Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partij Orbán wil maandag stemming over Zweden in NAVO

Partij Orbán wil maandag stemming over Zweden in NAVO

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De partij van de Hongaarse premier Viktor Orbán wil het parlement maandag 26 februari laten stemmen over de NAVO-toetreding van Zweden. Hongarije is het laatste land dat daar nog groen licht voor moet geven.

Een regeringswoordvoerder zei op berichtenplatform X dat een "definitieve stemming" moet plaatsvinden over de Zweedse toetreding. Regeringspartij Fidesz zal die steunen. Zweden heeft daar al verheugd op gereageerd.

Zweden vroeg zo'n twee jaar geleden het NAVO-lidmaatschap aan. Dat gebeurde nadat Oekraïne was binnengevallen door Rusland. Alle NAVO-bondgenoten moeten zo'n toetredingsverzoek goedkeuren.

32e lidstaat

Dat Hongaarse goedkeuring op zich liet wachten, zorgde voor wrevel binnen de NAVO. Turkije lag eerder ook dwars, maar maakte vorige maand alsnog de weg vrij voor de Zweedse toetreding tot het militaire bondgenootschap.

Zweden wordt na toetreding de 32e lidstaat van de NAVO. Buurland Finland was het vorige land dat toetrad tot de NAVO. Dat gebeurde ook in de nasleep van de Russische invasie van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Oekraïne hekelt Russische aanvallen te midden van overleg

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft uitgehaald naar Rusland vanwege nieuwe luchtaanvallen te midden van onderhandelingen in Abu Dhabi. Oekraïense, Russische en Amerikaanse delegaties praten daar zaterdag voor de tweede dag op rij over het stoppen van de oorlog.

4 minuten geleden
Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zonder verwarming

KYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.

1 uur geleden
Oekraïne: Rusland voert luchtaanvallen uit op Kyiv en Charkiv

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
Iran waarschuwt: elke soort aanval geldt als totale oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.

3 uur geleden
Witte Huis verwerpt kritiek op Trumps uitspraken over NAVO

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.

8 uur geleden
Californië sluit zich aan bij VN-netwerk na vertrek VS uit WHO

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.

8 uur geleden
Ondanks vrieskou duizenden bij mars tegen ICE in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.

11 uur geleden