Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlementsvoorzitter Rusland noemt Boetsja propagandastunt

Parlementsvoorzitter Rusland noemt Boetsja propagandastunt

MOSKOU (ANP/RTR) - De voorzitter van de Doema, de Russische Tweede Kamer, heeft de berichten over door Russische militairen vermoorde burgers in Boetsja, een voorstad van Kiev, bestempeld als een propagandastunt van "Washington en Brussel". Parlementsvoorzitter Viatsjeslav Volodin stelt dat er geen sprake is van feiten maar van leugens die Rusland in een kwaad daglicht moeten stellen. "De VS en de EU zijn de regisseurs en screenwriters en de Oekraïners zijn de acteurs."

De Russische strijdkrachten hebben naar voren gebracht dat de Russische troepen zich 30 maart al hebben teruggetrokken uit Boetsja in noordelijke richting. Ze stuitten daarbij niet op weerstand, maar de Oekraïense strijdkrachten namen wel het zuidelijk deel van Boetsja zwaar onder vuur met raketsystemen en artillerie. Het Russische leger lijkt aan te geven dat de lichamen mogelijk slachtoffers zijn van de Oekraïense beschietingen. Volgens berichten van The New York Times lagen er 11 maart al zeker elf dode lichamen in de straten van Boetjsa. Om de plaats en de strategische luchthaven ernaast is sinds het begin van de Russische aanval op 24 februari zwaar gevochten.

De Russische ambassadeur in Washington, Anatoli Antonov, noemt de beschuldigingen aan het adres van Rusland over de lijken in Boetsja "het toppunt van leugens en cynisme". Er is geen bewijs voor de ongegronde beschuldigingen volgens Antonov.

Meer uit Buitenland

Dodental aanvallen Gazastrook stijgt: tientallen mensen gedood

GAZA (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn opnieuw tientallen mensen om het leven gekomen door Israëlische aanvallen, meldt de burgerbescherming in het gebied. Die stelde een eerder dodental bij naar 52.

1 uur geleden
EU maakt afspraak met Israël over toelaten humanitaire hulp Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afspraken gemaakt met Israël over het toelaten van meer humanitaire hulp aan Gaza, meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Deze deal betekent dat er meer grensovergangen worden geopend, dat er vrachtwagens met hulpgoederen en voedsel Gaza binnenkomen, dat de vitale infrastructuur wordt hersteld en dat hulpverleners worden beschermd", schrijft Kallas op X.

1 uur geleden
Motie van wantrouwen tegen Von der Leyen weggestemd

STRAATSBURG (ANP) - De motie van wantrouwen tegen voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is met een ruime meerderheid van het Europees Parlement verworpen. In de stemming van donderdag stemden 360 Europarlementariërs tegen en 175 voor de motie.

1 uur geleden
VK en Frankrijk gaan nucleaire samenwerking versterken

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk hebben afgesproken dat ze nauwer gaan samenwerken om vijanden met hun kernwapens af te schrikken. De twee naties blijven onafhankelijk opereren, maar zullen gezamenlijk reageren op "extreme dreiging" voor Europa. Ze willen overbrengen dat Europese bondgenoten op steun kunnen rekenen van de enige twee Europese kernmachten.

2 uur geleden
Von der Leyen gaat met gemak motie van wantrouwen overleven

STRAATSBURG (ANP) - De motie van wantrouwen tegen voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zal later donderdag met een ruime meerderheid van het Europees Parlement worden verworpen. De sociaaldemocraten (S&D), de op een na grootste fractie, gaan ook tegenstemmen.

2 uur geleden
Meer opvarenden gered van vrachtschip dat zonk na Houthi-aanval

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Na een Houthi-aanval op vrachtschip Eternity C zijn nog eens vier opvarenden uit zee gehaald. Dat betekent dat nu in totaal tien mensen zijn gered, meldt EU-missie Aspides. Het lijkt erop dat de aanvallers ook een aantal opvarenden vasthouden.

3 uur geleden
Opnieuw veel doden gemeld bij nachtelijke aanvallen in Gazastrook

RAFAH (ANP/AFP) - Zeker 23 mensen zijn om het leven gekomen bij nachtelijke Israëlische bombardementen op de Gazastrook, meldt de burgerbescherming in het gebied. Onder de slachtoffers zouden acht kinderen zijn.

3 uur geleden