Particulieren krijgen alle opruimkosten drugsafval vergoed
DEN HAAG (ANP) - Particulieren bij wie drugsafval op hun grond is gedumpt, krijgen voortaan alle kosten van het opruimen vergoed. Gemeenten krijgen de helft van de directe opruimkosten terugbetaald. Dat staat in een nieuwe regeling die justitieminister Ferd Grapperhaus naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Er komt één landelijk loket waar gedupeerden terechtkunnen voor de compensatie.
Sinds 2015 werd hooguit de helft van de kosten van het opruimen betaald door de overheid, aan zowel particuliere grondeigenaren als lagere overheden. Vooral voor particulieren betekende dat nog steeds een grote schadepost terwijl ze niets kunnen doen aan de dumping door de drugscriminelen. Vooral boeren vinden nogal eens gifvaten in en langs hun weilanden.
Vorig jaar kondigde de minister al aan dat hij tot en met 2024 jaarlijks 1 miljoen euro zou vrijmaken om grondeigenaren tegemoet te komen die geconfronteerd worden met drugsafval. Het gaat om stoffen die overblijven van het chemische productieproces en gevaarlijk zijn voor mens en natuur. Grapperhaus zou die regeling nog verder uitwerken. De provincies gaan nu de regeling opzetten, die volgend jaar ingaat.
Meer uit Binnenland
ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
44 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
46 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
16 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
17 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
19 uur geleden