Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partij Aung San Suu Kyi claimt verkiezingsoverwinning Myanmar

Partij Aung San Suu Kyi claimt verkiezingsoverwinning Myanmar

NAYPYIDAW (ANP/RTR) - De regeringspartij van Myanmar heeft maandag de overwinning geclaimd bij de tweede parlementsverkiezingen sinds het einde van het militaire bewind in het Aziatische land. De partij van Nobelprijswinnares en voormalig mensenrechtenicoon Aung San Suu Kyi baseerde zich op haar eigen onofficiële telling van het aantal stemmen.

De verkiezing van zondag werd gezien als een referendum over de prille democratische regering onder leiding van Aung San Suu Kyi en haar Nationale Liga voor Democratie (NLD), die in eigen land nog steeds erg populair is. De buitenlandse reputatie heeft echter een flinke deuk opgelopen door beschuldigingen van genocide tegen de Rohingya-moslimminderheid.

NLD-woordvoerder Myo Nyunt zei tegen persbureau Reuters dat de partij veel meer had gewonnen dan de 322 zetels in het parlement die nodig zijn om een regering te vormen. Hij baseerde zich op gegevens die waren verzameld uit berichten van partijgenoten bij landelijke stembureaus, maar gaf geen specifieke schatting.

De NLD van Aung San boekte vijf jaar geleden ook een ruime verkiezingszege, maar moest volgens de grondwet de macht delen met het leger, dat nog altijd veel macht geniet in Myanmar.

Aung San riep haar landgenoten op ondanks de coronapandemie massaal te gaan stemmen. Daar leek gehoor aan gegeven te zijn, zondagochtend vroeg stonden al bij veel stembureaus lange rijen.

VN-baas António Guterres riep vrijdag op tot een "vreedzaam, ordentelijk en geloofwaardig" verkiezingsproces. Internationaal worden echter twijfels gezet bij de betrouwbaarheid van de stembusgang.

Meer uit Buitenland

Iraanse media: nucleaire kwestie geen onderdeel langer bestand

TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.

11 minuten geleden
Pakistan spreekt over betekenisvolle voortuitgang Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.

47 minuten geleden
Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

3 uur geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.

6 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

6 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

8 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

8 uur geleden