Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Particuliere brandweer in trek in brandend Los Angeles

Particuliere brandweer in trek in brandend Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Sommige vastgoedbezitters in Los Angeles doen een beroep op particuliere brandweerkorpsen om hun bezittingen te beschermen, bericht de krant The New York Times. Ze willen in de brandende stad niet afhankelijk zijn van overheidsdiensten.

Zo huurde miljardair en voormalig burgemeesterskandidaat Rick Caruso een eigen brandweerteam in om een winkelcentrum te beschermen. "Ons vastgoed staat nog overeind", zei hij. "Alles eromheen is verwoest. Het is net een oorlogsgebied."

Branden hebben in Los Angeles County vele duizenden gebouwen in as gelegd. Dat leidt tot kritiek op de autoriteiten, die niet in staat bleken het oprukkende vuur tijdig een halt toe te roepen. Een petitie waarin burgemeester Karen Bass wordt opgeroepen te vertrekken, is al meer dan 100.000 keer ondertekend.

Duidelijk zichtbaar

Sommige inwoners zoeken wanhopig via internet naar hulp. "Heeft iemand toegang tot particuliere brandweerlieden om ons huis te beschermen", schreef de medeoprichter van een vastgoedbedrijf online. "Alle huizen van buren staan al in brand. Ik betaal ieder bedrag."

The New York Times schrijft dat nog onduidelijk is hoe groot de rol van particuliere brandweerkorpsen precies is, maar dat ze duidelijk zichtbaar zijn op straat in de welvarende wijk Pacific Palisades. Daar wonen veel vermogende Amerikanen, onder wie Hollywoodsterren.

10.000 dollar per dag

De inzet van een team van twintig brandweerlieden in vier voertuigen kan 10.000 dollar per dag kosten, zegt een van de bedrijven. Volgens een brancheorganisatie kan ongeveer 45 procent van de brandweerlieden in de VS worden aangemerkt als particulier.

Dergelijke korpsen worden bijvoorbeeld ingehuurd door overheden die snel versterking nodig hebben bij natuurbranden. Ook verzekeraars schakelen dergelijke teams in, om te voorkomen dat branden veel schade aanrichten die ze vervolgens moeten vergoeden.

Meer uit Buitenland

Trump: als Iran niet akkoord gaat, beginnen de bombardementen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.

15 minuten geleden
Geen enkelband voor Høiby, risico op herhaling strafbare feiten

OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.

2 uur geleden
Belgische minister wijst Amerikaanse ambassadeur opnieuw terecht

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.

2 uur geleden
Axios: VS denken nabij conceptakkoord einde oorlog Iran te zijn

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.

2 uur geleden
VN roepen op tot onmiddellijke vrijlating flotilla-arrestanten

NEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.

4 uur geleden
Politie Londen zet speciaal team op voor bescherming Joden

LONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.

4 uur geleden
Kyiv: Rusland heeft staakt-het-vuren geschonden

KYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.

5 uur geleden