Partij Aung San Suu Kyi claimt verkiezingsoverwinning Myanmar
NAYPYIDAW (ANP/RTR) - De regeringspartij van Myanmar heeft maandag de overwinning geclaimd bij de tweede parlementsverkiezingen sinds het einde van het militaire bewind in het Aziatische land. De partij van Nobelprijswinnares en voormalig mensenrechtenicoon Aung San Suu Kyi baseerde zich op haar eigen onofficiële telling van het aantal stemmen.
De verkiezing van zondag werd gezien als een referendum over de prille democratische regering onder leiding van Aung San Suu Kyi en haar Nationale Liga voor Democratie (NLD), die in eigen land nog steeds erg populair is. De buitenlandse reputatie heeft echter een flinke deuk opgelopen door beschuldigingen van genocide tegen de Rohingya-moslimminderheid.
NLD-woordvoerder Myo Nyunt zei tegen persbureau Reuters dat de partij veel meer had gewonnen dan de 322 zetels in het parlement die nodig zijn om een regering te vormen. Hij baseerde zich op gegevens die waren verzameld uit berichten van partijgenoten bij landelijke stembureaus, maar gaf geen specifieke schatting.
De NLD van Aung San boekte vijf jaar geleden ook een ruime verkiezingszege, maar moest volgens de grondwet de macht delen met het leger, dat nog altijd veel macht geniet in Myanmar.
Aung San riep haar landgenoten op ondanks de coronapandemie massaal te gaan stemmen. Daar leek gehoor aan gegeven te zijn, zondagochtend vroeg stonden al bij veel stembureaus lange rijen.
VN-baas António Guterres riep vrijdag op tot een "vreedzaam, ordentelijk en geloofwaardig" verkiezingsproces. Internationaal worden echter twijfels gezet bij de betrouwbaarheid van de stembusgang.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
5 uur geleden