Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partijleider rechtse RN verbijsterd door exitpoll Franse stemming

Partijleider rechtse RN verbijsterd door exitpoll Franse stemming

PARIJS (ANP/AFP) - Jordan Bardella, partijleider van het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN), heeft gezegd "verbijsterd" te zijn door de voorlopige uitslag van de tweede ronde van de Franse parlementsverkiezingen. RN, waarvan Marine Le Pen fractieleider is, had de eerste ronde nog met overmacht gewonnen. Volgens een door de zenders France 1 en France 2 afgenomen exitpoll eindigt RN na de tweede ronde als derde partij in het parlement, ver achter de linkse alliantie Nieuw Volksfront.

Bardella zei dat Frankrijk "in de handen van extreem links is gegooid". Hij suggereerde vals spel van de partijen die er de afgelopen week alles aan deden om de tweede ronde in zoveel mogelijk kiesdistricten te doen uitmonden in een tweestrijd tussen de RN-kandidaat en de best scorende andere kandidaat. Hij sprak van "de alliantie van oneer" die de Fransen "van een herstelbeleid berooft".

De 28-jarige partijleider hekelde in het bijzonder president Emmanuel Macron, die nadrukkelijk had opgeroepen om vooral tegen het RN te stemmen. Macron heeft zo "opzettelijk onze instellingen lamgelegd en het land richting onzekerheid en instabiliteit geduwd", aldus Bardella. En: "Macron heeft de Fransen elke reactie op hun dagelijkse problemen ontzegd."

Meer uit Buitenland

Tientallen doden bij Israëlische aanval op Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.

12 minuten geleden
Iran zet vergeldingsaanvallen voort op Golfregio en Israël

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.

14 minuten geleden
Iran wijst onderhandelingen met VS van de hand

TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.

1 uur geleden
Milei wil alliantie met VS verankeren als nationaal beleid

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.

1 uur geleden
Trump: drie kandidaten op het oog voor nieuw leiderschap Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.

2 uur geleden
Britse basis op Cyprus getroffen door droneaanval

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder meldde op X dat de schade beperkt is gebleven.

2 uur geleden
Israël valt doelwitten van Hezbollah over heel Libanon aan

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met aanvallen op doelen van Hezbollah in heel Libanon. In de zuidelijke voorsteden van de Libanese hoofdstad Beiroet, een bolwerk van de militie, waren explosies te horen.

2 uur geleden