Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partijen eisen reactie Dekker op situatie jeugdgevangenissen

Partijen eisen reactie Dekker op situatie jeugdgevangenissen

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden willen opheldering van demissionair minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) over de situatie in jeugdgevangenissen. De veiligheid van zowel het personeel als jongeren in justitiële jeugdinrichtingen is in het geding door "structurele overbelasting" van de inrichtingen, concludeerden drie inspecties donderdag.

Dekker (VVD) besloot in 2019 en 2020 twee van de zeven justitiële jeugdinrichtingen te sluiten. En dat terwijl inrichtingen kampen met een bedden- en personeelstekort en het aantal jeugddelinquenten sinds 2018 toeneemt, aldus de Inspecties Justitie en Veiligheid, Onderwijs en Gezondheidszorg en Jeugd. Ook de problematiek van jongeren in inrichtingen is zwaarder geworden. Het afgelopen jaar zijn er drie "groepsopstanden" in verschillende inrichtingen geweest, waarbij jeugddelinquenten vernielingen aanrichtten.

GroenLinks wil dat de minister "zo snel mogelijk opheldering" geeft over de situatie in de jeugdinrichtingen. "Ik ben geschrokken, maar niet verrast", zegt Niels van den Berge. "Dit is precies waarom wij ons verzet hebben tegen de sluiting van justitiële jeugdinrichtingen. De VVD is tien jaar lang met personeel en gedetineerden omgegaan als een boekhouder met cijfers."

"Als we minister Dekker de vrije hand hadden gegeven, had hij nog meer plekken gesloten", zegt Madeleine van Toorenburg van coalitiepartner CDA. Ze eist een actieplan van de minister. Ook de SP roept Dekker op met een inhoudelijke reactie te komen. Michiel van Nispen: "Dit kan echt niet. Dit levert risico’s op voor de jongeren en voor het personeel. Het had nooit zo ver mogen komen, maar het is het gevolg van slecht beleid."

Meer uit Binnenland

Alle 218 aangehouden demonstranten bij datacentrum weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.

5 minuten geleden
Politie vindt bijna 10.000 cobra's in garagebox in Dinteloord

DINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.

46 minuten geleden
Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

5 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

8 uur geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

13 uur geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

17 uur geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

21 uur geleden