Partij Maduro wint regionale verkiezingen Venezuela ruim
CARACAS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De partij van president Nicolás Maduro heeft de regionale verkiezingen in Venezuela met overmacht gewonnen. Van de 23 te verdelen gouverneursposten gingen er 20 naar de regeringspartij. Het waren de eerste verkiezingen in drie jaar tijd waarvoor de oppositie weer kandidaten naar voren had geschoven. Zij had de presidentsverkiezingen van 2018 en de parlementsverkiezingen vorig jaar geboycot.
De hernieuwde deelname aan de verkiezingen, waarbij voor het eerst in vijftien jaar weer EU-waarnemers aanwezig waren, leverde echter weinig succes op voor de door de Verenigde Staten gesteunde oppositie. Dat komt deels doordat zij sterk verdeeld is, maar ook doordat er nogal wat apathie onder kiezers in het land bestaat na jaren van economische en politieke crisis. De verkiezingsopkomst was zondag met 41,8 procent daardoor erg laag.
Dat de partij van Maduro veruit de meeste gouverneursverkiezingen zou winnen, was dan ook wel verwacht. De autoritair regerende president versterkt met de overwinning zijn machtsbasis in het land.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
6 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
9 uur geleden