Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partij Orbán wil maandag stemming over Zweden in NAVO

Partij Orbán wil maandag stemming over Zweden in NAVO

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De partij van de Hongaarse premier Viktor Orbán wil het parlement maandag 26 februari laten stemmen over de NAVO-toetreding van Zweden. Hongarije is het laatste land dat daar nog groen licht voor moet geven.

Een regeringswoordvoerder zei op berichtenplatform X dat een "definitieve stemming" moet plaatsvinden over de Zweedse toetreding. Regeringspartij Fidesz zal die steunen. Zweden heeft daar al verheugd op gereageerd.

Zweden vroeg zo'n twee jaar geleden het NAVO-lidmaatschap aan. Dat gebeurde nadat Oekraïne was binnengevallen door Rusland. Alle NAVO-bondgenoten moeten zo'n toetredingsverzoek goedkeuren.

32e lidstaat

Dat Hongaarse goedkeuring op zich liet wachten, zorgde voor wrevel binnen de NAVO. Turkije lag eerder ook dwars, maar maakte vorige maand alsnog de weg vrij voor de Zweedse toetreding tot het militaire bondgenootschap.

Zweden wordt na toetreding de 32e lidstaat van de NAVO. Buurland Finland was het vorige land dat toetrad tot de NAVO. Dat gebeurde ook in de nasleep van de Russische invasie van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

5 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

5 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

6 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

6 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

6 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

7 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

8 uur geleden