Partijen vallen D66 aan om halvering veestapel
DEN HAAG (ANP) - D66 heeft donderdag in een landbouwdebat kritiek gekregen van BBB, ChristenUnie en SGP op het standpunt dat de veestapel gehalveerd moet worden. Toen de rechter woensdag bepaalde dat de staat wettelijke stikstofdoelen voor eind 2030 moet halen, reageerde D66-leider Rob Jetten dat halveren van de veestapel "onvermijdelijk" is.
Halveren is niet per se nodig als de politiek inzet op innovatie, krimp en extensiveren, reageerde Pieter Grinwis (ChristenUnie). "Waarom dan toch deze polariserende opmerking?" BBB-leider Caroline van der Plas sloot zich daarbij aan, en vroeg D66 om "constructief mee te denken en niet met dit soort uitspraken komen, wat de boer nog meer de ellende in drukt". André Flach (SGP) vroeg zich af of de veestapel halveren voor D66 een middel tot een doel is, of een doel op zich.
De veestapel halveren is geen doel op zich, reageerde D66-Kamerlid Anne-Marijke Podt. "Absoluut niet. Maar we moeten met elkaar concluderen dat de tijd tikt. De rechter heeft gezegd dat we tot 2030 hebben. Iedere dag die we langer wachten, komt gedwongen uitkoop dichterbij." Om dat te voorkomen zijn "serieuze maatregelen" nodig. "En een flinke krimp van de veestapel, inderdaad halvering, ik denk dat dat erbij hoort."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit coalitiepartijen VVD en CDA hebben verheugd gereageerd op het bericht dat de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar de verkiezingsoverwinning heeft geclaimd. Eerste tellingen van het Kiesbureau wijzen erop dat hij de zittende premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat. "De Hongaren hebben luid en duidelijk gesproken!", reageert Ruben Brekelmans van de VVD op X.
20 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
3 dagen geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
3 dagen geleden