Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partijen komen met initiatiefwet tegen 'homogenezingstherapie'

Partijen komen met initiatiefwet tegen 'homogenezingstherapie'

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer komen met een initiatiefwetsvoorstel om homogenezingstherapie bij wet te verbieden. D66, VVD, de Partij van de Arbeid en GroenLinks willen het initiatief nemen nu het demissionaire kabinet heeft laten weten voorlopig geen werk te maken van een verbod.

Een Kamermeerderheid had de regering opgeroepen een verbod te regelen. Maar volgens het kabinet is er eerst meer onderzoek nodig om te bezien hoe ‘homogenezing’ verder kan worden tegengegaan.

"Het is nu nog niet mogelijk om te bepalen op welke wijze het voorkomen en tegengaan van homoconversie het meest succesvol kan worden gerealiseerd. Het kabinet zal daarom onderzoek laten doen naar wat de beste mogelijkheden zijn", schreven de betrokken bewindslieden afgelopen week.

D66-Kamerlid Jeanet van der Laan vindt het "te gek voor woorden dat in ons land nog steeds homogenezingen plaatsvinden om iemands identiteit te veranderen of te onderdrukken. Dat is schadelijk en kwetsend. Er moet zo snel mogelijk een einde aan komen".

VVD’er Hatte van der Woude sluit zich daarbij aan en noemt ‘homogenezing’ "middeleeuws, stompzinnig en traumatisch voor de jongeren die eraan onderworpen worden".

De jongerenpartij van D66, Jonge Democraten, staat vrijdag met een kraampje op het Plein in Den Haag waar ‘heterogenezingstherapie’ wordt aangeboden om aan te geven hoe "absurd" ze ‘homogenezing’ vindt.

Meer uit Politiek

Bijna alle partijen claimen winst na gemeenteraadsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.

9 uur geleden
Partijen moeten campagneborden binnen een week weghalen

DEN HAAG (ANP) - Partijen moeten hun campagneborden zelf weghalen. Dat blijkt uit een rondgang langs Rotterdam, Tilburg en Utrecht.

9 uur geleden
Ouwehand: niet stil zijn over oprukkende extreemrechtse partijen

DEN HAAG (ANP) - Het is nu niet de tijd om stil te zijn over oprukkende extreemrechtse partijen, vindt Esther Ouwehand. "En de Partij voor de Dieren is dat ook niet van plan", zegt de partijleider een dag na de gemeenteraadsverkiezingen. Ze doelt onder meer op de groei van Forum voor Democratie en lokale radicaalrechtse partijen in de gemeenteraden.

10 uur geleden
XR wil blijven demonstreren ondanks 'dreigementen' De Mos

DEN HAAG (ANP) - Ook als Richard de Mos in het hart van het stadsbestuur van Den Haag komt, wil Extinction Rebellion blijven demonstreren in de stad. "Dreigementen van lokale partijen weerhouden ons niet om de vernietigende klimaatcrisis onder de aandacht te blijven brengen", laat de actiegroep weten.

10 uur geleden
Paternotte ziet uitslag verkiezingen als 'steun in rug coalitie'

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte noemt de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen een "steun in de rug voor de coalitie". D66 won in totaal 57 zetels, VVD kreeg er 66 zetels bij. CDA verloor 19, maar kreeg wel meer stemmen dan in 2022.

11 uur geleden
Campagneleider Hart voor Den Haag: 4 jaar lang campagne gevoerd

DEN HAAG (ANP) - Het succes van Hart voor Den Haag is volgens campagneleider Coen Bom te danken aan vier jaar lang aanwezig zijn in alle Haagse wijken. De partij van Richard de Mos steeg van 9 naar 16 zetels. Volgens Bom hielp het ook dat De Mos vier jaar geleden werd uitgesloten bij de coalitievorming.

12 uur geleden
BBB verkozen in 19 raden, partij deed mee in 29 gemeenten

DEN HAAG (ANP) - De BBB komt in 19 van de 28 gemeenten waar de partij deelneemt in de raad met een of meer zetels. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft binnengekregen. De BoerBurgerBeweging komt met 3 zetels binnen in Waadhoeke, Venray, Hof van Twente en Berkelland.

12 uur geleden