Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partij president Zuid-Korea boycot stemming over zijn afzetting

Partij president Zuid-Korea boycot stemming over zijn afzetting

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Er lijkt in het Zuid-Koreaanse parlement onvoldoende steun te zijn voor een motie om president Yoon Suk-yeol af te zetten. Parlementariërs van de regeringspartij boycotten de stemming.

De oppositie wil Yoon afzetten nadat hij deze week de militaire noodtoestand had uitgeroepen. Hij trok die na enkele uren weer in en bood excuses aan.

Het parlement stemt zaterdag over de motie voor afzetting. Er is een tweederdemeerderheid nodig om die aan te nemen. Dat betekent dat ook een handjevol partijgenoten van Yoon voor zijn afzetting moet stemmen.

Zuid-Koreaanse media berichten dat de partij van Yoon heeft besloten geen steun te geven aan een afzettingsprocedure. Vrijwel alle leden van zijn PPP liepen voor de stemming de zaal uit.

Meer uit Buitenland

Ook zoon Maduro aangeklaagd in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Niet alleen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores zijn aangeklaagd, maar ook de zoon van de president, Nicolás Ernesto Maduro Guerra. Dat blijkt uit de aanklacht die de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi openbaar heeft gemaakt. Hij wordt verdacht van drugssmokkel en wapenbezit.

29 minuten geleden
Oppositieleider Venezuela wil González Urrutia als president

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado wil dat Edmundo González Urrutia het presidentschap van Venezuela overneemt. Dat schrijft ze in een brief. De oppositie had hem eerder al naar voren geschoven als presidentskandidaat bij de verkiezingen van 2024.

31 minuten geleden
VN-chef Guterres 'diep verontrust' door aanval op Venezuela

NEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, is "diep verontrust" door de Amerikaanse aanvallen op Venezuela, zegt zijn woordvoerder. Volgens hem kan deze actie een "gevaarlijk precedent" scheppen.

44 minuten geleden
Strafrechtelijk onderzoek naar managers van bar Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP/RTR/DPA) - Het Zwitserse Openbaar Ministerie heeft een strafrechtelijk onderzoek geopend naar de managers van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Ze worden verdacht van "dood door nalatigheid, lichamelijk letsel door nalatigheid en het veroorzaken van een brand door nalatigheid".

1 uur geleden
Rusland ontkent bericht over vlucht vicepresident Venezuela

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland weerspreekt het bericht van Reuters dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez in Rusland is. Vier ingewijden hadden dat aan het persbureau gemeld.

1 uur geleden
Trump: Maduro met schip onderweg naar New York

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vastgehouden op een militair schip dat op weg is naar New York. Eerder werden hij en zijn vrouw "met helikopters" overgebracht naar het schip. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een telefoongesprek met nieuwszender Fox.

1 uur geleden
CNN: plannen om Maduro naar New York te brengen voor proces

NEW YORK (ANP) - Er worden plannen gemaakt om de Venezolaanse president Nicolás Maduro naar New York te brengen, meldden ingewijden aan nieuwszender CNN. Daar is Maduro aangeklaagd en zou hij terechtstaan.

1 uur geleden