Partijcongres Noord-Korea van start
SEOUL (ANP) - In Noord-Korea is het achtste partijcongres van start gegaan, bericht het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Leider Kim Jong-un van het dictatoriale regime houdt naar verwachting een toespraak. Hij gaat mogelijk in op de relatie met de Verenigde Staten en Zuid-Korea.
Het partijcongres van het communistisch bestuurde land is het tweede onder leiding van de huidige leider die in 2011 zijn overleden vader Kim Jong-il opvolgde. De onderhandelingen over nucleaire ontwapening liggen in de ijskast en in de relatie met Zuid-Korea zit ook geen beweging. De ogen zijn verder gericht op de plannen voor de economie voor de komende vijf jaar.
Meer uit Buitenland
LEIPZIG (ANP) - Het Oekraïense vrachtvliegtuig op de luchthaven van Leipzig, waarnaast een drone met een explosief werd gevonden, was gevuld met militaire munitie. Dat melden Duitse media, waaronder de Süddeutsche Zeitung (SZ). De munitie zou kort daarvoor vanuit Frankrijk naar Leipzig zijn vervoerd. Het was waarschijnlijk bestemd voor verder transport, staat in een vertrouwelijk politierapport.
13 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Een Afghaanse man is in Duitsland veroordeeld tot een levenslange celstraf omdat hij met een auto is ingereden op een vakbondsdemonstratie in München. Bij de aanval in februari vorig jaar kwamen een vrouw (37) en haar 2-jarige dochter om het leven. Tientallen anderen raakten gewond.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Noord-Korea heeft donderdag minstens één ballistische korteafstandsraket afgevuurd richting de Japanse Zee, meldt het Zuid-Koreaanse leger. Het is nog niet duidelijk hoeveel raketten er zijn afgevuurd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - VN-experts roepen Iran op om te stoppen met de slechte behandeling van etnische minderheden. Sinds protesten die begonnen in december worden zij steeds vaker slachtoffer van willekeurige detentie, gedwongen verdwijning en marteling, aldus de experts. Het zou vooral gaan om de Koerdische en Beloetsji-minderheden.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR/DPA) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht 605 Oekraïense drones te hebben neergehaald. De drones werden onderschept in verschillende regio's en op het geannexeerde schiereiland de Krim.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Israëlische luchtaanval waarbij de Libanese journalist Amal Khalil werd gedood, lijkt een oorlogsmisdaad te zijn geweest, stelt Human Rights Watch (HRW). Ook Amnesty International vindt dat haar dood moet worden onderzocht als oorlogsmisdaad.
5 uur geledenDAKAR (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo is gestegen tot 3973, waaronder 1801 sterfgevallen, zo bleek woensdag uit overheidsgegevens.
8 uur geleden