Partijen positief, maar ook kritisch over stikstofbesluit
DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer reageren over het algemeen positief op de 5 miljard euro die extra wordt uitgetrokken voor de bestrijding van de stikstofcrisis. Het kabinet bevestigde die plannen, die eerder deze week al uitlekten. Toch is er ook kritiek.
Regeringspartij D66 vindt het besluit een mooie stap, maar er moet meer gebeuren. Kamerlid Tjeerd de Groot zegt daarbij dat de doelen uiterlijk in 2050 bereikt moeten zijn. "Willen we alle kwetsbare natuur beschermen, dan moeten we de stikstofuitstoot met de helft verminderen."
Ook oppositiepartij GroenLinks vindt de plannen een stap in de goede richting, maar niet genoeg. "Het ontbreekt in de uitwerking van het kabinet aan concrete maatregelen en wettelijke vastlegging", zegt Kamerlid Laura Bromet.
Tevreden
Het CDA is tevreden dat het kabinet aan de slag is gegaan met de uitspraak van de Raad van State, die vorig jaar een streep zette door het stikstofbeleid van voorheen.
ChristenUnie-Kamerlid Carla Dik-Faber is blij dat er nu al wordt nagedacht over het heropbouwen van de maatschappij en de economie. Ze voegt daaraan toe dat iedereen daarbij zijn verantwoordelijkheid oppakt.
Kritische noten
Vanuit de linkse oppositie komen kritische noten. "Als dit het is, is het kabinet echt af", zei Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren over de uitgelekte plannen. "De belastingbetaler moet opdraaien voor de fouten van de overheid."
Volgens de Partij van de Arbeid moet nog maar blijken of het bedrag voldoende is. "We hebben nog steeds een groot tekort aan betaalbare woningen en banen in de bouw worden bedreigd door de coronacrisis", zegt Kamerlid William Moorlag.
De PVV vindt het "waanzin om nu door te gaan met dat vreselijke stikstofbeleid dat ons miljarden kost en ervoor zorgt dat de economie nog meer klappen krijgt".
Meer uit Binnenland
KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
3 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
7 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
9 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
9 uur geleden