Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partij Santokhi: stevig mandaat om Suriname te redden

Partij Santokhi: stevig mandaat om Suriname te redden

PARAMARIBO (ANP) - De grote winnaar van de Surinaamse verkiezingen, de VHP van Chan Santokhi, is blij dat dinsdag eindelijk de definitieve uitslag van de verkiezingen van 25 mei is vastgesteld door het Centraal Hoofdstembureau. De uitslag geeft de VHP "een stevig mandaat om Suriname te redden van de gevolgen van het gevoerde beleid tot nu toe", aldus de partij in een verklaring.

De partij vindt dat ze met de winst van 20 zetels historie schrijft en breekt met een aantal oude tradities. "We zijn er trots op dat de kiezer ons heeft beloond om als VHP zelfstandig de verkiezingen in te gaan. Onze oproep om over etnische scheidslijnen heen te stappen en te komen tot een brede nationale partij heeft gehoor gevonden", aldus de VHP.

In een gezamenlijke verklaring spreekt de nieuwe coalitie van VHP, ABOP, NPS en PL de hoop uit dat het Onafhankelijk Kiesbureau vrijdag haar werk kan afronden door de uitslag bindend te verklaren. Als dat gebeurt kan op 29 juni de eerste vergadering van het parlement plaatsvinden. Dan zullen ook de voorzitter en de ondervoorzitter van De Nationale Assemblee (DNA) gekozen worden. De voorzitter zal uit de ABOP komen, de VHP mag de ondervoorzitter leveren.

De coalitie is na het besluit om te gaan samenwerken aan de slag gegaan met het regeerakkoord. Hiervoor hebben de vier partijen de afgelopen weken contact gehad met sociale en maatschappelijke organisaties, maar ook met het bedrijfsleven. Ook mogen alle politieke partijen die aan de verkiezingen hebben meegedaan hun zegje doen.

Santokhi realiseert zich dat het een zware taak is om het land weer op orde te krijgen en welvaart te brengen. "Samen zullen we ons volk weer perspectief bieden. We betreden een nieuw tijdperk. Het is tijd voor een nieuwe toekomst voor Suriname."

Meer uit Buitenland

President Suriname vraagt vertrek 3 directieleden staatsbedrijven

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.

34 minuten geleden
Braziliaanse politici veroordeeld voor moord op gemeenteraadslid

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.

52 minuten geleden
VS laten verkoop Venezolaanse olie aan Cuba opnieuw toe

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".

1 uur geleden
Cuba schiet vier mensen op Amerikaanse speedboot dood

HAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.

1 uur geleden
Vooraanstaande Democraat Larry Summers stapt op bij Harvard

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.

2 uur geleden
IJsland vervroegt EU-referendum om spanningen noordpoolgebied

REYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.

2 uur geleden
Britse parlementsvoorzitter tipte politie vluchtgevaar Mandelson

LONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.

4 uur geleden