Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partij van Le Pen schorst parlementskandidaat om antisemitisme

Partij van Le Pen schorst parlementskandidaat om antisemitisme

PARIJS (ANP/AFP) - De uiterst rechtse partij Rassemblement National (RN) heeft een van haar kandidaten voor de Franse parlementsverkiezingen geschorst om een antisemitisch bericht. Hoewel de partij van Marine Le Pen hem niet meer steunt, is het te laat om zijn kandidatuur in te trekken.

Joseph Martin zou namens RN kandidaat zijn in het kiesdistrict Morbihan in de regio Bretagne. In 2018 schreef hij op sociale media dat "gas recht had gedaan aan de slachtoffers van de Shoah", meldde de krant Libération. Het bericht is woensdag verwijderd.

Martin deed in 2022 ook al als kandidaat van RN mee aan de landelijke verkiezingen. Hij slaagde er toen niet in een zetel te behalen. In Frankrijk krijgt elk kiesdistrict één zetel. Die gaat naar de kandidaat die de absolute meerderheid van de stemmen krijgt. Er zijn vaak twee stemrondes nodig.

De Franse parlementsverkiezingen vinden plaats op 30 juni en 7 juli. President Emmanuel Macron heeft de stembusgang naar voren gehaald na de overwinning van RN bij de Europese Parlementsverkiezingen eerder deze maand.

Meer uit Buitenland

VK ruilt klassieke oorlogsbodems in voor dronemoederschepen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk schrapt geplande nieuwe grote marineschepen en kiest voor moederschepen voor onbemande vaartuigen. De marine wilde verouderde torpedobootjagers vervangen door nieuwe, maar denkt nu met zeedrones voor hetzelfde geld meer te kunnen uitrichten.

59 minuten geleden
Hulporganisaties: druk op opvanglocaties in Venezuela neemt toe

CARACAS (ANP/AFP) - De druk op opvanglocaties in Venezuela neemt toe, melden hulporganisaties na de krachtige aardbevingen afgelopen donderdag. Op veel plekken is er een tekort aan water, voedsel en onderdak, meldt de Norwegian Refugee Council aan CNN.

1 uur geleden
Vanuatu staat geen buitenlandse legerbases toe in deal Australië

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië en Vanuatu hebben een omvangrijke overeenkomst ondertekend op het gebied van economie en veiligheid. Daarin staat onder meer dat op de eilandengroep in de Grote Oceaan geen buitenlandse militaire basis mag komen. Dit wordt gezien als een maatregel tegen de groeiende Chinese invloed.

2 uur geleden
Afghanistan meldt burgerdoden bij Pakistaanse aanvallen

KABUL (ANP/AFP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op oostelijke grensregio's van Afghanistan zijn 36 burgers omgekomen en 136 mensen gewond geraakt, zegt een woordvoerder van de Taliban. Pakistan zei eerder "precisieaanvallen" te hebben uitgevoerd.

3 uur geleden
Chinese president Xi Jinping ontmoet Loekasjenko in Beijing

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft maandag de Belarussische leider Aleksandr Loekasjenko ontmoet in Beijing. "De betrekkingen tussen China en Belarus hebben de internationale uitdagingen doorstaan" en "betreden de beste periode in de geschiedenis", meldde de Chinese overheid achteraf in een verklaring.

4 uur geleden
Vader en zoon na vier dagen onder puin Venezuela gehaald

CARABALLEDA (ANP) - Reddingswerkers hebben zondag een vader en zijn zoon levend onder het puin van een ingestort gebouw in de Venezolaanse kuststad Caraballeda weten te halen.

10 uur geleden
Venezuela: dodental loopt op, meer Amerikaanse hulp op komst

CARACAS (ANP) - Het dodental als gevolg van de dubbele aardbeving woensdag in Venezuela is opgelopen naar 1450 personen. Dat meldde de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez zondag.

10 uur geleden