Partij Maduro wint regionale verkiezingen Venezuela ruim
CARACAS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De partij van president Nicolás Maduro heeft de regionale verkiezingen in Venezuela met overmacht gewonnen. Van de 23 te verdelen gouverneursposten gingen er 20 naar de regeringspartij. Het waren de eerste verkiezingen in drie jaar tijd waarvoor de oppositie weer kandidaten naar voren had geschoven. Zij had de presidentsverkiezingen van 2018 en de parlementsverkiezingen vorig jaar geboycot.
De hernieuwde deelname aan de verkiezingen, waarbij voor het eerst in vijftien jaar weer EU-waarnemers aanwezig waren, leverde echter weinig succes op voor de door de Verenigde Staten gesteunde oppositie. Dat komt deels doordat zij sterk verdeeld is, maar ook doordat er nogal wat apathie onder kiezers in het land bestaat na jaren van economische en politieke crisis. De verkiezingsopkomst was zondag met 41,8 procent daardoor erg laag.
Dat de partij van Maduro veruit de meeste gouverneursverkiezingen zou winnen, was dan ook wel verwacht. De autoritair regerende president versterkt met de overwinning zijn machtsbasis in het land.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
6 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
11 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
17 uur geleden