Partijen positief, maar ook kritisch over stikstofbesluit
DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer reageren over het algemeen positief op de 5 miljard euro die extra wordt uitgetrokken voor de bestrijding van de stikstofcrisis. Het kabinet bevestigde die plannen, die eerder deze week al uitlekten. Toch is er ook kritiek.
Regeringspartij D66 vindt het besluit een mooie stap, maar er moet meer gebeuren. Kamerlid Tjeerd de Groot zegt daarbij dat de doelen uiterlijk in 2050 bereikt moeten zijn. "Willen we alle kwetsbare natuur beschermen, dan moeten we de stikstofuitstoot met de helft verminderen."
Ook oppositiepartij GroenLinks vindt de plannen een stap in de goede richting, maar niet genoeg. "Het ontbreekt in de uitwerking van het kabinet aan concrete maatregelen en wettelijke vastlegging", zegt Kamerlid Laura Bromet.
Tevreden
Het CDA is tevreden dat het kabinet aan de slag is gegaan met de uitspraak van de Raad van State, die vorig jaar een streep zette door het stikstofbeleid van voorheen.
ChristenUnie-Kamerlid Carla Dik-Faber is blij dat er nu al wordt nagedacht over het heropbouwen van de maatschappij en de economie. Ze voegt daaraan toe dat iedereen daarbij zijn verantwoordelijkheid oppakt.
Kritische noten
Vanuit de linkse oppositie komen kritische noten. "Als dit het is, is het kabinet echt af", zei Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren over de uitgelekte plannen. "De belastingbetaler moet opdraaien voor de fouten van de overheid."
Volgens de Partij van de Arbeid moet nog maar blijken of het bedrag voldoende is. "We hebben nog steeds een groot tekort aan betaalbare woningen en banen in de bouw worden bedreigd door de coronacrisis", zegt Kamerlid William Moorlag.
De PVV vindt het "waanzin om nu door te gaan met dat vreselijke stikstofbeleid dat ons miljarden kost en ervoor zorgt dat de economie nog meer klappen krijgt".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
18 uur geleden