Partijleider van RN hint op aansluiting bij Orbáns nieuwe fractie
PARIJS (ANP/RTR) - Het Rassemblement National (RN), de radicaal-rechtse partij met als fractieleider Marine Le Pen, voegt zich in het Europees Parlement vermoedelijk bij de recent opgerichte fractie Patriots for Europe. Daarop hintte Jordan Bardella, partijvoorzitter van RN.
Bardella zegt dat zijn partij zich bij een grote groep zal aansluiten die "invloed heeft op het machtsevenwicht in Europa en de stroom migranten zal afwijzen". De groep zal zich ook verzetten tegen wat Bardella "bestraffende ecologie" noemt.
Daarmee groeit de fractie, die pas vorige week zondag werd opgericht, snel uit tot de derde grootste politieke familie in het Europees Parlement. De partij werd vorige week zondag opgericht door de Fidesz-partij van de Hongaarse premier Viktor Orbán, de Tsjechische partij ANO en de Oostenrijkse Vrijheidspartij (FPÖ).
PVV
Sindsdien sloten de PVV van Geert Wilders aan, net als het Spaanse Vox en het Portugese Chega. Zaterdag maakte het Vlaams Belang bekend zich bij Patriots for Europe te voegen. Daarmee had de coalitie al voldoende leden uit voldoende EU-lidstaten om zich ook formeel een fractie te mogen noemen in het Europees Parlement.
De aankondiging van Bardella volgde net na de bekendmaking van de voorlopige resultaten van de Franse parlementsverkiezingen. Daar haalde RN veel minder stemmen dan werd verwacht. Waar de partij in de eerste ronde nog als winnaar eindigde, strandt ze nu vermoedelijk op de derde plaats, achter de linkse alliantie Nieuw Volksfront (NFP) en de coalitie Ensemble van president Emmanuel Macron.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."
5 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.
7 uur geleden