Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partij voor de Dieren op campagne: meer boeren, veel minder vee

Partij voor de Dieren op campagne: meer boeren, veel minder vee

DEN BOSCH (ANP) - Nederland heeft méér boeren nodig, maar de agrarische sector moet wel meer rekening houden met dieren en de natuur. Met die boodschap trapt de Partij voor de Dieren in Den Bosch de campagne af voor de Provinciale Statenverkiezingen. Vooral de veehouderij moet veel minder. "Boeren hebben de gezonde natuur nodig en met zoveel dieren ga je dat op geen enkele manier voor elkaar krijgen", aldus partijleider Esther Ouwehand.

De partij presenteerde een manifest dat "het antwoord van de Partij voor de Dieren op de omgekeerde vlaggen" wordt genoemd. Daarin staat dat van een kloof tussen stad en platteland helemaal geen sprake is. Juist ook op het platteland hebben mensen last van de "internationaal opererende agro-industrie", de boeren incluis.

Ouwehand bestrijdt dat het slecht is voor agrariërs dat de veestapels nu vanwege natuurbescherming moeten inkrimpen. "Juist het oude model waarin we met 500, 600 miljoen dieren per jaar zitten en de natuur verder achteruit kachelt, heeft gezorgd dat de helft van de boeren moest stoppen terwijl het aantal dieren niet verminderde." De boeren worden daar niet rijker van, maar de veevoerbedrijven, stalbouwers, slachthuizen, grote supermarkten en banken wel.

Steun

Ouwehand vroeg tijdens de campagnebijeenkomst in de Brabanthallen (een voormalige veemarkt) om steun voor mensen die op het platteland actievoeren voor bijvoorbeeld minder gifgebruik en stankoverlast. Deels was dat bedoeld als aanmoediging en deels omdat deze mensen soms in aanvaring komen met andere omwonenden. "Als je je uitspreekt, dan word je met de nek aangekeken of mag je niet meedoen met de carnavalsvereniging. Of de boer wordt boos, terwijl die ook maar vastzit in een systeem."

De PvdD wil dat boeren op hun akkers vooral eten voor mensen gaan produceren in plaats van voor vee, naast bijvoorbeeld isolatiemateriaal voor woningen en voedselbossen. De landbouw moet diverser worden en daar ook financiële steun voor krijgen. Dat geld komt onder meer uit Europese subsidies en van een nog niet doorgerekende 'boerenbankbelasting'.

Als er minder dieren worden gehouden, zou bovendien een gebied zo groot als Drenthe teruggegeven kunnen worden aan de natuur. Daarnaast wil de partij maatregelen tegen landbouwgif, luchtverontreiniging en stankoverlast en stoppen met internationale verdragen waar Nederlandse boeren last van hebben. De maatregelen zouden ook noodzakelijk zijn om het woningtekort op te kunnen lossen.

Meer uit Politiek

Van der Plas waarschuwt boeren: PVV stemt vaak mee met PvdD

DEN HAAG (ANP) - Boeren moeten goed oppassen als ze willen stemmen op de PVV, waarschuwt BBB-leider Caroline van der Plas in een verkiezingsinterview met Nieuwsuur. Volgens haar lijkt de PVV het goed voor te hebben met de boeren, maar stemt de partij van Geert Wilders vaak mee met de Partij voor de Dieren.

8 uur geleden
Bikker: zet dienstplicht ook in voor zorg, politie en onderwijs

DELFT (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker wil niet alleen de dienstplicht herinvoeren om het leger te voorzien van nieuwe rekruten, maar deze ook inzetten voor bijvoorbeeld de zorg, de politie en het onderwijs. Na de verkiezingen hoopt ze dit voor elkaar te krijgen met partijen als CDA en JA21, die eveneens voorstander zijn van een vorm van dienstplicht.

12 uur geleden
BBB wil gezichtsbedekking en bidden op straat verbieden

DEN HAAG (ANP) - De BBB wil gezichtsbedekkende kleding verbieden, staat in een document dat de partij woensdag heeft gepresenteerd. In het partijprogramma staat alleen dat gezichtsbedekking bij demonstraties verboden moet worden.

14 uur geleden
Van der Plas wil graag van Wilders horen 'waarom hij wegliep'

DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas is blij dat PVV-voorman Geert Wilders weer bereid is tot debatten en mediaoptredens. "Het is goed om te laten zien waar je voor staat, en dat je kritisch bevraagd kan worden", zei zij in het RTL Ontbijtnieuws. Zelf wil zij graag van Wilders horen "waarom hij is weggelopen" uit het kabinet.

21 uur geleden
Timmermans: meeste bedreigers komen bij rechter tot inkeer

N i e u w bericht, meer informatie in 4e en laatste alinea

1 dag geleden
Partijen willen meer macht voor minister bij aanpak regeldruk

DEN HAAG (ANP) - De minister van Economische Zaken moet in het volgende kabinet een sterkere rol krijgen, met name bij de aanpak van de regeldruk voor bedrijven. Daarvoor pleitten meerdere partijen tijdens het ondernemersdebat bij BNR.

1 dag geleden
Van Weel verwacht behandeling asielwet niet voor verkiezingen

LUXEMBURG (ANP) - Asielminister David van Weel (VVD) denkt dat de Tweede Kamer de aangepaste asielwet niet meer voor de verkiezingen behandelt. In de aangepaste wet zijn alle vormen van hulp aan mensen die illegaal in Nederland verblijven niet strafbaar gemaakt. Dat was in het eerste wetsvoorstel onduidelijk.

1 dag geleden