Parlementsverkiezingen Venezuela op 6 december
CARACAS (ANP) - Venezuela houdt op zondag 6 december parlementsverkiezingen. De kiesraad maakte dat woensdagavond (lokale tijd) bekend. Bij de verkiezingen zullen veel meer zetels dan voorheen worden verdeeld. Het nieuwe parlement wordt uitgebreid van 167 naar 277 zetels. De zittingsduur wordt vijf jaar, van 2021 tot en met 2026.
De oppositie, geleid door Juan Guaidó die door zo'n 60 landen is erkend als interim-president, heeft president Nicolas Maduro's regering ervan beschuldigd dat ze verkiezingen willen houden met de "minimale voorwaarden van transparantie".
De meeste oppositiepartijen hebben al aangekondigd de verkiezingen te zullen boycotten. De oppositie heeft een meerderheid in het parlement, maar Maduro ontnam het parlement alle bevoegdheden en droeg die over aan een constitutionele vergadering die loyaal is aan de zittende regering.
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP) - De Spaanse autoriteiten in Ceuta hebben 2000 minderjarige migranten geïdentificeerd, meldt persbureau EFE. Het is de bedoeling dat deze jongeren "met prioriteit" worden teruggestuurd naar hun land van herkomst om herenigd te worden met hun families.
7 minuten geledenBELGRADO (ANP/AFP/RTR) - In het Servische Belgrado is drukte ontstaan in aanloop naar de begrafenis van de veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić. Verslaggevers spreken van duizenden mensen die zijn samengekomen bij de kerk waar Mladić ligt opgebaard, om daar een laatste eer te bewijzen. Enkelen van hen verwijzen expliciet naar zijn oorlogsverleden.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt heeft na de verkiezingsoverwinning van Alternative für Deutschland gezegd dat de vrijheid in het land onder druk staat. Hij vergeleek het gevaar dat in die rechtsradicale partij schuilt met de Russische drones die de laatste tijd opduiken in het Duitse luchtruim.
1 uur geledenMAGDEBURG (ANP) - De rechts-radicale partij Alternative für Deutschland wil na de verkiezingsoverwinning in Saksen-Anhalt doorpakken en ook landelijk de grootste worden. Co-partijleider Alice Weidel sprak het doel uit om bij de volgende bondsdagverkiezingen minstens 40 procent van de stemmen te halen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De eerste verkeersbrug tussen Noord-Korea en Rusland is maandag ceremonieel geopend. Volgens het Russische staatspersbureau TASS is het een teken dat de relatie tussen de twee landen sterker wordt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een ex-topman van een chipbedrijf in België dat in 2024 failliet is gegaan, wordt verdacht van spionage voor China. Dat meldt het Belgische Openbaar Ministerie maandag. De Chinees-Belgische man werd in mei gearresteerd op het Brusselse vliegveld Zaventem, toen hij op een vlucht naar Beijing wilde stappen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De grote verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is een duidelijk signaal aan Berlijn en bondskanselier Friedrich Merz om veel meer te doen om de economie te stimuleren. Dat zegt de voorzitter van de belangenorganisatie voor middelgrote en kleine bedrijven in Duitsland.
2 uur geleden