Partij Orbán wil maandag stemming over Zweden in NAVO
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De partij van de Hongaarse premier Viktor Orbán wil het parlement maandag 26 februari laten stemmen over de NAVO-toetreding van Zweden. Hongarije is het laatste land dat daar nog groen licht voor moet geven.
Een regeringswoordvoerder zei op berichtenplatform X dat een "definitieve stemming" moet plaatsvinden over de Zweedse toetreding. Regeringspartij Fidesz zal die steunen. Zweden heeft daar al verheugd op gereageerd.
Zweden vroeg zo'n twee jaar geleden het NAVO-lidmaatschap aan. Dat gebeurde nadat Oekraïne was binnengevallen door Rusland. Alle NAVO-bondgenoten moeten zo'n toetredingsverzoek goedkeuren.
32e lidstaat
Dat Hongaarse goedkeuring op zich liet wachten, zorgde voor wrevel binnen de NAVO. Turkije lag eerder ook dwars, maar maakte vorige maand alsnog de weg vrij voor de Zweedse toetreding tot het militaire bondgenootschap.
Zweden wordt na toetreding de 32e lidstaat van de NAVO. Buurland Finland was het vorige land dat toetrad tot de NAVO. Dat gebeurde ook in de nasleep van de Russische invasie van Oekraïne.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
49 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
3 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
7 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
9 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
10 uur geleden