Partijen willen 3 procent van nationale inkomen naar innovatie
DEN HAAG (ANP) - Er moet veel meer geld naar onderzoek en innovatie. Dat vinden de partijen D66, GroenLinks, PvdA en de ChristenUnie. Zij willen dat Nederland 3 procent van het nationale inkomen aan innovatie besteedt in 2030. Om dat te halen, moet ieder jaar 300 tot 380 miljoen euro extra hiervoor worden vrijgemaakt.
De partijen geven hiermee gehoor aan een oproep van de Kenniscoalitie, die bestaat uit universiteiten, hogescholen, ondernemers en onderzoekers. Volgens die coalitie is het nodig om in Europa bij te blijven als kenniseconomie.
"We willen na de coronacrisis niet alleen repareren wat kapot is gegaan. We willen vooruit", aldus de partijen. GroenLinks-leider Jesse Klaver stelt dat Nederland "de boot mist" als nu niet flink geïnvesteerd wordt. Sigrid Kaag, partijleider van D66, vindt dat investeren nodig is om de Nederlandse "toppositie in wetenschap, kennis en innovatie" in stand te houden. Die positie "lijkt vanzelfsprekend, maar is het niet", zegt ze.
Volgens ChristenUnie-Kamerlid Eppo Bruins draagt het plan bij aan het Nederlandse verdienvermogen en de "bloei" van de samenleving. PvdA'er Kirsten van den Hul denkt dat de "problemen van vandaag" opgelost kunnen worden door "de technologie van morgen".
Volgens een woordvoerder van een van de partijen is het de bedoeling dat ze na de verkiezingen samen optrekken om het plan door te voeren.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt voor een drukkere ochtendspits dan gewoonlijk op donderdag. ANWB ziet rond 08.30 uur een "iets drukkere donderdagochtendspits dan normaal", met 800 kilometer file. Vooral in Noord-Holland is het drukker, maar het verkeer past zich aan, zegt een woordvoerster. Er hebben zich volgens de verkeersdienst geen noemenswaardige incidenten door de gladheid voorgedaan.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
13 uur geleden