Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partijen botsen in radiodebat over klassieke thema's

Partijen botsen in radiodebat over klassieke thema's

DEN HAAG (ANP) - In de Oude Zaal van de Tweede Kamer troffen de dertien partijen die nu in de Tweede Kamer zitten elkaar vrijdag voor het eerst allemaal in deze verkiezingscampagne. Tijdens het NOS-debat op NPO Radio 1 kwamen onder meer de gezondheidszorg, het onderwijs, veiligheid, integratie en financiën aan bod.

Sigrid Kaag (D66) trof onder anderen Geert Wilders van de PVV, over het onderwerp klimaat. Wilders confronteerde minister Kaag (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) met de vele kilometers die zij als bewindsvrouw heeft gevlogen. "Dat heb ik gedaan voor ons land", wierp Kaag tegen. Zij noemde Wilders "een beetje een klimaatontkenner".

Kaag kreeg het ook aan de stok met CDA'er Wopke Hoekstra. Die sprak zich uit over het drugsstandpunt van D66 om softdrugs te reguleren, dat hij "ontwapenend naïef" noemt. Veel Nederlandse drugs zouden volgens Hoekstra alsnog naar het buitenland gaan. Kaag op haar beurt vindt het CDA naïef, omdat hard beleid tegen drugs volgens haar niet werkt. De Amerikaanse 'oorlog tegen drugs' heeft gefaald volgens haar.

Azarkan

Wilders botste bovendien hard met DENK-leider Farid Azarkan, met wie hij sprak over de islam en integratie. Volgens Wilders ontstaan veel problemen in de samenleving door niet-Westerse immigranten, maar Azarkan vindt dat hij hiermee "haat zaait tegen moslims". De nieuwe PvdA-fractievoorzitter Lilianne Ploumen hield zich tijdens het verbale wapengekletter van Wilders en Azarkan afzijdig.

SP-leider Lilian Marijnissen viel de huidige premier en VVD-leider Mark Rutte, wiens eerste debat het deze campagne was, hard aan op de toeslagenaffaire. Volgens haar is het vertrouwen in de overheid ernstig geschaad door de toeslagenaffaire en de afhandeling van de aardbevingsschade in Groningen. Zij denkt dat de politici die de afgelopen jaren aan het roer stonden, zoals Rutte, bijdragen aan de oplossing. "Ik denk niet dat je een pyromaan moet vragen een brand te blussen."

Aanstaande zondag staan VVD, PVV, CDA, D66, SP en GroenLinks weer tegenover elkaar in het RTL-debat. De selectie voor partijen is gemaakt op basis van het huidige zetelaantal in de Tweede Kamer en de prognose van de Peilingwijzer. Deze politieke krachtmeting wordt gepresenteerd door RTL-presentatoren Frits Wester en Jetske Schrijver.

Meer uit Politiek

Nederland zoekt met Duitsland naar gastlanden voor terugkeerhub

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.

4 uur geleden
Boekholt over interview: had woorden zorgvuldiger moeten kiezen

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) had haar woorden "zorgvuldiger moeten kiezen" toen ze het in The Guardian had over manieren om stroomgebruik tijdens piekuren te beperken. Met name een uitspraak over douchemuntjes zorgde woensdag voor kritiek uit de Tweede Kamer. Haar uitspraken hebben voor "verwarring" gezorgd, schrijft de D66-minister. "Daar trek ik lering uit."

6 uur geleden
Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.

19 uur geleden
Partijen vallen FVD aan op vriendelijke houding Iran en Rusland

DEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.

21 uur geleden
Minister Sjoerdsma gaat op handelsmissie naar China

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.

21 uur geleden
Defensie geeft excuses en compensatie na aanval op Mosul

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.

23 uur geleden
Linkse partijen willen dat olieconcerns betalen voor energiesteun

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.

1 dag geleden