groep zal zich ook verzetten tegen wat Bardella "bestraffende ecologie" noemt.
Daarmee groeit de fractie, die pas vorige week zondag werd opgericht, snel uit tot de derde grootste politieke familie in het Europees Parlement. De partij werd vorige week zondag opgericht door de Fidesz-partij van de Hongaarse premier Viktor Orbán, de Tsjechische partij ANO en de Oostenrijkse Vrijheidspartij (FPÖ).
PVV
Sindsdien sloten de PVV van Geert Wilders aan, net als het Spaanse Vox en het Portugese Chega. Zaterdag maakte het Vlaams Belang bekend zich bij Patriots for Europe te voegen. Daarmee had de coalitie al voldoende leden uit voldoende EU-lidstaten om zich ook formeel een fractie te mogen noemen in het Europees Parlement.
De aankondiging van Bardella volgde net na de bekendmaking van de voorlopige resultaten van de Franse parlementsverkiezingen. Daar haalde RN veel minder stemmen dan werd verwacht. Waar de partij in de eerste ronde nog als winnaar eindigde, strandt ze nu vermoedelijk op de derde plaats, achter de linkse alliantie Nieuw Volksfront (NFP) en de coalitie Ensemble van president Emmanuel Macron.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
21 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
50 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
4 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
4 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
6 uur geleden