Partij Maduro wint regionale verkiezingen Venezuela ruim
CARACAS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De partij van president Nicolás Maduro heeft de regionale verkiezingen in Venezuela met overmacht gewonnen. Van de 23 te verdelen gouverneursposten gingen er 20 naar de regeringspartij. Het waren de eerste verkiezingen in drie jaar tijd waarvoor de oppositie weer kandidaten naar voren had geschoven. Zij had de presidentsverkiezingen van 2018 en de parlementsverkiezingen vorig jaar geboycot.
De hernieuwde deelname aan de verkiezingen, waarbij voor het eerst in vijftien jaar weer EU-waarnemers aanwezig waren, leverde echter weinig succes op voor de door de Verenigde Staten gesteunde oppositie. Dat komt deels doordat zij sterk verdeeld is, maar ook doordat er nogal wat apathie onder kiezers in het land bestaat na jaren van economische en politieke crisis. De verkiezingsopkomst was zondag met 41,8 procent daardoor erg laag.
Dat de partij van Maduro veruit de meeste gouverneursverkiezingen zou winnen, was dan ook wel verwacht. De autoritair regerende president versterkt met de overwinning zijn machtsbasis in het land.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
7 uur geleden