Partij Maduro wint regionale verkiezingen Venezuela ruim
CARACAS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De partij van president Nicolás Maduro heeft de regionale verkiezingen in Venezuela met overmacht gewonnen. Van de 23 te verdelen gouverneursposten gingen er 20 naar de regeringspartij. Het waren de eerste verkiezingen in drie jaar tijd waarvoor de oppositie weer kandidaten naar voren had geschoven. Zij had de presidentsverkiezingen van 2018 en de parlementsverkiezingen vorig jaar geboycot.
De hernieuwde deelname aan de verkiezingen, waarbij voor het eerst in vijftien jaar weer EU-waarnemers aanwezig waren, leverde echter weinig succes op voor de door de Verenigde Staten gesteunde oppositie. Dat komt deels doordat zij sterk verdeeld is, maar ook doordat er nogal wat apathie onder kiezers in het land bestaat na jaren van economische en politieke crisis. De verkiezingsopkomst was zondag met 41,8 procent daardoor erg laag.
Dat de partij van Maduro veruit de meeste gouverneursverkiezingen zou winnen, was dan ook wel verwacht. De autoritair regerende president versterkt met de overwinning zijn machtsbasis in het land.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
1 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
17 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
18 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
22 uur geleden