Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partijleider van RN hint op aansluiting bij Orbáns nieuwe fractie

Partijleider van RN hint op aansluiting bij Orbáns nieuwe fractie

PARIJS (ANP/RTR) - Het Rassemblement National (RN), de radicaal-rechtse partij met als fractieleider Marine Le Pen, voegt zich in het Europees Parlement vermoedelijk bij de recent opgerichte fractie Patriots for Europe. Daarop hintte Jordan Bardella, partijvoorzitter van RN.

Bardella zegt dat zijn partij zich bij een grote groep zal aansluiten die "invloed heeft op het machtsevenwicht in Europa en de stroom migranten zal afwijzen". De groep zal zich ook verzetten tegen wat Bardella "bestraffende ecologie" noemt.

Daarmee groeit de fractie, die pas vorige week zondag werd opgericht, snel uit tot de derde grootste politieke familie in het Europees Parlement. De partij werd vorige week zondag opgericht door de Fidesz-partij van de Hongaarse premier Viktor Orbán, de Tsjechische partij ANO en de Oostenrijkse Vrijheidspartij (FPÖ).

PVV

Sindsdien sloten de PVV van Geert Wilders aan, net als het Spaanse Vox en het Portugese Chega. Zaterdag maakte het Vlaams Belang bekend zich bij Patriots for Europe te voegen. Daarmee had de coalitie al voldoende leden uit voldoende EU-lidstaten om zich ook formeel een fractie te mogen noemen in het Europees Parlement.

De aankondiging van Bardella volgde net na de bekendmaking van de voorlopige resultaten van de Franse parlementsverkiezingen. Daar haalde RN veel minder stemmen dan werd verwacht. Waar de partij in de eerste ronde nog als winnaar eindigde, strandt ze nu vermoedelijk op de derde plaats, achter de linkse alliantie Nieuw Volksfront (NFP) en de coalitie Ensemble van president Emmanuel Macron.

Meer uit Buitenland

Trump wil Dulles Airport en Penn Station naar hem vernoemen

WASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Washington Dulles International Airport in de hoofdstad en treinstation Pennsylvania Station in New York naar hem worden hernoemd. In ruil daarvoor zou hij bereid zijn om miljarden dollars aan financiering vrij te geven voor het belangrijke spoorproject Gateway tussen New York en New Jersey, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Leger VS: twee drugssmokkelaars gedood bij aanval op boot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.

2 uur geleden
Trump lanceert website voor goedkopere medicijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.

4 uur geleden
Noorwegen onderzoekt corruptie ex-premier om contacten Epstein

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.

8 uur geleden
Koning Felipe leeft mee met slachtoffers overstromingen

MADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.

8 uur geleden
Nog geen teken van leven van vermiste moeder tv-presentatrice

TUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.

9 uur geleden
Chef parlement Venezuela vraagt vergeving voor misdaden van staat

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.

9 uur geleden