Partij voor de Dieren: maak acties bij huis politicus strafbaar
DEN HAAG (ANP) - De Partij voor de Dieren wil dat actievoeren bij het huis van een politicus strafbaar wordt. Ook zou het kabinet moeten verbieden dat trekkers worden gebruikt als actiemiddel. Dat zei fractieleider Esther Ouwehand aan het begin van een debat over de maatschappelijk onrust die is ontstaan door de hevige boerenacties de afgelopen dagen. Volgens Ouwehand gaat het protest "alle grenzen te buiten".
Ouwehand vindt het te wijten aan het kabinet dat de boeren in de problemen zijn gekomen door het beleid de afgelopen jaren, door ze bijvoorbeeld te dwingen tot schaalvergroting. Het was volgens haar al tientallen jaren bekend dat de natuur verslechtert en het eens op dit punt zou uitkomen. "Ons pleidooi was altijd: wees op tijd eerlijk naar de boeren", aldus Ouwehand.
PVV-leider Geert Wilders beet Ouwehand toe dat ze "geen woord van empathie" heeft richting de boeren. Maar Ouwehand verweet Wilders dat hij altijd het kabinetsbeleid had gesteund en dus niet eerlijk was naar de boeren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
19 uur geleden