Partij Jos van Rey in coalitie Roermond
ROERMOND (ANP) - De partij van Jos van Rey , de Liberale Volkspartij Roermond LVR, keert na acht jaar gedwongen oppositie terug in de coalitie van de gemeenteraad van Roermond. Informateur Dirk Franssen van de LVR adviseerde de gemeenteraad woensdagavond een coalitie van zijn partij met GroenLinks, CDA en VVD, goed voor 21 van de 31 raadszetels.
Acht jaar lang handhaafden de grote partijen in Roermond een cordon sanitair rond de LVR, omdat voormalig wethouder Jos van Rey eerst werd verdacht en later ook werd veroordeeld wegens fraude. Die uitsluiting is nu voorbij, bleek woensdag. Ook GroenLinks en VVD lieten weten graag deel te nemen aan de voorgestelde coalitie.
Alleen het CDA maakte onverwachts een terugtrekkende beweging. Die partij zit nog met een aantal vragen die volgens CDA-raadslid Angely Waajen nog beantwoording door de informateur behoeven. Franssen toonde zich onaangenaam verrast over de opstelling van het CDA, temeer omdat hij door wilde als formateur, maar het CDA daar nu voor gaat liggen en daarmee het formatieproces vertraagt.
Afsplitsing
Volgens de PvdA in de Roermondse raad maakt de opstelling van het CDA duidelijk dat die partij zich wil terugtrekken. Ook Waajen constateerde dat er "nog andere partijen met drie zetels zijn" die in de coalitie zouden kunnen. Franssen nodigde de vier door hem voorgestelde coalitiepartijen tenslotte uit voor een informele bijeenkomst. "Ik zie wel wie er dan komt opdagen", sloot hij de vergadering af.
De LVR is een afsplitsing van de VVD. De LVR ontstond in 2013 toen de VVD Van Rey onder druk zette om af te zien van zijn kandidatuur voor de verkiezingen van 2014 wegens de verdenking van corruptie. In april 2015 royeerde de VVD Van Rey. De voormalige VVD-wethouder werd enkele jaren geleden tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld wegens corruptie en verkiezingsfraude.
Twee jaar lang mocht hij geen wethouder worden - maar die periode is voorbij. Zijn naam werd woensdagavond in Roermond nog niet genoemd. Maar in de gemeenteraad waren de afgelopen jaren felle ruzies tussen LVR en andere fracties, mede vanwege de aanwezigheid van Van Rey. Diens partij groeide de afgelopen verkiezingen van negen naar elf zetels, en blijft met afstand de grootste in de raad.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.
2 uur geledenALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Ook in de nacht van zaterdag op zondag hebben geen mensen buiten het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel geslapen. Volgens het Rode Kruis zijn 150 asielzoekers overgebracht naar de noodnachtopvanglocaties in Zuidwolde (Drenthe) en Warffum (Groningen), omdat er in Ter Apel geen plek voor ze was. Dat is het maximale aantal. In weekeindes is het doorgaans rustiger in Ter Apel dan doordeweeks.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie geeft nog geen nieuwe informatie over de brandstichting zaterdag langs het spoor bij Rotterdam. "Het onderzoek naar de brandstichting en wie betrokken zijn, is volop gaande. Dat vraagt tijd", meldt de politie zondag.
4 uur geleden