Partij voor de Dieren: maak acties bij huis politicus strafbaar
DEN HAAG (ANP) - De Partij voor de Dieren wil dat actievoeren bij het huis van een politicus strafbaar wordt. Ook zou het kabinet moeten verbieden dat trekkers worden gebruikt als actiemiddel. Dat zei fractieleider Esther Ouwehand aan het begin van een debat over de maatschappelijk onrust die is ontstaan door de hevige boerenacties de afgelopen dagen. Volgens Ouwehand gaat het protest "alle grenzen te buiten".
Ouwehand vindt het te wijten aan het kabinet dat de boeren in de problemen zijn gekomen door het beleid de afgelopen jaren, door ze bijvoorbeeld te dwingen tot schaalvergroting. Het was volgens haar al tientallen jaren bekend dat de natuur verslechtert en het eens op dit punt zou uitkomen. "Ons pleidooi was altijd: wees op tijd eerlijk naar de boeren", aldus Ouwehand.
PVV-leider Geert Wilders beet Ouwehand toe dat ze "geen woord van empathie" heeft richting de boeren. Maar Ouwehand verweet Wilders dat hij altijd het kabinetsbeleid had gesteund en dus niet eerlijk was naar de boeren.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
11 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
12 uur geleden