Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partij Jos van Rey in coalitie Roermond

Partij Jos van Rey in coalitie Roermond

ROERMOND (ANP) - De partij van Jos van Rey , de Liberale Volkspartij Roermond LVR, keert na acht jaar gedwongen oppositie terug in de coalitie van de gemeenteraad van Roermond. Informateur Dirk Franssen van de LVR adviseerde de gemeenteraad woensdagavond een coalitie van zijn partij met GroenLinks, CDA en VVD, goed voor 21 van de 31 raadszetels.

Acht jaar lang handhaafden de grote partijen in Roermond een cordon sanitair rond de LVR, omdat voormalig wethouder Jos van Rey eerst werd verdacht en later ook werd veroordeeld wegens fraude. Die uitsluiting is nu voorbij, bleek woensdag. Ook GroenLinks en VVD lieten weten graag deel te nemen aan de voorgestelde coalitie.

Alleen het CDA maakte onverwachts een terugtrekkende beweging. Die partij zit nog met een aantal vragen die volgens CDA-raadslid Angely Waajen nog beantwoording door de informateur behoeven. Franssen toonde zich onaangenaam verrast over de opstelling van het CDA, temeer omdat hij door wilde als formateur, maar het CDA daar nu voor gaat liggen en daarmee het formatieproces vertraagt.

Afsplitsing

Volgens de PvdA in de Roermondse raad maakt de opstelling van het CDA duidelijk dat die partij zich wil terugtrekken. Ook Waajen constateerde dat er "nog andere partijen met drie zetels zijn" die in de coalitie zouden kunnen. Franssen nodigde de vier door hem voorgestelde coalitiepartijen tenslotte uit voor een informele bijeenkomst. "Ik zie wel wie er dan komt opdagen", sloot hij de vergadering af.

De LVR is een afsplitsing van de VVD. De LVR ontstond in 2013 toen de VVD Van Rey onder druk zette om af te zien van zijn kandidatuur voor de verkiezingen van 2014 wegens de verdenking van corruptie. In april 2015 royeerde de VVD Van Rey. De voormalige VVD-wethouder werd enkele jaren geleden tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld wegens corruptie en verkiezingsfraude.

Twee jaar lang mocht hij geen wethouder worden - maar die periode is voorbij. Zijn naam werd woensdagavond in Roermond nog niet genoemd. Maar in de gemeenteraad waren de afgelopen jaren felle ruzies tussen LVR en andere fracties, mede vanwege de aanwezigheid van Van Rey. Diens partij groeide de afgelopen verkiezingen van negen naar elf zetels, en blijft met afstand de grootste in de raad.

Meer uit Binnenland

Een derde van de voedselbanken kampt met tekort aan vrijwilligers

HOUTEN (ANP) - Een derde van de voedselbanken in Nederland kan niet genoeg vrijwilligers vinden, meldt Voedselbanken Nederland. Volgens de organisatie is het aantal vrijwilligers de afgelopen jaren wel gegroeid, maar is er nog steeds een tekort aan specialistische vrijwilligers. Dat zijn vooral functies waarbij specifieke kennis en structurele inzet nodig zijn, zoals logistiekcoördinatoren, bedrijfsleiders en mensen in de IT en HR.

1 uur geleden
Bioscopen vertonen film NAZA niet rond 7 oktober na dreigementen

AMSTERDAM (ANP) - Alle Nederlandse bioscopen die de veelgeprezen Gaza-documentaire NAZA draaien, geven gehoor aan de oproep van de makers om de film niet op 6, 7 en 8 oktober te laten zien. Dat heeft distributeur Cherry Pickers laten weten. De film draait momenteel in meer dan zestig theaters en trekt zowel in Nederland als in andere Europese landen, zoals België en Italië, volle zalen.

2 uur geleden
Vakantiegangers bellen alarmcentrales na noodweer Catalonië

DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales hebben zich vooralsnog slechts enkele Nederlanders gemeld na het noodweer in de Spaanse regio Catalonië. Vanuit de regio Barcelona heeft de ANWB Alarmcentrale acht meldingen van gedupeerde Nederlandse vakantiegangers binnengekregen. Vier mensen meldden zich bij Eurocross.

20 uur geleden
Twee gewonden bij steekpartij op kermis Leidens Ontzet

LEIDEN (ANP) - In Leiden zijn zaterdagavond twee mensen gewond geraakt bij een steekpartij. Die vond plaats op de Molenwerf, waar op dat moment de kermis was vanwege Leidens Ontzet. De gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Er is nog niemand aangehouden.

1 dag geleden
Mogelijke verkeershinder door dichte mist, waarschuwt KNMI

DE BILT (ANP) - In zeven provincies komt zondagochtend dichte mist voor. Het verkeer kan hiervan hinder ondervinden. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt tot 10.00 uur in de provincies Drenthe, Overijssel, Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland.

1 dag geleden
Half miljoen trekvogels geteld in Nederland bij Euro Birdwatch

ZEIST (ANP) - Een half miljoen overvliegende trekvogels zijn volgens Vogelbescherming Nederland zaterdag in Nederland geteld. Dit gebeurde tijdens de jaarlijkse Euro Birdwatch, die dit jaar voor de 31e keer werd georganiseerd door Vogelbescherming Nederland. In Nederland telden vogelaars op meer dan 126 verschillende plekken en telden zij 208 soorten vogels. Het is het grootste evenement voor het tellen van trekvogels.

1 dag geleden
Verdachte aangehouden voor dodelijke schietpartij Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 32-jarige man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij een dodelijke schietpartij op de Amstelveenseweg in Amsterdam Oud-Zuid. Bij de schietpartij in de nacht van vrijdag op zaterdag kwam een 34-jarige man uit Amsterdam om het leven.

1 dag geleden