Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partij Orbán wil maandag stemming over Zweden in NAVO

Partij Orbán wil maandag stemming over Zweden in NAVO

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De partij van de Hongaarse premier Viktor Orbán wil het parlement maandag 26 februari laten stemmen over de NAVO-toetreding van Zweden. Hongarije is het laatste land dat daar nog groen licht voor moet geven.

Een regeringswoordvoerder zei op berichtenplatform X dat een "definitieve stemming" moet plaatsvinden over de Zweedse toetreding. Regeringspartij Fidesz zal die steunen. Zweden heeft daar al verheugd op gereageerd.

Zweden vroeg zo'n twee jaar geleden het NAVO-lidmaatschap aan. Dat gebeurde nadat Oekraïne was binnengevallen door Rusland. Alle NAVO-bondgenoten moeten zo'n toetredingsverzoek goedkeuren.

32e lidstaat

Dat Hongaarse goedkeuring op zich liet wachten, zorgde voor wrevel binnen de NAVO. Turkije lag eerder ook dwars, maar maakte vorige maand alsnog de weg vrij voor de Zweedse toetreding tot het militaire bondgenootschap.

Zweden wordt na toetreding de 32e lidstaat van de NAVO. Buurland Finland was het vorige land dat toetrad tot de NAVO. Dat gebeurde ook in de nasleep van de Russische invasie van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

4 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

5 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

6 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

6 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

11 uur geleden