
Partij stapt uit Noorse coalitie om terugkeer jihadbruid
OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Vooruitgangspartij stapt uit de Noorse coalitie, vanwege de terugkeer uit Syrië van een vrouw die lid is geweest van terreurbeweging Islamitische Staat. Dat maakt de Noorse minister van Financiën, Siv Jensen, bekend.
Door het opstappen is premier Erna Solberg haar meerderheid in het parlement kwijt. Zij heeft al aangegeven door te willen met een minderheidsregering.
"Ik heb ons de regering in geleid en haal ons er nu weer uit", aldus Jensen. "We hebben te veel compromissen moeten sluiten." Zij reageert op een beslissing van de Noorse regering vorige week om een vrouw en haar twee kinderen terug te halen uit Syrië. Zij vertrok in 2013 uit Noorwegen en werd direct na terugkomst in Noorwegen gearresteerd vanwege mogelijke betrokkenheid bij een terroristische organisatie.
De conservatief-liberale Vooruitgangspartij wil wel kinderen terughalen uit Syrië, maar weigert om volwassenen hulp aan te bieden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij het Bureau of Prisons opdracht heeft gegeven om de beruchte gevangenis Alcatraz in de Baai van San Francisco te herbouwen en te heropenen om "Amerika's meest meedogenloze en gewelddadige criminelen te huisvesten".
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-rebellen blijven zich richten op Israëlische luchthavens. Volgens militair woordvoerder Yahya Saree hebben de Houthi's vooral de internationale luchthaven Ben-Gurion, bij Tel Aviv, in het vizier. Ook riep de Houthi-woordvoerder internationale luchtvaartmaatschappijen op om hun "vluchten naar de luchthaven van de vijand te annuleren".
6 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De uiterst rechtse presidentskandidaat George Simion heeft de eerste ronde van de Roemeense presidentsverkiezingen met een ruime marge gewonnen, maar heeft geen absolute meerderheid weten te bemachtigen. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid India en Pakistan te helpen bij het oplossen van de spanningen over Kasjmir. Buitenlandminister Sergej Lavrov besprak dit zondag met zijn Pakistaanse ambtgenoot Ishaq Dar, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Vrijdag sprak Lavrov ook al met de Indiase minister van Buitenlandse Zaken, Subrahmanyam Jaishankar.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het uitbesteden van asielprocedures naar landen buiten de EU is theoretisch mogelijk, maar in de praktijk lastig uit te voeren. Dat blijkt uit een evaluatie door het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken. Het ministerie overwoog drie opties voor de derdelandenbenadering: het Rwanda-model, een Albanië-model en een Away-model.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De ruim 2 miljoen bezoekers van het concert van Lady Gaga op het strand van Rio de Janeiro zijn zaterdagavond ontsnapt aan een bomaanslag. De aangehouden verdachten zouden bezoekers, onder wie minderjarigen, hebben geronseld om "gecoördineerde aanvallen met geïmproviseerde explosieven en molotovcocktails" uit te voeren.
12 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Premier van Israël Benjamin Netanyahu heeft gezegd de raketaanval op een Israëlisch vliegveld te zullen vergelden. De Jemenitische Houthi's hebben de beschieting opgeëist. Zeker een raket trof zondag de luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv en richtte daar schade aan. Volgens Israëlische hulpdiensten raakten acht mensen gewond.
12 uur geleden