Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlementsverkiezingen Venezuela op 6 december

Parlementsverkiezingen Venezuela op 6 december

CARACAS (ANP) - Venezuela houdt op zondag 6 december parlementsverkiezingen. De kiesraad maakte dat woensdagavond (lokale tijd) bekend. Bij de verkiezingen zullen veel meer zetels dan voorheen worden verdeeld. Het nieuwe parlement wordt uitgebreid van 167 naar 277 zetels. De zittingsduur wordt vijf jaar, van 2021 tot en met 2026.

De oppositie, geleid door Juan Guaidó die door zo'n 60 landen is erkend als interim-president, heeft president Nicolas Maduro's regering ervan beschuldigd dat ze verkiezingen willen houden met de "minimale voorwaarden van transparantie".

De meeste oppositiepartijen hebben al aangekondigd de verkiezingen te zullen boycotten. De oppositie heeft een meerderheid in het parlement, maar Maduro ontnam het parlement alle bevoegdheden en droeg die over aan een constitutionele vergadering die loyaal is aan de zittende regering.

Meer uit Buitenland

Duitse regering geeft militairen bevoegdheid drones neer te halen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering geeft in een wetsvoorstel militairen de bevoegdheid niet geïdentificeerde en verdachte drones neer te halen. De maatregel vloeit voort uit de vrees dat er met behulp van drones wordt gespioneerd boven militaire installaties, industriegebieden, energiecentrales en cruciale infrastructuur. De militairen kunnen overal optreden tegen onbemande vliegende apparaten ook om ongelukken te voorkomen.

3 minuten geleden
Oekraïne meldt weer grote aanval op energiesector

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft melding gemaakt van een grootschalige Russische aanval op de elektriciteitsvoorziening. De luchtmacht zegt dat Rusland 43 raketten en 74 drones heeft ingezet.

1 uur geleden
Syrische minister: haastige terugkeer vluchtelingen niet nodig

DAMASCUS (ANP/DPA) - De nieuwe minister van Buitenlandse Zaken van Syrië ziet geen noodzaak voor Syrische vluchtelingen in Duitsland om nu snel terug te keren naar hun thuisland. "Ze zijn daar veilig", zegt Asaad al-Shaybani tegen het Duitse persbureau DPA.

1 uur geleden
President Mozambique geïnstalleerd na fel omstreden verkiezingen

MAPUTO (ANP/AFP) - De 48-jarige Daniel Chapo is geïnstalleerd als de nieuwe president van Mozambique. Hij is van de partij en het partijapparaat die het land al vijftig jaar regeren, de Frelimo. De oppositie stelt dat verkiezingen in oktober frauduleus zijn verlopen en hij niet gewonnen heeft. In het land zijn ernstige onlusten geweest naar aanleiding van de omstreden verkiezingsuitslagen en daarbij zijn naar schatting driehonderd mensen omgekomen.

1 uur geleden
Europese Commissie lanceert plan cyberveiligheid ziekenhuizen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft woensdag een actieplan gepresenteerd om ziekenhuizen in de Europese Unie beter te beschermen tegen cyberdreigingen. Die nemen volgens de Europese Commissie toe. Daarbij komen ict-systemen plat te liggen en moeten afspraken met patiënten of operaties worden afgezegd. Ook de bescherming van patiëntgegevens loopt gevaar.

2 uur geleden
Studie: cocaïnegebruik in Frankrijk bijna verdubbeld

PARIJS (ANP/AFP) - Het cocaïnegebruik in Frankrijk is volgens onderzoekers bijna verdubbeld. Uit onderzoek komt naar voren dat ongeveer 1,1 miljoen mensen de harddrug in 2023 minstens één keer hebben gebruikt.

2 uur geleden
Aangehouden president Zuid-Korea zwijgt tijdens verhoor

SEOUL (ANP/RTR) - De aangehouden Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol weigert vragen te beantwoorden tijdens zijn verhoor. Ook stemt hij niet in met het filmen van de gesprekken met onderzoekers, heeft een functionaris van de dienst voor corruptiebestrijding (CIO) gezegd.

3 uur geleden