Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Particuliere brandweer in trek in brandend Los Angeles

Particuliere brandweer in trek in brandend Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Sommige vastgoedbezitters in Los Angeles doen een beroep op particuliere brandweerkorpsen om hun bezittingen te beschermen, bericht de krant The New York Times. Ze willen in de brandende stad niet afhankelijk zijn van overheidsdiensten.

Zo huurde miljardair en voormalig burgemeesterskandidaat Rick Caruso een eigen brandweerteam in om een winkelcentrum te beschermen. "Ons vastgoed staat nog overeind", zei hij. "Alles eromheen is verwoest. Het is net een oorlogsgebied."

Branden hebben in Los Angeles County vele duizenden gebouwen in as gelegd. Dat leidt tot kritiek op de autoriteiten, die niet in staat bleken het oprukkende vuur tijdig een halt toe te roepen. Een petitie waarin burgemeester Karen Bass wordt opgeroepen te vertrekken, is al meer dan 100.000 keer ondertekend.

Duidelijk zichtbaar

Sommige inwoners zoeken wanhopig via internet naar hulp. "Heeft iemand toegang tot particuliere brandweerlieden om ons huis te beschermen", schreef de medeoprichter van een vastgoedbedrijf online. "Alle huizen van buren staan al in brand. Ik betaal ieder bedrag."

The New York Times schrijft dat nog onduidelijk is hoe groot de rol van particuliere brandweerkorpsen precies is, maar dat ze duidelijk zichtbaar zijn op straat in de welvarende wijk Pacific Palisades. Daar wonen veel vermogende Amerikanen, onder wie Hollywoodsterren.

10.000 dollar per dag

De inzet van een team van twintig brandweerlieden in vier voertuigen kan 10.000 dollar per dag kosten, zegt een van de bedrijven. Volgens een brancheorganisatie kan ongeveer 45 procent van de brandweerlieden in de VS worden aangemerkt als particulier.

Dergelijke korpsen worden bijvoorbeeld ingehuurd door overheden die snel versterking nodig hebben bij natuurbranden. Ook verzekeraars schakelen dergelijke teams in, om te voorkomen dat branden veel schade aanrichten die ze vervolgens moeten vergoeden.

Meer uit Buitenland

Zwitsers zetten 4000 militairen in tijdens G7-top in Frankrijk

GENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.

24 minuten geleden
Levenslang geëist tegen beklaagde aanslag op markt in Maagdenburg

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.

50 minuten geleden
Hezbollah verwerpt staakt-het-vuren met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.

3 uur geleden
Demonstranten dringen parlement Brussel binnen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.

3 uur geleden
Bronnen: VK en Frankrijk ronden plannen voor ontmijnen Hormuz af

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.

3 uur geleden
Boeing van Lufthansa zakt door voorwiel op vliegveld Frankfurt

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.

4 uur geleden
Hezbollah: Israël niet veilig zolang Libanon wordt aangevallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim ⁠Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.

4 uur geleden