Parlementszaal Zuid-Afrika volledig verwoest door brand
KAAPSTAD (ANP/DPA/RTR/AFP) - De brand in het Zuid-Afrikaanse parlementsgebouw in Kaapstad heeft de zaal waar het lagerhuis in zetelt volledig verwoest. Ook andere delen van het pand hebben enorme schade opgelopen en delen van het dak zijn ingestort.
De brand brak zondagochtend door nog onbekende reden uit en werd maandag rond middernacht geblust. Er zijn nog plekken in het gebouw waar de brand weer kan oplaaien. Die worden door de brandweer in de gaten gehouden en aangepakt.
Een 49-jarige man die zondag in het gebouw werd opgepakt, is aangeklaagd voor brandstichting, inbraak en diefstal. Hij zou via een raam van een kantoor naar binnen zijn geklommen. De man, die nog zeker een week blijft vastzitten, spreekt alle beschuldigingen tegen en wordt volgens zijn advocaat onterecht als zondebok gezien.
Of de brand is aangestoken, is nog niet zeker. Momenteel wordt niet uitgesloten dat de brand het gevolg is van technische gebreken in het parlementsgebouw. Het pand bestaat uit drie delen, waarvan het originele bouwwerk in 1884 werd opgeleverd.
Het parlement van Zuid-Afrika zetelt al ruim een eeuw in Kaapstad, de regering zit in Pretoria. Toen de brand ontstond, waren de parlementariërs op kerstreces. Er zijn geen gewonden gevallen.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
22 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
8 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
8 uur geleden