Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Partij Aung San Suu Kyi claimt verkiezingsoverwinning Myanmar

Partij Aung San Suu Kyi claimt verkiezingsoverwinning Myanmar

NAYPYIDAW (ANP/RTR) - De regeringspartij van Myanmar heeft maandag de overwinning geclaimd bij de tweede parlementsverkiezingen sinds het einde van het militaire bewind in het Aziatische land. De partij van Nobelprijswinnares en voormalig mensenrechtenicoon Aung San Suu Kyi baseerde zich op haar eigen onofficiële telling van het aantal stemmen.

De verkiezing van zondag werd gezien als een referendum over de prille democratische regering onder leiding van Aung San Suu Kyi en haar Nationale Liga voor Democratie (NLD), die in eigen land nog steeds erg populair is. De buitenlandse reputatie heeft echter een flinke deuk opgelopen door beschuldigingen van genocide tegen de Rohingya-moslimminderheid.

NLD-woordvoerder Myo Nyunt zei tegen persbureau Reuters dat de partij veel meer had gewonnen dan de 322 zetels in het parlement die nodig zijn om een regering te vormen. Hij baseerde zich op gegevens die waren verzameld uit berichten van partijgenoten bij landelijke stembureaus, maar gaf geen specifieke schatting.

De NLD van Aung San boekte vijf jaar geleden ook een ruime verkiezingszege, maar moest volgens de grondwet de macht delen met het leger, dat nog altijd veel macht geniet in Myanmar.

Aung San riep haar landgenoten op ondanks de coronapandemie massaal te gaan stemmen. Daar leek gehoor aan gegeven te zijn, zondagochtend vroeg stonden al bij veel stembureaus lange rijen.

VN-baas António Guterres riep vrijdag op tot een "vreedzaam, ordentelijk en geloofwaardig" verkiezingsproces. Internationaal worden echter twijfels gezet bij de betrouwbaarheid van de stembusgang.

Meer uit Buitenland

Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

38 minuten geleden
Trump erkent dat hij verhit gesprek voerde met Netanyahu

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.

1 uur geleden
Veel doden bij hotelbrand in New Delhi

NEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.

2 uur geleden
Zeker zes doden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.

3 uur geleden
Rutte en NAVO-landen houden eerste NAVO-Oekraïne-raad in Kyiv

KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.

4 uur geleden
Zelensky meldt aanvallen op olie en basis Sint-Petersburg

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.

5 uur geleden
Luchthaven Koeweit gesloten na schade door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.

6 uur geleden