Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Parlementariërs VS vragen Trump om onderzoek naar zaak-Navalni

Parlementariërs VS vragen Trump om onderzoek naar zaak-Navalni

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump moet een onderzoek instellen naar de vermoedelijke vergiftiging van de Russische oppositieleider en Kremlincriticus Aleksej Navalni. Die oproep deden prominente Amerikaanse parlementariërs van zowel Republikeinse als Democratische huize dinsdag.

President Donald Trump zei vorige week vrijdag dat hij nog geen bewijs heeft gezien dat Navalni is vergiftigd. "Het is vreselijk, het had niet mogen gebeuren", zei hij wel. Zijn regering liet Moskou eerder weten zeer bezorgd te zijn over de Duitse conclusie dat het ging om een zenuwgif uit de novitsjok-groep.

De leiders van de commissie Buitenlandse Zaken van het Huis van Afgevaardigden riepen niet alleen op tot een Amerikaans onderzoek, maar suggereerden ook dat mogelijk sancties nodig zijn. "Als blijkt dat de Russische regering opnieuw een chemisch wapen heeft gebruikt tegen een van zijn eigen burgers, moeten er extra sancties worden opgelegd", schrijven de Democraat Eliot Engel en de Republikein Michael McCaul aan Trump. Die heeft nog niet gereageerd.

Rusland zegt geen bewijs van een misdaad te hebben gezien en heeft dan ook geen strafrechtelijk onderzoek ingesteld. Duitsland en andere Europese landen hebben Moskou opgeroepen snel helderheid te verschaffen. Frankrijk cancelde dinsdag een overleg over veiligheidssamenwerking met de Russische ministers van Defensie en Buitenlandse Zaken dat volgende week zou plaatsvinden.

Meer uit Buitenland

Premier Groenland over Trumps ziekenhuisschip: nee, bedankt

NUUK (ANP) - Groenland heeft geen medische hulp van buitenaf nodig, zei premier Jens-Frederik Nielsen nadat Donald Trump aankondigde een ziekenhuisschip te sturen naar het gebied. Hij bedankte de Amerikaanse president vriendelijk, maar wijst het af: "nee bedankt".

1 uur geleden
Protesten in Iran laaien opnieuw op bij universiteiten

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Studenten in Iran hebben voor de tweede dag op rij antiregeringsprotesten gehouden bij verschillende universiteiten in Teheran en andere steden. Op sociale media verschenen zondag beelden waarop leuzen te horen waren tegen de regering en oproepen tot de vrijlating van politieke gevangenen. Ook toonden de beelden botsingen tussen demonstranten en veiligheidstroepen bij universiteiten.

1 uur geleden
Secret Service doodt man die Mar-a-Lago wilde binnendringen

MAR-A-LAGO (ANP/RTR) - Agenten van de Secret Service hebben een man van in de twintig doodgeschoten nadat die had geprobeerd een beveiligd gebied te betreden bij het Mar-a-Lago-resort van president Donald Trump. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag.

2 uur geleden
Hongarije blokkeert EU-sancties tegen Rusland om oliepijpleiding

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongarije gaat het twintigste sanctiepakket tegen Rusland van de Europese Commissie blokkeren, tenzij Oekraïne een belangrijke pijpleiding die het land van olie voorziet heropent. Dat zeiden de Hongaarse premier Viktor Orbán en minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.

4 uur geleden
Frankrijk ontbiedt ambassadeur VS in verband met moord activist

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, heeft aangekondigd dat hij de Amerikaanse ambassadeur in Frankrijk, Charles Kushner, zal ontbieden vanwege diens opmerkingen over de moord op een Franse radicaal-rechtse activist vorige week.

4 uur geleden
Skelet Sint Franciscus 800 jaar na zijn dood tentoongesteld

ASSISI (ANP/AFP) - Het skelet van Sint Franciscus van Assisi is vanaf zondag, voor het eerst sinds zijn dood 800 jaar geleden, te bezichtigen. De tentoonstelling loopt tot 22 maart en trekt naar verwachting honderdduizenden bezoekers uit de hele wereld, meldt het Franciscaanse klooster in Assisi.

5 uur geleden
Deense minister: Groenland heeft ziekenhuisschip VS niet nodig

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Groenland heeft geen medische hulp van andere landen nodig, heeft de Deense minister van Defensie Troels Lund Poulsen zondag benadrukt. Hij reageert daarmee op de Amerikaanse president Donald Trump, die aankondigde een ziekenhuisschip naar Groenland te sturen om de "vele zieke mensen" te helpen.

6 uur geleden