Particulieren krijgen alle opruimkosten drugsafval vergoed
DEN HAAG (ANP) - Particulieren bij wie drugsafval op hun grond is gedumpt, krijgen voortaan alle kosten van het opruimen vergoed. Gemeenten krijgen de helft van de directe opruimkosten terugbetaald. Dat staat in een nieuwe regeling die justitieminister Ferd Grapperhaus naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Er komt één landelijk loket waar gedupeerden terechtkunnen voor de compensatie.
Sinds 2015 werd hooguit de helft van de kosten van het opruimen betaald door de overheid, aan zowel particuliere grondeigenaren als lagere overheden. Vooral voor particulieren betekende dat nog steeds een grote schadepost terwijl ze niets kunnen doen aan de dumping door de drugscriminelen. Vooral boeren vinden nogal eens gifvaten in en langs hun weilanden.
Vorig jaar kondigde de minister al aan dat hij tot en met 2024 jaarlijks 1 miljoen euro zou vrijmaken om grondeigenaren tegemoet te komen die geconfronteerd worden met drugsafval. Het gaat om stoffen die overblijven van het chemische productieproces en gevaarlijk zijn voor mens en natuur. Grapperhaus zou die regeling nog verder uitwerken. De provincies gaan nu de regeling opzetten, die volgend jaar ingaat.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
14 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
15 uur geleden