Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Particuliere brandweer in trek in brandend Los Angeles

Particuliere brandweer in trek in brandend Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Sommige vastgoedbezitters in Los Angeles doen een beroep op particuliere brandweerkorpsen om hun bezittingen te beschermen, bericht de krant The New York Times. Ze willen in de brandende stad niet afhankelijk zijn van overheidsdiensten.

Zo huurde miljardair en voormalig burgemeesterskandidaat Rick Caruso een eigen brandweerteam in om een winkelcentrum te beschermen. "Ons vastgoed staat nog overeind", zei hij. "Alles eromheen is verwoest. Het is net een oorlogsgebied."

Branden hebben in Los Angeles County vele duizenden gebouwen in as gelegd. Dat leidt tot kritiek op de autoriteiten, die niet in staat bleken het oprukkende vuur tijdig een halt toe te roepen. Een petitie waarin burgemeester Karen Bass wordt opgeroepen te vertrekken, is al meer dan 100.000 keer ondertekend.

Duidelijk zichtbaar

Sommige inwoners zoeken wanhopig via internet naar hulp. "Heeft iemand toegang tot particuliere brandweerlieden om ons huis te beschermen", schreef de medeoprichter van een vastgoedbedrijf online. "Alle huizen van buren staan al in brand. Ik betaal ieder bedrag."

The New York Times schrijft dat nog onduidelijk is hoe groot de rol van particuliere brandweerkorpsen precies is, maar dat ze duidelijk zichtbaar zijn op straat in de welvarende wijk Pacific Palisades. Daar wonen veel vermogende Amerikanen, onder wie Hollywoodsterren.

10.000 dollar per dag

De inzet van een team van twintig brandweerlieden in vier voertuigen kan 10.000 dollar per dag kosten, zegt een van de bedrijven. Volgens een brancheorganisatie kan ongeveer 45 procent van de brandweerlieden in de VS worden aangemerkt als particulier.

Dergelijke korpsen worden bijvoorbeeld ingehuurd door overheden die snel versterking nodig hebben bij natuurbranden. Ook verzekeraars schakelen dergelijke teams in, om te voorkomen dat branden veel schade aanrichten die ze vervolgens moeten vergoeden.

Meer uit Buitenland

Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

2 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

3 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

5 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

9 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

9 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

10 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

11 uur geleden