Particuliere brandweer in trek in brandend Los Angeles
LOS ANGELES (ANP) - Sommige vastgoedbezitters in Los Angeles doen een beroep op particuliere brandweerkorpsen om hun bezittingen te beschermen, bericht de krant The New York Times. Ze willen in de brandende stad niet afhankelijk zijn van overheidsdiensten.
Zo huurde miljardair en voormalig burgemeesterskandidaat Rick Caruso een eigen brandweerteam in om een winkelcentrum te beschermen. "Ons vastgoed staat nog overeind", zei hij. "Alles eromheen is verwoest. Het is net een oorlogsgebied."
Branden hebben in Los Angeles County vele duizenden gebouwen in as gelegd. Dat leidt tot kritiek op de autoriteiten, die niet in staat bleken het oprukkende vuur tijdig een halt toe te roepen. Een petitie waarin burgemeester Karen Bass wordt opgeroepen te vertrekken, is al meer dan 100.000 keer ondertekend.
Duidelijk zichtbaar
Sommige inwoners zoeken wanhopig via internet naar hulp. "Heeft iemand toegang tot particuliere brandweerlieden om ons huis te beschermen", schreef de medeoprichter van een vastgoedbedrijf online. "Alle huizen van buren staan al in brand. Ik betaal ieder bedrag."
The New York Times schrijft dat nog onduidelijk is hoe groot de rol van particuliere brandweerkorpsen precies is, maar dat ze duidelijk zichtbaar zijn op straat in de welvarende wijk Pacific Palisades. Daar wonen veel vermogende Amerikanen, onder wie Hollywoodsterren.
10.000 dollar per dag
De inzet van een team van twintig brandweerlieden in vier voertuigen kan 10.000 dollar per dag kosten, zegt een van de bedrijven. Volgens een brancheorganisatie kan ongeveer 45 procent van de brandweerlieden in de VS worden aangemerkt als particulier.
Dergelijke korpsen worden bijvoorbeeld ingehuurd door overheden die snel versterking nodig hebben bij natuurbranden. Ook verzekeraars schakelen dergelijke teams in, om te voorkomen dat branden veel schade aanrichten die ze vervolgens moeten vergoeden.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
5 uur geleden