Partijen eisen opheldering kabinet over vergoeding IC-bedden
DEN HAAG (ANP) - Verschillende partijen in de Tweede Kamer willen opheldering van het kabinet over de vergoeding van extra bedden op de intensivecareafdelingen. Volgens berichtgeving in de Gelderlander zouden sommige ziekenhuizen geen vergoeding krijgen voor het regelen van extra ic-bedden voor coronapatiënten. Die bedden zouden op verzoek van het kabinet zijn geregeld, maar volgens de ziekenhuizen zijn beloften over de kosten niet nagekomen. De ziekenhuizen stappen naar de rechter.
"Dat kan toch alleen met een VVD-minister?" vraagt PVV-leider Geert Wilders zich af. Hij wil van minister Tamara van Ark (Medische Zorg) weten wat ze hieraan gaat doen.
"Fix het," zegt GroenLinks-voorman Jesse Klaver tijdens het conoradebat op dinsdag. Ieder ic-bed moet volgens hem vergoed worden, en de rechtsgang gestopt. Het kabinet moet een signaal afgeven dat het achter de zorg staat. "Dat kan door de portemonnee te trekken."
Fractievoorzitter Pieter Heerma (CDA) sluit zich aan bij de kritiek. Hij wil wil van het kabinet een garantie dat de kwestie geen invloed zal hebben op ic-capaciteit. "Juist in deze tijd van crisis voor de rechter staan over wie de rekening moet betalen, is wel pijnlijk."
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.
55 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
10 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.
11 uur geledenZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.
11 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.
14 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.
14 uur geleden