Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partijen hekelen dat potentiële prikkers 'niet aan de bak komen'

Partijen hekelen dat potentiële prikkers 'niet aan de bak komen'

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen balen ervan dat mensen die willen meehelpen aan de boostercampagne, vaak niet de kans krijgen om prikken te zetten. "De ene na de andere professional in de mail zegt: ik wil graag helpen, maar ik loop nog steeds tegen die bureaucratische muur aan", foetert D66'er Jan Paternotte tijdens het coronadebat. Ook VVD-Kamerlid Aukje de Vries krijgt "te veel" signalen dat potentiële prikkers "niet aan de bak komen".

"Wij krijgen nog steeds veel berichten van zorgverleners, vrijwilligers, die graag wíllen helpen, maar daarbij niet geholpen worden", voegt SP'er Maarten Hijink toe. Paternotte vraagt het kabinet ervoor te zorgen dat deze mensen, maar ook huisartsen die willen prikken, "maximaal kunnen meehelpen".

Dat werknemers van de GGD vaak geen contract voor onbepaalde tijd krijgen, is volgens D66 slechte zaak. "GGD'ers worden ontslagen omdat ze anders een vast contract moeten krijgen. Terwijl de callcenters bezwijken", stelt Paternotte. Ook De Vries vraagt om oplossingen voor mensen die "door gedoe rondom tijdelijke en vaste contracten niet verder kunnen" bij de GGD. "Los dat op", roept de VVD'er het kabinet op.

Volgens programmadirecteur Jaap Eikelboom van GGD GHOR Nederland zijn reservisten "niet altijd even bruikbaar", onder meer omdat er veel verschillen zijn tussen regio's. De vrijwilligers die volgens de Kamer ruim baan moeten krijgen om te helpen, bieden zich soms slechts aan om eenmalig een paar uurtjes te prikken.

Meer uit Binnenland

Drents Museum stelt expositie uit door 'geopolitieke spanningen'

ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".

8 uur geleden
Middeninkomens 'in de knel' op Amsterdamse huurmarkt

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.

9 uur geleden
Ex-NCTV'er krijgt 20 maanden cel voor meenemen staatsgeheimen

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.

12 uur geleden
Premier Jetten ontmoet bezorgde mensen uit Iraanse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.

12 uur geleden
Inhoudelijke behandeling van strafzaak tegen Raily B. uitgesteld

AMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.

12 uur geleden
Staatssecretaris overweegt hoger salaris voor gevangenispersoneel

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.

13 uur geleden
ANVR: nog zo'n vijftig gestrande Nederlanders in Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.

13 uur geleden