Partij van Bolsonaro verbant bij bestorming betrokken leden
BRASILIA (ANP/RTR) - De leider van de Liberale Partij (PL) van de voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft woensdag gezegd dat partijleden die hebben deelgenomen aan de bestorming van overheidsgebouwen in de hoofdstad Brasilia per direct uit te partij zullen worden gezet. Het gaat dan specifiek om situaties waarbij ze worden geïdentificeerd op videobeelden waarop is te zien dat ze geweld gebruiken.
Valdemar Costa Neto zei dat zijn partij de bestorming veroordeelt. "Als leden van de partij gezien worden op videobeelden van het vernielen van de overheidsgebouwen, zullen we ze meteen verbannen", zei hij in een interview. Volgens de leider van de grootste partij in het Braziliaanse Congres zit een extremistische minderheid achter het vandalisme. Deze groep vertegenwoordigt volgens hem niet zijn partij.
Aanhangers van de rechts-populistische oud-president Jair Bolsonaro bestormden zondag het parlementsgebouw, het presidentiële paleis en het hooggerechtshof in Brasilia. Daarbij werd veel schade aangebracht. De demonstranten weigeren de verkiezingsnederlaag van Bolsonaro tegen zijn linkse rivaal Luiz Inácio Lula da Silva in oktober te accepteren. De Liberale Partij heeft de overwinning van Lula wel erkend, in tegenstelling tot Bolsonaro zelf.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
30 minuten geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
31 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
2 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Egypte meldt dat overeenstemming is bereikt over de leden van het vijftienkoppige Palestijnse technocratische comité dat de Gazastrook moet besturen. Dat moet dienen als overgangsautoriteit in het Palestijnse gebied, dat nu nog onder controle staat van Hamas.
3 uur geleden