Parlementsverkiezingen Venezuela op 6 december
CARACAS (ANP) - Venezuela houdt op zondag 6 december parlementsverkiezingen. De kiesraad maakte dat woensdagavond (lokale tijd) bekend. Bij de verkiezingen zullen veel meer zetels dan voorheen worden verdeeld. Het nieuwe parlement wordt uitgebreid van 167 naar 277 zetels. De zittingsduur wordt vijf jaar, van 2021 tot en met 2026.
De oppositie, geleid door Juan Guaidó die door zo'n 60 landen is erkend als interim-president, heeft president Nicolas Maduro's regering ervan beschuldigd dat ze verkiezingen willen houden met de "minimale voorwaarden van transparantie".
De meeste oppositiepartijen hebben al aangekondigd de verkiezingen te zullen boycotten. De oppositie heeft een meerderheid in het parlement, maar Maduro ontnam het parlement alle bevoegdheden en droeg die over aan een constitutionele vergadering die loyaal is aan de zittende regering.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse televisienetwerk ABC heeft een rechtszaak aangespannen tegen de licentiecommissie van de regering, omdat die mogelijk de uitzendlicentie van de zenders van het bedrijf zou willen afpakken. ABC spreekt van een "vergeldingsactie", die alleen maar zou worden uitgevoerd omdat de regering de inhoud van bepaalde uitzendingen afkeurt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense nationalist die in 1938 in Rotterdam werd geliquideerd en daar werd begraven, is dinsdag in Oekraïne herbegraven. Zijn stoffelijke resten werden vorige week opgegraven en naar zijn thuisland gebracht.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Jevheni Chmara voorgedragen als minister van Defensie. Chmara is nu nog de tijdelijke opvolger van de in juli ontslagen minister Mychajlo Fedorov.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn niet in gesprek met Iran en hebben daar ook geen plannen voor, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social. Hij stelt ook dat de VS de Straat van Hormuz volledig onder controle hebben.
2 uur geledenKYIV (ANP/BELGA) - Het bezoek van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot aan Kyiv is verstoord door Russische droneaanvallen. Zijn Oekraïense ambtgenoot Andrii Sybiha schrijft op X dat de twee noodgedwongen zijn uitgeweken naar een schuilkelder voor hun overleg.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk blijft Oekraïne "100 procent steunen in de illegale oorlog geleid door Vladimir Poetin", heeft de Britse premier Andy Burnham gezegd tegen verslaggevers. Rusland heeft het VK gewaarschuwd voor consequenties, na berichten dat Britse drones zouden zijn ingezet bij aanvallen op Russisch grondgebied.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zien de Israëlische aanval op Syrië als een "onnodige escalatie". De Amerikaanse Syrië-gezant Tom Barrack schrijft op X "diep bezorgd" te zijn over de aanval op de luchtmachtbasis.
5 uur geleden