Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlementsverkiezingen Venezuela op 6 december

Parlementsverkiezingen Venezuela op 6 december

CARACAS (ANP) - Venezuela houdt op zondag 6 december parlementsverkiezingen. De kiesraad maakte dat woensdagavond (lokale tijd) bekend. Bij de verkiezingen zullen veel meer zetels dan voorheen worden verdeeld. Het nieuwe parlement wordt uitgebreid van 167 naar 277 zetels. De zittingsduur wordt vijf jaar, van 2021 tot en met 2026.

De oppositie, geleid door Juan Guaidó die door zo'n 60 landen is erkend als interim-president, heeft president Nicolas Maduro's regering ervan beschuldigd dat ze verkiezingen willen houden met de "minimale voorwaarden van transparantie".

De meeste oppositiepartijen hebben al aangekondigd de verkiezingen te zullen boycotten. De oppositie heeft een meerderheid in het parlement, maar Maduro ontnam het parlement alle bevoegdheden en droeg die over aan een constitutionele vergadering die loyaal is aan de zittende regering.

Meer uit Buitenland

Politie nog steeds aanwezig in Frankfurt na rellen

FRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.

20 minuten geleden
President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

5 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

5 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

5 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

5 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

9 uur geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

11 uur geleden