Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partij voor de Dieren wil meer weten over 'oproerwapen' tegen wolf

Partij voor de Dieren wil meer weten over 'oproerwapen' tegen wolf

ARNHEM (ANP) - De Partij voor de Dieren wil meer weten over het gebruik van een "oproerwapen" tegen een wolf in Het Nationale Park De Hoge Veluwe. De provincie Gelderland heeft toestemming gegeven om deze wolf, die te dicht bij mensen komt, te beschieten met verfballetjes om hem te laten schrikken. De fractie heeft uitgezocht dat de riotgun die daarvoor wordt ook volgens het ministerie van Defensie geldt als een wapen. De partij wil een interpellatiedebat houden.

Er is iemand om het leven gekomen door beschieting met zo'n wapen en andere mensen raakten gewond, aldus de partij. Defensie meldt ook dat verfballetjes verwondingen kunnen veroorzaken. Woensdag vergaderen Provinciale Staten van Gelderland.

Een paintballgeweer is een FN 303 semi-automatische riotgun, aldus de PvdD. Ook bij recreatief paintballen gelden veiligheidsvoorschriften om gewonden te voorkomen. In de ontheffing die de provincie afgaf ontbreekt een onderbouwing waarom dit wapen veilig zou zijn voor het verjagen van een wolf, aldus de PvdD.

Probleemwolf

Ook heeft de provincie volgens de partij niet omschreven waarom andere en veiliger alternatieven niet in aanmerking komen. Voor het jagen en schieten op de beschermde wolf gelden internationaal zeer strenge regels en de fractie wil weten of er biologen en juristen zijn geraadpleegd.

De wolf in het nationale park geldt als een probleemwolf, omdat het dier kennelijk niet meer bang is voor mensen. De PvdD wil net als dierenrechtenorganisatie De Faunabescherming weten hoe het van nature schuwe dier zo tam is geworden. Is er voldoende gehandhaafd op niet voeren en lokken van de dieren, vraagt de partij zich af. Mensen die dicht bij de wolven in het park komen zouden een boete moeten krijgen, omdat ze de dieren niet mogen verstoren.

Meer uit Politiek

Buma wil niet langer dan drie weken informateur zijn

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand van Haersma Buma (CDA), tevens burgemeester van Leeuwarden, is na drie weken niet meer beschikbaar als informateur. "Een wethouder appte mij vandaag al dat hij mijn werkkamer had ingepikt", grapte hij op een persconferentie donderdag.

6 uur geleden
Wijers noemt eigen uitspraken over VVD 'ongepast taalgebruik'

DEN HAAG (ANP) - Informateur Hans Wijers (D66) betreurt dat hij onlangs negatieve uitspraken deed over de VVD en partijleider Dilan Yeşilgöz. Hij noemde haar onder meer "een leugenaar" en zei dat hij had gehoopt op een grotere afstraffing van de VVD bij de verkiezingen. "Dat had ik niet moeten doen, dat is ongepast taalgebruik", zei hij donderdagavond tijdens zijn eerste persconferentie als informateur.

7 uur geleden
Kamer stemt in met benoeming Buma en Wijers als informateurs

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met de benoeming van Sybrand van Haersma Buma (CDA) en Hans Wijers (D66) tot informateurs. De twee zijn voorgedragen door partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) om de volgende stap te zetten in het formatieproces voor een nieuw kabinet.

11 uur geleden
Koolmees: formatie 4 partijen risico voor onderlinge verhoudingen

DEN HAAG (ANP) - Verkenner Wouter Koolmees ziet "een groot risico" voor de persoonlijke verhoudingen als vier partijen zouden gaan praten over een mogelijke coalitie. Dat zegt hij in het debat over de verkiezingsuitslag. Hij verwacht dat de formatie dan juist alleen maar langer zou duren. "Daarom leek het mij niet verstandig om daarmee te beginnen."

12 uur geleden
Eerdmans vindt dat Koolmees rechts 'buitenspel heeft gezet'

DEN HAAG (ANP) - D66-verkenner Wouter Koolmees heeft "rechtse partijen buitenspel gezet" in de formatie, door te adviseren dat D66 en het CDA eerst alleen met elkaar verder gaan praten. Dat vindt JA21-leider Joost Eerdmans. Hij vraagt zich hardop af of de rechtse kiezer zich serieus genomen voelt door deze keuze van Koolmees.

14 uur geleden
Bontenbal wil agenda kabinetsformatie 'behapbaar' houden

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal waakt ervoor de komende weken te veel onderwerpen op de agenda van de kabinetsformatie te zetten. Hij wil de lijst "behapbaar houden", zei hij tijdens een Kamerdebat over de uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen van twee weken geleden.

15 uur geleden
Yesilgöz kritisch op tussenstap met alleen D66 en CDA

DEN HAAG (ANP) - Dilan Yesilgöz verbaast zich over de tussenstap waarin in eerste instantie alleen D66 en het CDA met elkaar onderhandelen over een coalitieakkoord. De VVD-leider vertelde tijdens het debat over de verkiezingsuitslag dat dit als oplossing wordt gezien wanneer "twee partijen moeten samenwerken maar inhoudelijk ver uit elkaar liggen", iets waar volgens de lijsttrekker momenteel "geen sprake van" is.

15 uur geleden