Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlementsvoorzitter Suriname aan president: stel orde op zaken

Parlementsvoorzitter Suriname aan president: stel orde op zaken

PARAMARIBO (ANP) - Marinus Bee, de voorzitter van het Surinaamse parlement, heeft de regering van president Chan Santokhi opgeroepen om het signaal dat Surinamers vrijdag via een massale demonstratie hebben gegeven, serieus te nemen. Hij wil dat de regering van Chan Santokhi manieren zoekt om de noden van de Surinamers te verlichten. Dat zei hij maandagochtend bij ABC-radio in Paramaribo.

De voorzitter ging ook in op de vrijdag zwaar uit de hand gelopen protestdemonstratie. Een groep relschoppers bestormde toen het parlementsgebouw en ging aan het plunderen. Hij is niet te spreken over het feit dat een kleine groep relschoppers ervoor zorgt dat de boodschap van een grote groep van ontevreden mensen teniet wordt gedaan. De boodschap die de demonstranten probeerden uit te dragen ging vooral over de steeds maar stijgende prijzen, groeiende criminaliteit en vriendjespolitiek.

"De regering moet de protesten serieus nemen en orde op zaken stellen", aldus Bee. De vergadering van het parlement gaat maandag gewoon door. Als het aan Bee had gelegen was hij vrijdag ook gewoon doorgegaan met de vergadering, zo zei hij maandag.

Behalve bij het parlementsgebouw is ook op andere plekken in Paramaribo geplunderd. Onder andere winkels en een benzinestation waren doelwit van de relschoppers. In het afgelopen weekend zijn in verband met deze plunderingen 74 verdachten opgepakt en zijn er ruim 140 mensen aangehouden.

Meer uit Buitenland

VS: Israël zelf waarschuwde voor oorlogsmisdaden leger in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Militaire juristen in Israël hebben gewaarschuwd dat het Israëlische leger mogelijk oorlogsmisdaden pleegde in de Palestijnse Gazastrook, waar in de strijd tegen Hamas tienduizenden burgers om het leven kwamen. Volgens de juristen was er bewijs dat de beschuldigingen zou kunnen ondersteunen.

1 uur geleden
Parijs roept Fransen in Mali op er weg te gaan

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft Fransen in het Afrikaanse Mali opgeroepen er zo snel mogelijk weg te gaan. Grote delen van het land, inclusief de hoofdstad Bamako, zijn geïsoleerd geraakt door blokkades van jihadistische strijders.

2 uur geleden
Sancties tegen Syrische interim-president geschrapt

NEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.

4 uur geleden
Israëlisch leger doodt twee tieners op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM/RAMALLAH (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen twee Palestijnse tieners doodgeschoten die met molotovcocktails gooiden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten waren ze zestien jaar oud. De twee gooiden naar verluidt molotovcocktails naar een Israëlische militaire controlepost in de bezette gebieden in al-Judeira, circa 6 kilometer ten noorden van Jeruzalem.

5 uur geleden
Vrouw schuldig bevonden aan lastigvallen ouders Madeleine McCann

LONDEN (ANP/AFP) - Een Poolse vrouw die herhaaldelijk beweerde de vermiste Madeleine McCann te zijn, is in Engeland schuldig bevonden aan het lastigvallen van de ouders van het meisje. Ze heeft een gevangenisstraf van zes maanden gekregen, maar heeft die straf al in voorarrest uitgezeten.

5 uur geleden
VN moeten voedselhulp Congo mogelijk stopzetten door geldgebrek

KINSHASA (ANP/RTR) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties moet mogelijk stoppen met hulp in de Democratische Republiek Congo. De organisatie heeft last van grote financieringsproblemen.

7 uur geleden
Tientallen gewonden bij explosie in Jakarta

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Bij een explosie in de Indonesische hoofdstad Jakarta zijn meer dan vijftig mensen gewond geraakt. De explosie heeft volgens lokale media plaatsgevonden in een moskee in een scholencomplex. De lokale politiechef Asep Edi Suheri heeft de precieze locatie niet bekendgemaakt.

7 uur geleden