Partij Santokhi: stevig mandaat om Suriname te redden
PARAMARIBO (ANP) - De grote winnaar van de Surinaamse verkiezingen, de VHP van Chan Santokhi, is blij dat dinsdag eindelijk de definitieve uitslag van de verkiezingen van 25 mei is vastgesteld door het Centraal Hoofdstembureau. De uitslag geeft de VHP "een stevig mandaat om Suriname te redden van de gevolgen van het gevoerde beleid tot nu toe", aldus de partij in een verklaring.
De partij vindt dat ze met de winst van 20 zetels historie schrijft en breekt met een aantal oude tradities. "We zijn er trots op dat de kiezer ons heeft beloond om als VHP zelfstandig de verkiezingen in te gaan. Onze oproep om over etnische scheidslijnen heen te stappen en te komen tot een brede nationale partij heeft gehoor gevonden", aldus de VHP.
In een gezamenlijke verklaring spreekt de nieuwe coalitie van VHP, ABOP, NPS en PL de hoop uit dat het Onafhankelijk Kiesbureau vrijdag haar werk kan afronden door de uitslag bindend te verklaren. Als dat gebeurt kan op 29 juni de eerste vergadering van het parlement plaatsvinden. Dan zullen ook de voorzitter en de ondervoorzitter van De Nationale Assemblee (DNA) gekozen worden. De voorzitter zal uit de ABOP komen, de VHP mag de ondervoorzitter leveren.
De coalitie is na het besluit om te gaan samenwerken aan de slag gegaan met het regeerakkoord. Hiervoor hebben de vier partijen de afgelopen weken contact gehad met sociale en maatschappelijke organisaties, maar ook met het bedrijfsleven. Ook mogen alle politieke partijen die aan de verkiezingen hebben meegedaan hun zegje doen.
Santokhi realiseert zich dat het een zware taak is om het land weer op orde te krijgen en welvaart te brengen. "Samen zullen we ons volk weer perspectief bieden. We betreden een nieuw tijdperk. Het is tijd voor een nieuwe toekomst voor Suriname."
Meer uit Buitenland
JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
7 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
7 uur geleden