Partijcongres Noord-Korea van start
SEOUL (ANP) - In Noord-Korea is het achtste partijcongres van start gegaan, bericht het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Leider Kim Jong-un van het dictatoriale regime houdt naar verwachting een toespraak. Hij gaat mogelijk in op de relatie met de Verenigde Staten en Zuid-Korea.
Het partijcongres van het communistisch bestuurde land is het tweede onder leiding van de huidige leider die in 2011 zijn overleden vader Kim Jong-il opvolgde. De onderhandelingen over nucleaire ontwapening liggen in de ijskast en in de relatie met Zuid-Korea zit ook geen beweging. De ogen zijn verder gericht op de plannen voor de economie voor de komende vijf jaar.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat samen met Microsoft, academici en experts een systeem ontwikkelen waarmee deepfake-materiaal online kan worden opgespoord. Dit moet uiteindelijk misbruik van AI en schadelijke deepfakes tegengaan.
8 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het tijdverspilling om in te gaan op onbewezen berichten dat Jeffrey Epstein banden zou hebben gehad met de Russische inlichtingendiensten. Polen kondigde deze week aan daar een onderzoek naar in te stellen.
41 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/AFP) - Het Europees Parlement had de immuniteit van de Catalaanse politicus Carles Puigdemont niet mogen intrekken, oordeelt het Europese Hof van Justitie. Dat geldt ook voor zijn Catalaanse collega's Antoni Comín en Clara Ponsatí.
44 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - In China zijn drie parlementariërs die banden hebben met de defensiesector uit hun ambt gezet. Dat berichten staatsmedia nadat eerder al een onderzoek was ingesteld naar de hoogste generaal van het land, Zhang Youxia.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zegt "op dit moment" niet deel te willen nemen aan eventuele onderhandelingen over een nieuw kernwapenverdrag. Donderdag is het Russisch-Amerikaanse verdrag New START verlopen en de Amerikanen zeggen alleen nieuwe afspraken te willen maken als China ook meedoet.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Delegaties van Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten zijn in Abu Dhabi begonnen aan de tweede dag van hun overleg over het stoppen van de oorlog. De hervatting wordt gemeld door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Japanse atoombomoverlevenden hebben de vrees uitgesproken dat de wereld afstevent op een nucleair conflict. Dat gebeurde bij het verlopen van de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing tussen de Verenigde Staten en Rusland.
3 uur geleden