Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlementsvoorzitter vraagt Andersson weer om regering te vormen

Parlementsvoorzitter vraagt Andersson weer om regering te vormen

STOCKHOLM (ANP/RTR) - De woensdag afgetreden Zweedse premier Magdalena Andersson krijgt waarschijnlijk een nieuwe kans om een coalitie te vormen. De voorzitter van het parlement heeft gezegd dat het parlement op 29 november bepaalt of Andersson een tweede kans krijgt. Andersson was krap een halve dag premier toen ze weer aftrad.

De kans dat de sociaaldemocrate weer een poging mag doen is groot, omdat er geen sterke tegenkandidaten zijn. Andersson gaf woensdag aan dat ze graag verder wil regeren zonder coalitiegenoten, dus met alleen de sociaaldemocratische partij in een minderheidsregering.

Andersson trad woensdag af nadat de Groenen de steun voor de regering introkken toen een begrotingsvoorstel van drie oppositiepartijen werd aangenomen. De regering was nog maar kort daarvoor rondgekomen. Het voorstel was ingediend door onder meer de rechtspopulistische partij Zweden Democraten. Dat was voor de Groenen de reden om de steun in te trekken.

Meer uit Buitenland

WWF: aantal vrij stromende rivieren in Zuidoost-Europa neemt toe

DEN HAAG (ANP) - Het verwijderen van verouderde dammen en stuwen wint snel terrein in Zuidoost-Europa, waardoor het aantal vrij stromende rivieren er toeneemt. Dat meldt het Wereldnatuurfonds (WWF) op basis van een rapport van de Southeastern Europe Barrier Removal Movement.

1 uur geleden
Regering VS erkent onterecht ontslag van 778 ambtenaren in zorg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft dinsdag in een gerechtelijke procedure verklaard dat 778 medewerkers van het ministerie van Volksgezondheid vorige week ten onrechte zijn ontslagen te midden van een gedeeltelijke overheidssluiting.

3 uur geleden
Lichamen Israëlische gijzelaars overgedragen aan Rode Kruis

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vier Israëlische gijzelaars zijn overgedragen aan het Rode Kruis, meldt het Israëlische leger. Hamas maakte eerder op dinsdag aan de onderhandelaars bekend dat er "vier tot zes" lichamen zouden worden vrijgegeven.

6 uur geleden
Europese militaire hulp aan Oekraïne in zomer gehalveerd

BRUSSEL (ANP) - De militaire steun van Oekraïnes Europese bondgenoten is afgelopen zomer gehalveerd. De bijna 2 miljard euro die Nederland en andere Noord- en West-Europese landen staken in een nieuw aankoopprogramma van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, hebben de terugval niet goedgemaakt.

7 uur geleden
Nog meer Amerikaanse media weigeren nieuw persbeleid Pentagon

WASHINGTON (ANP) - Nog meer grote Amerikaanse media weigeren het nieuwe persbeleid van het Pentagon te ondertekenen, melden ze in een gezamenlijke verklaring. Het gaat nu om CBS News, ABC News, CNN, Fox News en NBC News.

7 uur geleden
VS voeren weer aanval uit op boot voor Venezuela, 6 doden

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een aanval uitgevoerd op een boot voor de kust van Venezuela. Volgens president Donald Trump zijn er zes "narcoterroristen" gedood die drugs vervoerden naar de VS.

7 uur geleden
Israël staat helft van afgesproken aantal hulptrucks toe in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël gaat vanaf woensdag dagelijks driehonderd vrachtwagens met humanitaire hulp toelaten in de Gazastrook. Dat heeft het Israëlische COGAT, de defensieorganisatie die de noodhulp coördineert, laten weten aan de Verenigde Naties. Het is slechts de helft van wat Israël eerder beloofde.

8 uur geleden