Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlementariërs VS vragen Trump om onderzoek naar zaak-Navalni

Parlementariërs VS vragen Trump om onderzoek naar zaak-Navalni

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump moet een onderzoek instellen naar de vermoedelijke vergiftiging van de Russische oppositieleider en Kremlincriticus Aleksej Navalni. Die oproep deden prominente Amerikaanse parlementariërs van zowel Republikeinse als Democratische huize dinsdag.

President Donald Trump zei vorige week vrijdag dat hij nog geen bewijs heeft gezien dat Navalni is vergiftigd. "Het is vreselijk, het had niet mogen gebeuren", zei hij wel. Zijn regering liet Moskou eerder weten zeer bezorgd te zijn over de Duitse conclusie dat het ging om een zenuwgif uit de novitsjok-groep.

De leiders van de commissie Buitenlandse Zaken van het Huis van Afgevaardigden riepen niet alleen op tot een Amerikaans onderzoek, maar suggereerden ook dat mogelijk sancties nodig zijn. "Als blijkt dat de Russische regering opnieuw een chemisch wapen heeft gebruikt tegen een van zijn eigen burgers, moeten er extra sancties worden opgelegd", schrijven de Democraat Eliot Engel en de Republikein Michael McCaul aan Trump. Die heeft nog niet gereageerd.

Rusland zegt geen bewijs van een misdaad te hebben gezien en heeft dan ook geen strafrechtelijk onderzoek ingesteld. Duitsland en andere Europese landen hebben Moskou opgeroepen snel helderheid te verschaffen. Frankrijk cancelde dinsdag een overleg over veiligheidssamenwerking met de Russische ministers van Defensie en Buitenlandse Zaken dat volgende week zou plaatsvinden.

Meer uit Buitenland

Top over afbouw fossiele brandstoffen begonnen in Colombia

SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.

4 uur geleden
Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie politieagenten

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.

4 uur geleden
Trump wil doodstraf op federaal niveau uitbreiden

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.

4 uur geleden
ABC News: zondag mogelijk overleg tussen VS en Iran in Islamabad

ISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.

5 uur geleden
Amerikaanse gezanten zaterdag naar Pakistan volgens Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.

6 uur geleden
Trump stuurt onderhandelaars naar overleg met Iran, zeggen media

ATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.

6 uur geleden
Israël: Hezbollah-strijders gedood bij aanval op Zuid-Libanon

BINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.

6 uur geleden