Partij van Le Pen schorst parlementskandidaat om antisemitisme
PARIJS (ANP/AFP) - De uiterst rechtse partij Rassemblement National (RN) heeft een van haar kandidaten voor de Franse parlementsverkiezingen geschorst om een antisemitisch bericht. Hoewel de partij van Marine Le Pen hem niet meer steunt, is het te laat om zijn kandidatuur in te trekken.
Joseph Martin zou namens RN kandidaat zijn in het kiesdistrict Morbihan in de regio Bretagne. In 2018 schreef hij op sociale media dat "gas recht had gedaan aan de slachtoffers van de Shoah", meldde de krant Libération. Het bericht is woensdag verwijderd.
Martin deed in 2022 ook al als kandidaat van RN mee aan de landelijke verkiezingen. Hij slaagde er toen niet in een zetel te behalen. In Frankrijk krijgt elk kiesdistrict één zetel. Die gaat naar de kandidaat die de absolute meerderheid van de stemmen krijgt. Er zijn vaak twee stemrondes nodig.
De Franse parlementsverkiezingen vinden plaats op 30 juni en 7 juli. President Emmanuel Macron heeft de stembusgang naar voren gehaald na de overwinning van RN bij de Europese Parlementsverkiezingen eerder deze maand.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
41 minuten geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
4 uur geleden