Partij Orbán wil maandag stemming over Zweden in NAVO
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De partij van de Hongaarse premier Viktor Orbán wil het parlement maandag 26 februari laten stemmen over de NAVO-toetreding van Zweden. Hongarije is het laatste land dat daar nog groen licht voor moet geven.
Een regeringswoordvoerder zei op berichtenplatform X dat een "definitieve stemming" moet plaatsvinden over de Zweedse toetreding. Regeringspartij Fidesz zal die steunen. Zweden heeft daar al verheugd op gereageerd.
Zweden vroeg zo'n twee jaar geleden het NAVO-lidmaatschap aan. Dat gebeurde nadat Oekraïne was binnengevallen door Rusland. Alle NAVO-bondgenoten moeten zo'n toetredingsverzoek goedkeuren.
32e lidstaat
Dat Hongaarse goedkeuring op zich liet wachten, zorgde voor wrevel binnen de NAVO. Turkije lag eerder ook dwars, maar maakte vorige maand alsnog de weg vrij voor de Zweedse toetreding tot het militaire bondgenootschap.
Zweden wordt na toetreding de 32e lidstaat van de NAVO. Buurland Finland was het vorige land dat toetrad tot de NAVO. Dat gebeurde ook in de nasleep van de Russische invasie van Oekraïne.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.
28 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran is bereid "een deal" te sluiten met de VS. Volgens president Trump zou Iran op die manier willen ontkomen aan een militaire escalatie met de VS, die een grote militaire aanwezigheid hebben opgebouwd in wateren nabij Iran. Hij wilde verder niet ingaan op vragen van journalisten over de deadline die hij Iran heeft gesteld om tot een deal te komen. "Alleen zij weten dat."
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie vallen.
3 uur geleden