Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partijen willen dat ACM private investeerders in zorg kan stoppen

Partijen willen dat ACM private investeerders in zorg kan stoppen

DEN HAAG (ANP) - Om te voorkomen dat de kwaliteit van de zorg achteruit gaat door de komst van private investeerders (private equity), willen GroenLinks-PvdA en NSC de Autoriteit Consument en Markt (ACM) meer macht geven om ongewenste overnames tegen te kunnen houden.

De partijen komen met een initiatiefwetsvoorstel om dit te regelen. Ze willen de mededingingswet aanpassen waardoor de ACM de bevoegdheid krijgt overnames te toetsen en zo nodig tegen te houden. Vorige maand werd al duidelijk dat een meerderheid in de Kamer af wil van commerciële investeerders in de zorg die vooral winst willen maken.

"Steeds meer van onze publieke voorzieningen worden opgekocht door buitenlandse investeerders. Collectief premie- en belastinggeld stroomt daarmee uit onze zorg, in de zakken van rijke investeerders", aldus Julian Bushoff (GroenLinks-PvdA). Hij dient het voorstel in samen met Daniëlle Jansen van NSC.

Eerder ingrijpen

Volgens de indieners maken de problemen met de commerciële huisartsenketen Co-Med duidelijk dat er sneller ingegrepen moet kunnen worden. Bij deze keten heeft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd al ingegrepen. Ondanks alle problemen kon de keten doorgaan met het overnemen van huisartsenpraktijken.

Demissionair zorgminister Conny Helder is tegen een verbod op private investeerders in de zorg. Niet alle investeringen in de zorg door private investeerders gaan volgens haar mis. Bovendien blijkt uit onderzoek dat een verbod juridische risico's oplevert, zei Helder eerder in een debat.

Meer uit Gezond

Experts: leg gezondheidsdoelen vast in afspraken met Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - In de afspraken over verduurzaming die het kabinet maakt met staalfabrikant Tata Steel moeten ook concrete gezondheidsdoelen voor omwonenden worden vastgelegd, vindt de Expertgroep Gezondheid IJmond. Daarnaast moet het meetsysteem voor schadelijke stoffen worden verbeterd en fijnmaziger worden en de gegevens over de uitstoot moeten openbaar worden gemaakt.

9 uur geleden
Veel mensen gingen vorige week naar huisarts door hittegolf

UTRECHT (ANP) - Veel mensen zijn vorige week naar de huisarts gegaan omdat ze tijdens de hittegolf last hadden gekregen van de extreme warmte. Volgens het instituut Nivel lag het aantal huisartsbezoeken hoger dan tijdens de zomerpieken van de afgelopen jaren.

10 uur geleden
Maasstad Ziekenhuis schrapt meeste afspraken door ict-storing

ROTTERDAM (ANP) - Het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam kampt met een ingrijpende ict-storing en heeft daarom het merendeel van de afspraken voor woensdag afgezegd. Ook de Spoedeisende Hulp is dicht. Voor kankerbehandelingen en nierdialyses blijft het ziekenhuis wel open.

14 uur geleden
RIVM waarschuwt voor nieuwe grote dreigingen voor volksgezondheid

DEN HAAG (ANP) - Een toenemende druk op internationale samenwerking en des- en misinformatie vormen "nieuwe grote dreigingen" voor de volksgezondheid in Nederland. Dat stelt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in een risicoscan van de invloed van globale ontwikkelingen op de gezondheid. De ondervraagde experts maken zich onder meer zorgen over de "afnemende slagkracht" van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en een dalend aantal mensen dat zich wil laten vaccineren.

1 dag geleden
Halsema: politie Amsterdam moest escaleren door landelijk beleid

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse politie kwam tijdens corona vaak in de positie dat er geëscaleerd moest worden, omdat de lokale driehoek landelijk beleid volgde. Dat zei burgemeester Femke Halsema tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij legde uit dat hoe meer beperkingen demonstranten krijgen, hoe eerder de politie moet optreden.

2 dagen geleden
Halsema moest avondklok uitvoeren, 'hoe ingewikkeld ook'

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema moest de avondklok tijdens corona uitvoeren, aangezien het een landelijke maatregel was. "Hoe ingewikkeld ook", zei Halsema tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

2 dagen geleden
Coronabeleid werd te repressief, vindt burgemeester Halsema

DEN HAAG (ANP) - De nadruk in het coronabeleid kwam gaandeweg te veel op repressie en handhaving te liggen, vindt burgemeester Femke Halsema van Amsterdam. "Het plaatste de overheid op een veel te harde manier tegenover een bevolking die de moed aan het verliezen was", zei zij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

2 dagen geleden