Parlementszaal Zuid-Afrika volledig verwoest door brand
KAAPSTAD (ANP/DPA/RTR/AFP) - De brand in het Zuid-Afrikaanse parlementsgebouw in Kaapstad heeft de zaal waar het lagerhuis in zetelt volledig verwoest. Ook andere delen van het pand hebben enorme schade opgelopen en delen van het dak zijn ingestort.
De brand brak zondagochtend door nog onbekende reden uit en werd maandag rond middernacht geblust. Er zijn nog plekken in het gebouw waar de brand weer kan oplaaien. Die worden door de brandweer in de gaten gehouden en aangepakt.
Een 49-jarige man die zondag in het gebouw werd opgepakt, is aangeklaagd voor brandstichting, inbraak en diefstal. Hij zou via een raam van een kantoor naar binnen zijn geklommen. De man, die nog zeker een week blijft vastzitten, spreekt alle beschuldigingen tegen en wordt volgens zijn advocaat onterecht als zondebok gezien.
Of de brand is aangestoken, is nog niet zeker. Momenteel wordt niet uitgesloten dat de brand het gevolg is van technische gebreken in het parlementsgebouw. Het pand bestaat uit drie delen, waarvan het originele bouwwerk in 1884 werd opgeleverd.
Het parlement van Zuid-Afrika zetelt al ruim een eeuw in Kaapstad, de regering zit in Pretoria. Toen de brand ontstond, waren de parlementariërs op kerstreces. Er zijn geen gewonden gevallen.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
10 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
13 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
14 uur geleden