Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partij Jos van Rey in coalitie Roermond

Partij Jos van Rey in coalitie Roermond

ROERMOND (ANP) - De partij van Jos van Rey , de Liberale Volkspartij Roermond LVR, keert na acht jaar gedwongen oppositie terug in de coalitie van de gemeenteraad van Roermond. Informateur Dirk Franssen van de LVR adviseerde de gemeenteraad woensdagavond een coalitie van zijn partij met GroenLinks, CDA en VVD, goed voor 21 van de 31 raadszetels.

Acht jaar lang handhaafden de grote partijen in Roermond een cordon sanitair rond de LVR, omdat voormalig wethouder Jos van Rey eerst werd verdacht en later ook werd veroordeeld wegens fraude. Die uitsluiting is nu voorbij, bleek woensdag. Ook GroenLinks en VVD lieten weten graag deel te nemen aan de voorgestelde coalitie.

Alleen het CDA maakte onverwachts een terugtrekkende beweging. Die partij zit nog met een aantal vragen die volgens CDA-raadslid Angely Waajen nog beantwoording door de informateur behoeven. Franssen toonde zich onaangenaam verrast over de opstelling van het CDA, temeer omdat hij door wilde als formateur, maar het CDA daar nu voor gaat liggen en daarmee het formatieproces vertraagt.

Afsplitsing

Volgens de PvdA in de Roermondse raad maakt de opstelling van het CDA duidelijk dat die partij zich wil terugtrekken. Ook Waajen constateerde dat er "nog andere partijen met drie zetels zijn" die in de coalitie zouden kunnen. Franssen nodigde de vier door hem voorgestelde coalitiepartijen tenslotte uit voor een informele bijeenkomst. "Ik zie wel wie er dan komt opdagen", sloot hij de vergadering af.

De LVR is een afsplitsing van de VVD. De LVR ontstond in 2013 toen de VVD Van Rey onder druk zette om af te zien van zijn kandidatuur voor de verkiezingen van 2014 wegens de verdenking van corruptie. In april 2015 royeerde de VVD Van Rey. De voormalige VVD-wethouder werd enkele jaren geleden tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld wegens corruptie en verkiezingsfraude.

Twee jaar lang mocht hij geen wethouder worden - maar die periode is voorbij. Zijn naam werd woensdagavond in Roermond nog niet genoemd. Maar in de gemeenteraad waren de afgelopen jaren felle ruzies tussen LVR en andere fracties, mede vanwege de aanwezigheid van Van Rey. Diens partij groeide de afgelopen verkiezingen van negen naar elf zetels, en blijft met afstand de grootste in de raad.

Meer uit Binnenland

Nieuwe natuurbrand in duinen bij Ouddorp

OUDDORP (ANP) - In het duingebied langs het Oosterduinpad bij het Zuid-Hollandse Ouddorp woedt een natuurbrand. De omvang ervan is nog niet duidelijk, meldt de veiligheidsregio. Wel is voor het incident Grip 1 uitgeroepen. Dat betekent dat door de urgente situatie er een commandoteam naar de locatie gaat dat de inzet van de verschillende hulpdiensten op elkaar afstemt, zodat de hulpverlening goed verloopt.

22 minuten geleden
Vier aanhoudingen voor doodsbedreiging burgemeester Depla

BREDA (ANP) - Vier mannelijke verdachten zijn aangehouden omdat ze op een spandoek een doodsbedreiging zouden hebben geuit aan de burgemeester van Breda, Paul Depla. De politie meldt hen op het spoor te zijn gekomen door informatie uit een telefoon van een supporter van NAC Breda te halen.

27 minuten geleden
Vier jaar cel voor kindermisbruik door 'buurtopa' Stadskanaal

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft donderdag de 55-jarige Eric van I. uit Stadskanaal veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor seksueel misbruik van drie meisjes tussen de 4 en 8 jaar. De rechter acht ook bewezen dat hij duizenden beelden van kindermisbruik in zijn bezit heeft gehad, waaronder beelden van enkele slachtoffers. Van I. noemde zichzelf 'buurtopa' en bood zich in de wijk aan als kinderoppas.

30 minuten geleden
Opnieuw geen landelijke maatregelen na wekelijks 'droogteoverleg'

DEN HAAG (ANP) - Het landelijke 'crisisteam' dat sinds half juli wekelijks bij elkaar komt om over de verdeling van het water te praten, heeft opnieuw besloten om geen nationale of bovenregionale maatregelen te nemen. Dat is volgens de betrokken partijen niet nodig, omdat de regionale waterbeheerders de situatie met de droogte nog onder controle hebben. Vorige week zag het Management Team Watertekorten (MTW) ook geen reden om in te grijpen.

50 minuten geleden
Natuurbrand in Limburgse Boschhuizerbergen toch weer opgelaaid

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray is weer opgelaaid. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft direct meerdere eenheden ingezet om verdere uitbreiding van de brandhaard te voorkomen. De eerste ploegen zijn inmiddels begonnen met blussen.

2 uur geleden
Volgende week kans op hittegolf en maxima van 35 graden of hoger

DE BILT (ANP) - De kans bestaat dat volgende week een officiële hittegolf wordt genoteerd. Dat zou de tweede zijn van dit jaar. Halverwege de week lopen de temperaturen namelijk weer flink op. Volgens Buienradar zijn donderdag zelfs "maxima tot 35 graden (of hoger) denkbaar".

3 uur geleden
Politie verrast door boerenactie in Apeldoorn woensdagavond

APELDOORN (ANP) - De politie verklaart verrast te zijn door de onaangekondigde demonstratie van boeren op woensdagavond in Apeldoorn. De politie greep niet in, hield niemand aan en begeleidde de trekkers over de snelweg. "Ook als een demonstratie niet is aangemeld, hebben we die te faciliteren", laat een woordvoerder weten. "Dat valt binnen het demonstratierecht."

3 uur geleden