Parlementsverkiezingen Venezuela op 6 december
CARACAS (ANP) - Venezuela houdt op zondag 6 december parlementsverkiezingen. De kiesraad maakte dat woensdagavond (lokale tijd) bekend. Bij de verkiezingen zullen veel meer zetels dan voorheen worden verdeeld. Het nieuwe parlement wordt uitgebreid van 167 naar 277 zetels. De zittingsduur wordt vijf jaar, van 2021 tot en met 2026.
De oppositie, geleid door Juan Guaidó die door zo'n 60 landen is erkend als interim-president, heeft president Nicolas Maduro's regering ervan beschuldigd dat ze verkiezingen willen houden met de "minimale voorwaarden van transparantie".
De meeste oppositiepartijen hebben al aangekondigd de verkiezingen te zullen boycotten. De oppositie heeft een meerderheid in het parlement, maar Maduro ontnam het parlement alle bevoegdheden en droeg die over aan een constitutionele vergadering die loyaal is aan de zittende regering.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Afgelopen juli was voor het vasteland van Spanje de warmste maand sinds het begin van de metingen in 1961. De gemiddelde temperatuur was 25,7 graden, aldus de Spaanse weerdienst AEMET. Zo warm werd het alleen eerder in juli 2022.
51 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Door een nieuwe uitbarsting van de vulkaan Etna op Sicilië zijn aankomende vluchten op de luchthaven van Catania geannuleerd. Vulkanische as in de lucht zorgt voor problemen rondom het vliegveld. De luchthaven verwacht dat het vliegverkeer maandag vanaf 17.00 uur geleidelijk volledig kan worden hervat.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - In de buurt van Athene is maandag een nieuwe natuurbrand uitgebroken. Het vuur verspreidt zich snel door windstoten van meer dan 70 kilometer per uur, meldt de Griekse brandweer.
2 uur geledenCUENCA (ANP/AFP) - In een illegale mijn in de Ecuadoraanse provincie Azuay zijn zondag acht verminkte lichamen aangetroffen. Dat maakte de politie bekend.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De nieuwe president van Colombia, Abelardo de la Espriella, heeft gezegd dat zondag zes leden van gewapende groeperingen zijn gedood tijdens botsingen met Colombiaanse veiligheidsdiensten. Die vonden plaats vlak na de inauguratie van De la Espriella, die zaterdag zijn eerste werkdag had.
6 uur geledenSUMMERLAND (ANP/AFP/DPA) - Een 80-jarige vrouw is om het leven gekomen toen ze haar huis probeerde te ontvluchten voor een grote natuurbrand in de West-Canadese provincie British Columbia. Er zijn volgens de politie voor zover bekend geen andere doden gevallen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Nog nooit waren de wereldzeeën in juli zo warm als vorige maand. De gemiddelde temperatuur van het water was ongeveer 21 graden. Voor het eerst sinds het begin van de metingen in 1979 komen de watertemperaturen in deze tijd van het jaar boven de 21 graden uit.
8 uur geleden