Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partijen vrezen kortingen op meer pensioenen

Partijen vrezen kortingen op meer pensioenen

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen in de Tweede Kamer vrezen dat volgend jaar bij meer pensioendeelnemers wordt gekort dan de gemelde 600.000. SP'er Bart van Kent spreekt over zeker 735.000 deelnemers aan pensioenfondsen. PVV'er Edgar Mulder sluit niet uit dat er voor 700.000 verlagingen dreigen.

Zij willen van verantwoordelijk minister Wouter Koolmees weten welke fondsen mogelijk moeten korten en hoeveel deelnemers daarvan de dupe worden. Volgens Van Kent gaat het in ieder geval om de schoonmaak- en vleessector.

Dinsdag was duidelijk geworden dat de meeste pensioenfondsen volgend jaar niet hoeven te korten, maar vier fondsen met zo'n 600.000 deelnemers mogelijk wel. Namen werden niet genoemd.

De meeste kortingen kunnen uitblijven omdat Koolmees heeft besloten volgend jaar de regels iets soepeler toe te passen. Pensioenfondsen krijgen iets meer speelruimte om te herstellen. Bij de 'slechtste' fondsen is mogelijk te weinig ingelegd door werkgevers.

Meer uit Politiek

Leiders coalitie praten al bijna veertien uur over begroting

DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA praten zondag al bijna veertien uur op het ministerie van Financiën over de begroting van volgend jaar. De begroting moet dinsdag bij de Raad van State liggen zodat die voldoende tijd heeft om het van advies te voorzien voor Prinsjesdag.

2 uur geleden
Paul Rosenmöller (PRO) verlaat volgend jaar de politiek

DEN HAAG (ANP) - Paul Rosenmöller van PRO verlaat volgend jaar mei de politiek. Dan wordt een nieuwe Eerste Kamer gekozen, waar hij op dit moment fractievoorzitter is van de partij die is voortgekomen uit GroenLinks en PvdA.

11 uur geleden
Coalitie praat weer over begroting van volgend jaar

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën overleggen de leiders van de drie coalitiepartijen sinds 10.00 uur weer over de begroting van volgend jaar. Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) moeten het eens zien te worden over de koers.

14 uur geleden
Belangenclub ExpEx: excuses misstanden jeugdzorg zijn een begin

AMSTERDAM (ANP) - ExpEx, het platform van mensen die ervaring hebben met gesloten jeugdzorg, is op zich blij met de excuses van minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) voor misstanden in de gesloten jeugdzorg. Maar ze zet er ook een kanttekening bij.

1 dag geleden
Minister biedt excuses aan voor misstanden in gesloten jeugdzorg

EDE (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) heeft zaterdagmiddag haar excuses aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg en justitiële jeugdinstellingen. "Het spijt ons dat we niet hebben kunnen zorgen voor een veilige plek en goede zorg", sprak ze uit in een zaal met slachtoffers, familieleden, vrienden en nabestaanden in het Akoesticum in Ede. Dat zei ze namens de ministeries van Volksgezondheid en Justitie, Jeugdzorg Nederland en de Vereniging Nederlandse Gemeenten.

1 dag geleden
Coalitiepartijen onderhandelen zondag verder over begroting

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA onderhandelen zondag verder over de begroting die nog gemaakt moet worden. Vrijdag werd tot in het begin van de avond ook gesproken, maar de partijen zijn er na een paar avonden onderhandelen nog niet uit.

2 dagen geleden
Klaver ziet crisis die is 'ingebakken in minderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver ziet een "crisis" bij het kabinet, dat nog tot uiterlijk maandag verder werkt aan de begroting. Dat is niet verrassend, maar wel onverantwoord, vindt hij. "Ik kan me niet herinneren dat het zo op het allerlaatste moment is aangekomen. Daar ligt een groot conflict onder, en dat zat ingebakken in dit minderheidskabinet."

2 dagen geleden